5
1
28. 8. 2012

Od Vajgaru bez vstřeleného gólu

Ani jednou se milevští hokejisté nedokázali prosadit proti domácímu brankaři Kubešovi. To Jindřichohradečtí se v přátelském zápase trefili čtyřikrát. Na úvodní gól se čekalo až do 24. minuty. Další branky přidal Vajgar v poslední třetině, kdy v rozmezí čtyř minut vstřelil tři góly. Milevsko sehrálo v Jindřichově Hradci poměrně vyrovnanou partii, avšak bez vstřeleného gólu se vyhrát nedá.

Od úvodu měla hra poměrně rychlý spád, ale šancí přicházelo pomálu. První náznak přišel až v 6. minutě, kdy Radek Volf našel zpoza branky před ní Jakuba Hamerleho, jehož bekhend domácí brankař Kubeš vytěsnil a následná rána Pavla Srdínka skončila nad brankou. Na druhé straně v 9. minutě dorážel u hostující tyčky dvakrát Hudler, ale Václav Pipek si v obou případech poradil. Ve 14. minutě vyrazil Kubeš střelu Jana Sýbka ramenem. Konec třetiny byl ve znamení hradeckých možností. Nejprve se před Robertem Procházkou rozevřela dálnice v milevské obraně, domácí bek popojel s pukem na kruhy, ale na místo střely hledal spoluhráče Dvořáka, jenž byl zablokován. Po chybě Petra Króla na útočné modré ujel milevské obraně Kupec, zkoušel prostrčit puk mezi gólmanovými betony, avšak ten je včas sklapl k sobě. V poslední minutě při hostující přesilovce vybojoval puk u mantinelu Mazanec, probil se s ním až k brance, ale Václav Pipek bekhendové zakončení vystihl.

První gól zápasu padl v 24. minutě, kdy Kocar dostal až příliš prostoru na pravém kruhu a zkušeně kotouč umístil k protější tyči soupeřovi branky. Brzy poté měl Jindřichův Hradec velkou možnost k navýšení skóre v podobě dvouminutové dvojnásobné přesilovky. Milevské trojice však zvládly hru v oslabení na výtečnou. Při plném počtu hráčů na ledě přihrál domácí Přibyl z rohu mezi kruhy na Tomšíka, Václav Pipek vyrazil. V polovině zápasu tečoval Filip Špánek střílenou přihrávku Michala Štycha na d branku. V 36. minutě projel mezi milevskými obránci Přibyl, narazil ale na připraveného brankaře. Pak Pavel Procházka hledal na místo střely ještě u tyčky Jakuba Hamerleho, který puk do branky nedostal. V poslední minutě druhé části se znovu dostal do úniku Kupec, znovu si na Václava Pipka nepřišel.

První šanci posledního dějství připravil Petr Król, na jehož přihrávku mezi kruhy si najel Pavel Procházka, brankař domácích Kubeš si s jeho střelou poradil. Do dvougólového vedení šel Vajgar v 46. minutě, kdy po hostující chybě na vlastní modré najížděl na brankaře Hudler a trefil se pod horní tyč. Stejný hráč se prosadil i za nedlouho, kdy v přehledné situaci po vhazování dostal puk z prostoru kruhů do branky. Silnou pasáž zakončil domácí celek za další minutu, když mezi obránci pronikl Dvořák, našel ještě u druhé tyčky zcela nepokrytého Kupce, který byl tentokrát po bekhendové kličce úspěšný. Milevsko se snažilo alespoň jednou skórovat. V nájezdu 2 na 1 nevyužil přihrávku Romana Štěrby Josef Urbanec. V milevské přesilovce měl nejprve po chybě možnost domácí Mazanec, úspěšný nebyl. Na druhé straně dostal puk za kruhy Roman Štěrba, Kubeš skryl jeho střelu ve svých chráničích. Stále ještě v početní výhodě chytře zakombinovala dvojice Radek Volf - Jan Sýbek, druhý jmenovaný z kruhu Kubeše neprostřelil. V předposlední minutě si počkal na přihrávku za obranu Jakub Hamerle, puk po jeho zakončení skončil vedle branky.

4 : 0
(0:0, 1:0, 3:0)
Jindřichův Hradec vs Milevsko

Branky a nahrávky: 24. Kocar (Kupec), 46. Hudler (Kohút), 49. Hudler (Tomšík), 50. Kupec (Dvořák, Chmel). Rozhodčí: Hejduk - Kotlík, Soukup. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 23:25 (7:10, 6:5, 10:10). Průběh utkání: 4:0.