5
1
13. 9. 2012

Druhá liga startuje, Milevsko zahajuje v Řisutech

Ve svém zahajovacím zápase II. ligy skupiny Západ sezóny 2012/2013 zajíždí HC Milevsko 2010 do Slaného, kde nastupuje ke svým druholigovým zápasům HC Řisuty. Končí tak období přípravných zápasů a začínají bitvy o mistrovské body. Utkání na zimním stadionu ve Slaném začíná v sobotu od 17:00.

Řisuty prošly základní částí loňské sezóny velmi úspěšně, když obsadily druhé místo tabulky skupiny Západ. Řisuty byly po celou dobu jediným vážnějším konkurentem Klášterce v boji o prvenství. Stejně jako v předchozí sezóně se však Řisutum nepovedlo následné play-off. Ve vyřazovacích bojích jim byl soupeřem sedmý tým tabulky Klatovy, který nedovolil Řisutum zvítězit ani v jednom zápase a postoupil do dalších bojů s bilancí 3:0 na zápasy.

Vzájemné zápasy v loňské sezóně

Ve vzájemných měřeních minulé sezóny byly úspěšnější Řisuty. Vyhrály tři zápasy, ale v úvodních dvou střetnutích je Milevsko obralo alespoň bod. V prvním měření v Řisutech určily vítěze až samostatné nájezdy. Domácí tým se třikrát v utkání dostal do vedení, ale ani jednou jej neudržel. Nepomohl mu ani klasický gól do šatny, který vsítil vteřinu před koncem druhé třetiny. Milevsko i na třetí domácí gól dokázalo najít odpověď. V prodloužení ani jeden z týmů nevyužil přesilovku a držitele bonusového bodu tak musely určit až nájezdy. V těch se našel jediný úspěšný střelec, kterým byl domácí útočník Kos a stanovil tak konečný výsledek 4:3.
Ani druhé střetnutí mezi Milevskem a Řisuty se nerozhodlo v normální hrací době. I tentokrát získaly bonusový bod Řisuty, přestože Milevsko drželo po dvou třetinách vedení 3:0 získané v první části. Řisutum se však povedl úvod třetí třetiny, kdy dvěma slepenými góly snížily a v polovině třetiny ve vlastním oslabení vyrovnaly. Milevsko však tutéž přesilovku dokázalo využít a znovu šlo do vedení. To Řisuty srovnaly dvě minuty před vypršením základního času. V prodloužení hosté urvali bod navíc pro sebe, když se dokázali prosadit z nenápadné akce 21 vteřin před jeho koncem a odvezli si z Milevska výhru 5:4.
Ze třetího měření odjelo Milevsko z Řisut s prázdnou po prohře 1:3. Znovu to však byl vyrovnaný zápas. Domácí tým se ujal vedení v první třetině zásluhou využité přesilovky. Na další gól se čekalo až do třetí třetiny, kdy domácí zvýšili na 2:0. Milevsko však za necelou minutu snížilo a stále drželo naději na bodový zisk. Vyrovnat se mu však nepodařilo a naopak při závěrečné hře bez brankaře inkasovalo potřetí.
Až na čtvrtý pokus se Milevsku podařilo zvítězit. Na svém ledě zdolalo Řisuty 7:4. První dvě třetiny skončily shodně vítězstvím domácího týmu 3:1. Milevsko po většinu utkání mělo zápas pod kontrolou, vybudovalo si pohodlný náskok a až v poslední části dovolilo Řisutum alespoň částečně stav zkorigovat.

Přípravné zápasy

V přípravném období sehrály Řisuty sedm zápasů. Ve dvojutkáních se střetly s druholigovými soupeři ze skupiny Západ Kobrou, Kláštercem a Bílinou. Sedmým zápasem byl duel s místním účastníkem krajské soutěže Slaným. S tím Řisuty překvapivě neuspěly. V šesti střetnutích s druholigovými týmy byly Řisuty úspěšně, když jen jedinkrát prohrály.

Kobra - Řisuty 2:4

Milevsku se v přípravě nevedlo. Odehrálo v ní deset zápasů, ale jen ve třech z nich dokázalo vyhrát. Bylo to navíc s účastníky krajských soutěží, dvakrát se Strakonicemi a jednou s B - týmem Pelhřimova. Naopak neuspělo s dalším celkem z nižší soutěže Příbramí, se kterou remizovalo a prohrálo a nebylo úspěšně ani v pěti střetnutích s druholigovými celky. Dvakrát Táborem a Jindřichovým Hradce, jednou s Pelhřimovem

Soupiska soupeře

Oproti minulé sezóně nedošlo v řisutském týmu k nijak závratným změnám. Hlavní osa týmu vedeného Janem Novotným zůstala pohromadě. Ztrátou jsou hlavně odchody obránce Martina Tona a vysoce produktivního útočníka Karla Vacha nebo dalšího forwarda Aleše Chamráda. Do útoku však za ně přichází přinejmenším rovnocenná náhrada v podobě dlouholetého hráče Berouna Ladislava Vlčka a exkladenského útočníka Tomáše Hudíčka.

O důležitosti zahajovacího zápasu netřeba pochybovat. Přejme našemu omlazenému týmu co nejlepší vstup do nové sezóny 2012/2013.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Řisuty vs Milevsko

Branky a nahrávky: 7. Záleský (Křepelka), 20. Záleský (Křepelka, Krpata), 27. Kos (Slánský), 33. Veselý (Kraus) – 5. Bláha, 36. Dvořák (Novák), 39. Urbanec (Čunát). Rozhodčí: Krejcar - Andrejsek, Marek. Vyloučení: 9:10 navíc Sedláček (Řisuty) a Procházka (Milevsko) oba 10 OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 31:22 (8:8, 11:8, 12:6) . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3.