5
1
31. 8. 2012

I v odvetě úspěšnější Tábor

I v odvetném přípravném zápase byl o 3 góly úspěšnější Tábor. Po domácí výhře uspěl i v Milevsku, kde základ svého vítězství položil hned v první třetině, kterou jasně opanoval a vybudoval si v ní i rozhodující třígólový náskok. V dalších dvou třetinách bylo skóre i hra vyrovnaná. Nic se tak nezměnilo na zaslouženém hostujícím vítězství.

Tábor měl výborný vstup do zápasu. Neuběhla ještě ani minuta hry, když Šulčík překvapil Lukáše Knapa v milevské brance a hostující celek šel do vedení. Rychlý úvodní gól zcela ovlivnil průběh první třetiny. Tábor byl jasně lepším týmem a příliš toho Milevsku nedovolil. Před polovinou třetiny se poprvé vylučovalo. Výhodu přesilovky měl Tábor a rychle ji využil. Hájek si vyměnil puk s Matušíkem a rychlým švihem prostřelil milevského brankaře podruhé. V 11. minutě se hrálo ve čtyřech na obou stranách, když nájezd 2 na 1 zblízka nevyužil Seidl. O 5 minut později už byl stejný hráč úspěšný, když dostal po průniku Matušíka po levé straně puk na kruhy, odkud trefil mezeru mezi gólmanovými chrániči. V předposlední minutě ještě Nedorost našel u protější tyče Holánka, ale ten kotouč do odkryté branky nedostal.

Do druhé třetiny nastoupilo Milevsko v brance s Václavem Pipkem, ale znovu rychle inkasovalo. Hájek přihrál zpoza branky na kruhy Matušíkovi, který odsud zamířil do horního rohu branky. Milevsko hned po rozehrání snížilo. Jiří Fořt z kruhu trefil tyč a Ladislav Paule dorazil kotouč do branky. Pak byl na 4 minuty vyloučen táborský Perník. V přesilovce dvakrát zkoušel prostřelit hostujícího brankaře Klestila Milan Kořánek a nevyšla ani spolupráce před branku přihrávajícího Milana Bláhy a tečujícího Josefa Urbance. Před polovinou zápasu přišly šance na obou stranách. Po akci Nedorosta zamířil z kruhů nad branku hostující Šulčík, na opačném konci se netrefil z mezikruží Radek Volf. Tábor i tak dokázal ještě ve 30. minutě navýšit svůj náskok. Po přihrávce Matušíka dostal Hájek prostor hned ke třem střelám z prostoru kruhů, přičemž ta poslední si našla cestu do sítě. Milevská odpověď na sebe znovu nenechala dlouho čekat. Josef Urbanec zachytil u mantinelu soupeřovu rozehrávku, před brankou uviděl volného Milana Kořánka, jenž nasměroval puk do branky. Další možnosti přišly až ke konci prostřední části. V 38. minutě pronikl po pravé straně Matušík, Václav Pipek zastavil jeho ránu lapačkou. Tábor měl následně početní výhodu, ale šance v ní Milevsko. Přečíslení nejprve nevyužila dvojice Jan Sýbek Michal Štych, jenž nepřekonal Klestila z prostoru kruhů. Pak Pavel Procházka obral na vlastní modré o puk Holánka, ujížděl na soupeřovu branku, ale byl při zakončení zahákován a rozhodčí nařídil trestné střílení. Milevský obránce se při jeho exekuci pokoušel trefit prostor mezi brankařovými betony, avšak Klestil je včas sklapl k sobě.

Začátek posledního dějství byl oboustranně nesourodý s řadou nepřesností. Šance začaly přicházet až v přesilových hrách. V té táborské vypíchl Milan Bláha na modré puk Hlavešovi, najížděl na brankaře, ale v tísni jej nepřelstil. V té milevské nejprve neuspěl se střílenou přihrávkou zpoza pravého kruhu Pavel Procházka. Těsně před vypršením početní výhody našel Jan Sýbek přihrávkou od zadního mantinelu u tyče Romana Štěrbu, jenž se zblízka prosadil. Za minutu dostal přihrávku kolem brankoviště k tyči Matušík, branku minul. Mezi hostujícími obránci projel Petr Król, s bekhendovou kličkou neuspěl. V 52. minutě připravil Nedorost dobrou pozici u protější tyče Šulčíkovi, ten puk do odkryté branky nedostal. Pak měl Tábor přesilovku a podruhé v zápase se v ní dokázal prosadit. Zíb od modré přihrál na levý kruh Seidlovi, který dokázal prostřelit Václava Pipka. V 54. minutě po buly Milan Kořánek našel u tyčky Josefa Urbance, ten z blízka puk do branky neprocpal. Na druhé straně u tyčky zakončující Matušík branku přestřelil. Milevsko pak následně nevyužilo téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku. V poslední minutě pronikl mezi viditelně unavenými táborskými obránci Ladislav Paule, ale ztroskotal na brankaři Klestilovi.

3 : 6
(0:3, 2:2, 1:1)
Milevsko vs Tábor

Branky a nahrávky: 22. Paule (Fořt), 32. Kořánek (Urbanec), 49. Štěrba (Sýbek) - 1. Šulčík (Nedorost), 9. Hájek (Matušík), 16. Seidl (Matušík), 22. Matušík (Hájek), 30. Hájek (Matušík), 53. Seidl (Zíb). Rozhodčí: Schlixbier - Čáp, Sláma. Vyloučení: 9:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:37 (4:12, 14:14, 15:11). Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5, 2:5, 3:5, 3:6.

Knap (od 21. Pipek) – Štych, Hlinka, Štěrba, Klíma, Procházka, Srdínko – Urbanec, Bláha, Kořánek - Culek, Sýbek,Volf - Król, Paule, Fořt- Silbernágl, Míšek, Novák