5
1
25. 1. 2011

Naposledy s Chotěboří

K dalšímu utkání zajíždí Milevsko na led posledního týmu tabulky HC Chotěboř. Vzhledem k bodovému odstupu už nemůže Chotěboř postoupit do vyřazovacích bojů a tak se oba celky potkají v letošní sezóně naposledy. Utkání začíná na chotěbořském zimním stadionu ve středu od 18:00.

Chotěboř po odkoupení druholigové licence čekaly před sezónou typické nováčkovské problémy. Už v v přípravném období ji provázeli těžkosti související s odchodem trenéra a avizovaného generálního sponzora, se kterým Chotěboř opustila i početná skupina hráčů, jež měla tvořit kostru týmu. Nezkušený kádr dokázal následně bodovat v soutěži jen zřídka. Na přelomu poloviny soutěže však došlo v Chotěboři ke změnám jak na funkcionářském tak na trenérském postu, s čímž bylo spojeno i doplnění kádru o několik zvučných jmen. To přineslo Chotěboři zlepšené výsledky. Ztráta ze začátku se ale ukazuje jako příliš velká.

První polovina

Hned start do soutěže byl pro Chotěboř nepovedený. V prvních třech zápasech nezískala ani bod. Pak ale dokázala zabrat a další dva svá domácí zápasy vyhrála. Díky těmto dvěma výhrám a špatným výkonům Vajgaru se tak stále držela nad samým dnem tabulky, přestože vůbec nebodovala. Výsledky Chotěboře se však neustále zhoršovaly, sbírala jednu prohru za druhou a ve dvou střetnutích po sobě dokonce odcházela s dvojciferným debaklem. Právě těmito dvěma vysokými prohrami zakončila první čtvrtinu soutěže a zároveň se s jejím skončením propadla na poslední místo v tabulce. Ani druhá čtvrtina nepřinesla žádné zlepšení. Chotěboř stále sbírala jen prohry a odstup soupeřů se začal zvětšovat. Až 16. kolo přineslo Chotěboři body v domácím střetnutí se Žďárem. Tato výhra přišla po předlouhé sérii devíti utkání bez bodového zisku. Do konce druhé části soutěže pak Chotěboř dokázala získat ještě jeden bod a to za domácí prohru s Pelhřimovem po nájezdech.

Druhá polovina

Do druhé poloviny soutěže vstoupila Chotěboře s posíleným týmem a přeci jen se začala lehce výsledkově zvedat. Odstartovala ji sice domácí prohrou s Trutnovem, ale pak překvapivě získala své první body z venku, když nečekaně zvítězila na ledě Kolína 3:4. Následně pak notně dokázala potrápit vedoucí celek tabulky Benešov. Z venku už jiné body nepřivezla, ale doma se jí dařilo. Postupně zdolala Kutnou Horu, Jindřichův Hradec a vysoko Nymburk. Až v posledním domácím střetnutí s Kolínem neuspěla.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Milevsko dokázalo všechna tři dosavadní utkání s Chotěboří vyhrát, ale jen v prvním střetnutí se jednalo o snadnou záležitost. V prvním vzájemném zápase zvítězilo Milevsko 7:2. O vítězství domácího týmu rozhodla druhá polovina první třetiny, ve které se Milevsko trefilo hned čtyřikrát. Poté gólový příděl ustal a v prostřední části přidalo Milevsko jen jeden gól. Domácí tým s přibývajícím časem ubýval na aktivitě, čehož Chotěboř využila na začátku třetí třetiny, kdy dvěma góly snížila na rozdíl tří branek. Milevsko však dokonce zápasu znovu navýšilo skóre na rozdíl pěti gólů.
V odvetě Chotěboř dokázala, že doma umí soupeře potrápit a prohrála pouze o gól po výsledku 1:2. Domácí tým se sice ujal v zápase vedení po pěti a půl minutách hry. Milevsko však za minutu vyrovnalo a tak se šlo po první třetině do kabin za nerozhodného stavu. Ten se změnil v prostřední části, ve které hostující celek přidal druhý a jak se později ukázalo i rozhodující gól.
Ve třetím zápase znovu rozhodl o vítězi pouze jeden gól navíc. Milevsko zvítězilo 3:2. Chotěboř po první třetině vedla, ale domácím se ve druhé části podařilo otočit skóre ve svůj prospěch. Hosté po pěti odehraných minutách třetí třetiny vyrovnali a začalo se schylovat k dramatu. Milevsko však za další dvě minuty využilo přesilovku a jednobrankový náskok už do konce utkání nepustilo.

V kádru Chotěboře došlo v průběhu sezóny k velkým změnám. V týmu se protočilo poměrně velké množství hráčů. Jedním z těch, co v týmu působí od začátku a navíc se mu daří pravidelně bodovat je vedoucí muž bodování Jiří Burian, který si v 29-ti zápasech připsal 27 bodů za 11 gólů a 16 asistencí. Velmi dobrou produktivitu si drží nejvýznamnější posila Chotěboře v průběhu soutěže Lukáš Valko, jenž v 13-ti utkáních osmkrát skóroval a k tomu přidal 6 asistencí. Mezi obránci je nejlepší v bodování Lukáš Popela, který sice ani jednou neskóroval, ale u 8 gólů si připsal asistenci. Z brankařů má nejvíce odchytáno Petr Opršal. Častěji však v posledních zápasech dostává přednost zkušená příchozí brankařská dvojice Tomáš Malý a Roman Kousal.

Sestava Chotěboře z minulého kola ze zápasu v Benešově:
HC Chotěboř : Kousal - Bělohlávek, Daňo, Florián, Kobela, Volf, Venc - Hospodka, Burian, Martinec, Fila, Kováč, Jánský, Škarýd

Nový rok zahájila Chotěboř prohrou ve Žďáru. Pak potvrdila svoji dobrou bilanci z posledních domácích zápasů, když si připsala nejvyšší výhru v dosavadním průběhu 8:4 nad Nymburkem. Z následujících čtyř zápasů Chotěboř hned tři sehrála na ledech soupeřů, kde se jí vůbec nedaří. Když pak k tomu přidala i prohru z domácího souboje s Kolínem, narostla její řada utkání bez bodu už na počet čtyři. Naposledy neuspěla na ledě vedoucího celku tabulky v Benešově. Ani Milevsko neoplývá v posledních zápasech příliš velkou formou. V minulém kole však zdolalo po tuhém boji doma Žďár a stále se drží v popředí tabulky. Postavení obou týmů v tabulce favorizuje v zápase Milevsko, ale Chotěboř dokáže v domácím prostředí potrápit jakéhokoliv soupeře.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 6. Hemský - 3. Fořt (Müller), 41. Urbanec (Dvořák). Rozhodčí: Jiří Stolín – David Potůček, Tomáš Svoboda. Vyloučení: 7:7. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:45 (15:19, 10:12, 8:14). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.