5
1
31. 1. 2011

Znovu doma, tentokrát s lídrem

M i l e v s k o - Podruhé za sebou se Milevsko představí v domácím prostředí. Vzhledem k tomu, že následující dvě utkání odehraje na ledech soupeřů, jedná se o předposlední domácí zápas základní části. Milevsko v něm hostí vedoucí tým tabulky HC Benešov.

Benešov naplňuje předsezónní prognózy, kdy byl pasován do role jednoho z největších favoritů skupiny Střed. Od začátku vévodí tabulce, a přestože se jeho pronásledovatelé stále drží bodově nablízku, jen na jedno kolo byl sesazen z prvního místem Kolínem.

První polovina

Hlavně první čtvrtina soutěže vyšla Benešovu na výbornou. Ztratil v ní pouze jediný zápas, když v 7. kole překvapivě neuspěl na ledě v té době posledního týmu tabulky Jindřichova Hradce. Jinak všechny ostatní střetnutí vyhrál, z toho jen jediný o gól. Zbylé zápasy skončily větším brankovým rozdílem. Ve druhé části soutěže už si Benešov vedl o poznání hůře. Nebodoval hned ve čtyřech zápasech a jednou navíc prohrál po nájezdech. Poprvé ztratil body i v domácím prostředí, kde ve 14. kole nedokázal doma zdolat Kutnou Horu. Utrpěl navíc i porážku s dvojciferným výsledkem, když na ledě Žďáru inkasoval deset gólů, z toho šest hned v první třetině.

Druhá polovina

Vstup do druhé poloviny soutěže neměl Benešov vůbec dobrý. Dvakrát nastoupil v domácím prostředí a v obou případech prohrál. Následně však Benešov v dalších dvou utkáních uspěl. Shodně se však v obou nerodila výhra snadno. V Chotěboři prohrával po dvou třetinách 5:3, ale mohutným finišem v závěrečné části přeci jen urval vítězství pro sebe. Podobně tomu tak bylo i v domácím střetnutí s Kolínem, kde Benešov dvakrát prohrával o dva góly, ale znovu prokázal výborný závěr a tři minuty před koncem strhl vítězství na svou stranu. Mezi těmito dvěma zápasy však Benešov neodcestoval kvůli sněhové kalamitě k utkání do Kutné Hory. Po výhře nad Kolínem neuspěl Benešov v posledním střetnutí minulého roku, avšak s novým letopočtem se znovu vrátil na vítěznou vlnu a v každém zápase bodoval. Tři utkání ztratil v prodloužení, v ostatních si připsal plný počet bodů.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve třech odehraných mistrovských zápasech se nejprve dvakrát radoval Benešov, naposledy však zvítězilo Milevsko. V prvním střetnutí prohrálo Milevsko v Benešově vysoko 8:1. Domácí tým si vytvořil bezpečný náskok již v první periodě. Oslabené Milevsko v druhé třetině snížilo a hrálo s domácími v tu chvíli rovnocennou partii. Dva laciné góly Benešova však znovu srazili ambice Milevska do hlubin. Domácí tým nadále navyšoval skóre a své vítězství korunoval dvěma góly v poslední části při milevské přesilovce.
Odveta v Milevsku byla vyrovnanější, ale i tak skončila hostující výhrou 1:3. Benešov o své výhře rozhodl v prostřední části díky využití dvou přesilových her, z toho první ve dvojnásobné početní výhodě a druhé 20 vteřin před koncem druhé třetiny. Uklidnění do hostujících řad přinesl hned na začátku poslední části svým gólem benešovský kapitán Kaňka. Milevsko dokázalo ve vlastním oslabení snížit, ale další gól už vstřelit nedokázalo.
Až ve třetím utkání Milevsko poprvé v soutěži s Benešovem bodovalo. A hned si připsalo plný bodový zisk a to dokonce na ledě soupeře po výsledku 2:5. Základ vítězství položilo Milevsko dvěma už v první třetině vstřelením dvou gólů. Benešov ve druhé části snížil využitím dvojnásobné přesilovky. Do kabin se však šlo znovu s vedením hostí o dvě branky. V poslední třetině Milevsko postupně odskočilo až na stav 1:5, který domácí tým dokázal v závěru už jen zkorigovat opět ve dvojnásobné početní výhodě.

Statistikám Benešova dominuje hlavní tahoun týmu Michal Kaňka. V zaznamenaných 29-ti zápasech už nasbíral úctyhodných 66 bodů za 37 gólů a 29 asistencí. Krok s ním drží jeho nejčastější spoluhráč z útoku David Jonáš, jenž má na svém kontě ve 30-ti zápasech 57 bodů (27+30). Ostatní spoluhráči už v produktivitě výrazně zaostávají. Mezi obránci si nejlépe v bodování vede Jakub Verbík , když v 29-ti zaznamenaných zápasech vstřelil 5 gólů a na 21 z nich přihrál. Sezónu začal Benešov s brankařskou dvojicí Pavel Maláč a Ernestas Kielius. Ani jeden z nich však už v týmu Vodních lvů nepůsobí. Svoji druholigovou premiéru si v benešovském dresu po jejich odchodu svorně odbyla dvojice mladých brankařů Michal Holánek a Pavel Bílek. Na jejich místo pak vedení týmu získalo druhou ligou ostřílené gólmanské duo Zdeněk Rückl a Roman Matoušek, přičemž první z nich po svém odchodu z Nymburka převzal v Benešově roli týmové jedničky.

Sestava Benešova z minulého kola ze zápasu s Kolínem:
HC Benešov : Rückl - Kouba, J. Verbík, Košatka, R. Verbík, Zeman, Kouřil - Jonáš, Kaňka, Jágr, Strnad, Vacek, L. Holánek, Starec, Adam, Burda, David

V novém kalendářním roce mají všechny týmy skupiny Střed odehráno osm zápasů a Benešov si v každém z nich připsal alespoň jeden bod. Naposledy vyšel zcela naprázdno právě v souboji s Milevskem v posledním utkání roku předchozího. V minulém kole si Benešov dokázal přivést všechny body z Kolína a potvrdil, že se mu na tohoto soupeře daří. Porazil jej ve všech čtyřech zápasech, přičemž poprvé to nebyl přímý souboj o první místo. Milevsku se naopak poslední utkání nepovedlo. Podalo před svými fanoušky nejhorší domácí výkon v dosavadním průběhu soutěže a vysoko prohrálo s Pelhřimovem. Má tudíž v zápase s Benešovem co napravovat. Favorizovaný hostující tým si naopak bude chtít udržet bodovou sérii a stejně tak uhájit vedoucí postavení v tabulce. Začátek zápasu je od 18:00.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 4. Hejna (Hamerle, Müller), 14. Müller (Štych, Hamerle), 43. Nikodém (Hamerle), 48. Heřmánek (Silbernágl), 50. Hájek (Urbanec) - 7. Kaňka (J. Verbík), 10. J. Verbík (Zeman, David), 18. R. Verbík (Kaňka, Jágr), 55. Jonáš (Kouba). Rozhodčí: Patrik Vokřál - Vít Komárek, Jan Krátký. Vyloučení: 6:8 navíc Burda (Benešov) 10 min. OT . Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 34:37 (12:11, 7:12, 15:14) . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3, 5:3, 5:4.

Panec – Štěrba, Karpíšek, Štych, Dvořák, Tollinger, Cirulis – Urbanec, Květoň, Hájek – Hejna, Müller, Hamerle – Silbernágl, Heřmánek, Novák – Špánek, Nikodém, Fořt