5
1
5. 1. 2013

Dorostenci na body ve Znojmě dosáhli.

I přes vyhranou první třetinu si body připsali znojemští hokejisté. Milevský tým v utkání odevzdal maximum. Chybělo více štěstí v zakončení, týmu chybí ligové zkušenosti, přesto zanechali ve Znojmě dobrý dojem.

Milevští jeli k utkání ve Znojmě ne v plné sestavě. Do zápasu vstoupili velmi aktivně, podařilo se odrazit úvodní tlak domácích. S postupujícím časem se hosté dostávali častěji do slibných příležitostí. Jednu z nich se podařilo v jedenácté minutě zužitkovat, když pěknou akci založil Nevolný, přes Máchu se puk dostal k Hanzlíkovi a ten poslal hostující tým do vedení. O čtyři minuty později byla u zrodu gólové akce opět dvojice Nevolný, Mácha, tentokráte skóroval Homola J. V těchto chvílím měli hosté částečně více ze hry. Bohužel milevští začali tak trochu zapomínat na obrannou činnost a nechávali se unášet hrou dopředu. Toho domácí využili ke vstřelení třech branek. Domácím vyšel hlavně začátek druhé třetiny. Milevští jako by zapomněli herní pohodu v šatně. 4tvrtý gól domácích podal při jejich početní výhodě. Od tohoto momentu se začali hosté opět zvedat. K obratu došlo po kuriózní situaci. Hráči poměrně dlouho bojovali o puk u hrazení v obranném pásmu domácích, někdo z diváků zapískal, hráči přestali bojovat, nejrychleji se zorientoval Mácha, poslal puk na modrou Pavlečkovi a ten dokázal skórovat. V podstatě z prvního útoku po buly se hosté usadili v pásmu Znojma, Jiška našel volného Poucha a bylo opět srovnáno. Po tomto gólu došlo před brankou hostů k menší roztržce. Hlavní ji odměnil velmi šalamounsky pro domácí, udělil dvěma hráčům z obou týmů po 4 minutách a hostům dvě minuty navíc pro údajně již signalizovaný faul. Do konce druhého dějství se již na skóre nic neměnilo. Od začátku třetí třetiny byli domácí lepším celkem. Domácí se dostali do vedení v 54.minutě. Hosté se zvedli, dostali se opět do hry, začala jejich přesilovka, když přišla hrubá chyba na útočné modré a domácí samostatný únik dokázali využít. Milevští se ze všech sil snažili výsledek zvrátit. Povedlo se vstřelit branku v začátku poslední minuty utkání. Akci začal Kubička, přes Nevolného se puk dostal na hokejku Bartůňka a ten prostřelil domácího gólmana. Po oddechovém čase se hosté pokusili o vyrovnání při hře bez brankáře. Bohužel se to nepovedlo.

Zápas ve Znojmě měl několik velmi zajímavých věcí. V utkání Ligy staršího dorostu se použílala pouze jedna trestná lavice, nebylo prováděno povinné hlášení, o posuzování postavení mimo hru či mnoho hráčů raději nerozvádím.Na trestnou lavici se mi dostalo odpovědi, že nejsou lidi a na hlášení, že nemají mikrofon. Milevští odevzdali v utkání všechny síly a výsledek se hokejově poprali. Chybělo více štěstí. Kladem utkání bylo, že o vstřelené branky se tým rovnoměrně podělil.

Liga staršího dorostu,

Branky a nahrávky: 16.Bulín, 22. Lander, 23.Forman, 30.Horák, 54.Fruhwirt, 56. Švanda - 11.Hanzlík (Mácha, Nevolný), 15. Homola J.,( Nevolný, Mácha), 33. Pavlečka (Mácha), 34.Pouch (Jíška), 60. Bartůněk (Nevolný,Kubička). Rozhodčí: Hejduk - Kotlík, Polák. Vyloučení: 5:5, navíc OT 10´Fruhwirt (Znojmo) Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 39:34. Průběh utkání: 0:2,4:2,4:4,6:4,6:5.

Znojmo

Dočkal (Daňo) - Kruckovič, Hloupý, Cílek, Švanda, Pěček, Říčka, Lander, Bulín, Fruhwirt, Hačecký, Horák, Forman, Zemánek, Šťáva, Nahodil

Kolář - Jíška, Kolčaba, Bartůněk, Homola J., Pavlečka - Kothera, Pouch, Nevolný - Hanzlík, Mácha, Kubička - Urban, Jiroušek