18. 9. 2012

Doma na úvod Bílina

Po těsné zahajovací prohře v Řisutech se HC Milevsko 2010 poprvé představí v soutěžním zápase i v domácím prostředí. Na svém ledě přivítá HC Draci Bílina.

Bílina má za sebou po loňské sezóně premiérovou účast ve II. lize. Místo v třetí nejvyšší republikové soutěži se jí podařilo získat odkoupením licence. Bílina zpočátku soutěže platila nováčkovskou daň, ale její výsledky měly vzestupnou tendenci a nakonec jí jen o jediný bod utekla účast ve vyřazovacích bojích, když v tabulce po základní části obsadila 9. místo. V letošním ročníku jsou ambice Bíliny vyšší.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Ze vzájemných zápasů minulé sezóny má lepší bilanci Milevsko, které bylo úspěšnější v prvních třech střetnutích. Vždy se však jednalo o vyrovnaná utkání, kdy jedno skončilo o gól, jedno v prodloužení a jednou se rozhodovalo až v nájezdech. Až čtvrtý duel získala pro sebe Bílina. První vzájemný souboj vyhrálo Milevsko po těsném výsledku 6:5. Milevsko bylo od počátku zápasu aktivnějším týmem, ale přesto gólově na svého soupeře ztrácelo. Bílina sázela na nebezpečné brejky a skvěle využívané přesilovky. Milevsko sice dokázalo srovnat hostující dvougólové vedení i další odskok Bíliny na 2:3. V závěru prostřední části však Bílina využila dvě přesilovky a na závěrečnou třetinu šla s vedením 3:5. Milevsko se ale nevzdalo. Během osmi minut posledního dějství třemi góly otočilo skóre ve svůj prospěch a jednobrankové vedení už do konce hrací doby uhájilo.
I v odvetě v Bílině se z vítězství radovalo Milevsko, byť bodový zisk zachraňovalo až při závěrečné hře bez brankaře a nakonec zdolalo domácí tým 5:4 po prodloužení. Milevsko inkasovalo úvodní gól už ve 2. minutě zápasu při vlastním oslabení. Následně však využilo i svoji přesilovku a srovnalo. V prostřední části si vybudovalo dvougólový náskok a navíc neproměnilo trestné střílení. Bílina však úspěšným závěrem druhé třetiny vyrovnala a ve třetí části se ujala znovu vedení. To hájila až do samého závěru, kdy Milevsko necelou půlminutu před koncem vyrovnalo při hře bez brankaře. V prodloužení hostující tým nejdříve přečkal stoprocentní domácí šanci a pak rozhodl o zisku bonusového bodu.
Ve třetím měření dokázalo Milevsko zdolat Bílinu až na samostatné nájezdy 4:3. V základní hrací době hostující celek ani jednou neprohrával a na začátku druhé třetiny dokonce vedl 3:1. Přesto si z Milevska odvezl pouze jeden bod. Částečně se tak opakovala historie z prvního vzájemného zápasu, kdy Milevsko rovněž muselo dotahovat soupeřův dvougólový náskok. Tentokrát však nezvítězilo v základní hrací době, ale až na nájezdy.
V posledním měření už Bílina bodovala naplno, když zvítězila 7:4. Domácí tým si po laciných gólech brzy vybudoval dvougólový náskok. Milevsko sice snížilo, ale Bílina po využité přesilovce šla znovu do vedení o dva góly. Milevsko využilo k obratu pětiminutovou početní výhodu, ve které vstřelilo tři góly a otočilo skóre ve svůj prospěch. Bílina však ještě ve druhé části dokázala vyrovnat a na závěrečné dějství se šlo za nerozhodného stavu. Bílina rozhodla ve 48. minutě, kdy skórovala hned dvakrát. Pak ještě přidala jeden gól.

Přípravné zápasy

V přípravě absolvovala Bílina šest duelů. V první polovině přípravného období si vedla výborně, když všechny tři zápasy vyhrála. Hlavně zaujala jednoznačná vítězství v Klášterci a Děčíně. Naopak zbylé tři zápasy prohrála. Dvakrát nestačila na Řisuty a neuspěla ani v generálce doma s Děčínem.

Výsledky přípravných zápasů Bíliny:
Klášterec - Bílina 2:8
Děčín - Bílina 4:8
Bílina - Klášterec 5:3
Bílina - Řisuty 1:2
Řisuty - Bílina 5:2
Bílina - Děčín 5:6

Soupiska soupeře

Bílina v ve své nováčkovské sezóně splnila svůj hlavní cíl - udržet se v soutěži. Letos její ambice míří výše, čemuž odpovídají i posily. Mezi nejzajímavější patří příchody útočníků Milana Budi a Kurta Kauschitze nebo zkušeného obránce Ladislava Řezníčka, jenž přišel z Klášterce.

Sestava Bíliny z úvodního zápasu v Sokolově :
HC Bílina : Brzobohatý (od 42 min. Melichar) – Machulda, Hrubant, T. Přeučil, Motejlek, Müller, P.Novák, Faigl, Kuchyňka, Zeman , Malovický, T. Urban , Šrámek, Buďa, Brožovský, Kabeláč, O. Novák, Hrdlička, Švácha, Polák, Jirkovský

Před zápasem

Oběma celkům nevyšel vstup do soutěže. Milevsko neuspělo v Řisutech, Bílina jednoznačně prohrála v Sokolově. Po první třetině prohrávala Bílina v Sokolově o gól. Po druhé však již o 3 a nakonec si odvezla ze Sokolova nečekaně vysokou prohru 1:7.

Oba týmy ve 2. kole budou chtít vylepšit své výkony ze zahajovacích zápasů. Začátek zápasu je od 18:00.

FOTOGALERIE

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Milan Bláha 0 0 0 -2 0
David Cifreund 0 0 0 -1 0
Milan Čunát 0 1 1 1 0
Marcel Dvořák 0 0 0 0 0
Jiří Fořt 0 0 0 0 0
Jakub Hamerle 1 0 1 1 0
Petr Hlinka 0 0 0 1 0
Michal Klíma 0 1 1 1 0
Milan Kořánek 0 0 0 -2 0
Ivo Novák 0 1 1 -1 0
Ladislav Paule 1 0 1 0 0
Pavel Procházka 0 0 0 -2 0
Ivan Radosta 1 0 1 0 0
Milan Silbernágl 0 0 0 -1 0
Pavel Srdínko 0 0 0 -2 0
Jan Sýbek 0 0 0 1 0
Radek Volf 0 0 0 1 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Václav Pipek 60 39 5 34 87,18 0 0

Ohlasy k utkání


3 : 5
(0:2, 2:1,1:2)
Milevsko vs Bílina
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 26. Radosta (Čunát), 38. Hamerle (Klíma), 60. Paule (I.Novák) - 3. Urban (Hrdlička, Śrámek), 7. Buďa (Jirkovský), 24. Urban (Buďa), 41. Kabeláč (Buďa), 58. Přeučil (Urban) . Rozhodčí: Vokřál - Nepomucký, Žemlička. Vyloučení: 9:6 navíc Čunát (Milevsko) 5 + OK . Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:39 (10:11, 15:11, 11:17). Průběh utkání: 0:3, 2:3, 2:4, 2:5.

Sestavy

Milevsko

Pipek – Procházka, Srdínko, Klíma, Cifreund, Dvořák, Čunát, Hlinka – Silbernágl, Bláha, Kořánek - Volf, Sýbek, Hamerle - I.Novák, Paule, Fořt - Radosta

Bílina

Melichar - Brožovský, Müller, Kabeláč, Malovický, Motejlek, Polák - Hrubant, O.Novák, Přeučil - Kuchyňka, Fajgl, P.Novák- Urban, Hrdlička, Šrámek- Smolík, Buďa, Jirkovský