5
1
21. 8. 2012

Domácí prohra s Hradcem

Po výhře a remíze v prvních dvou domácích přípravných zápasech Milevsko v tom třetím prohrálo. Podlehlo Jindřichovu Hradci, který byl hlavně v první třetině lepším týmem a vybudoval si v ní i rozhodující náskok. Ten Milevsko před polovinou zápasu snížilo, ale soupeř přidal další dva góly a v poklidu si pohlídal vedení. To dokázalo Milevsko v závěrečné části už jen zkorigovat.

Hned v úvodu zápasu měl hostující Jindřichův Hradec přesilovkovou výhodu, ale na první šanci se muselo čekat až do 6. minuty. To po buly bleskově vypálil milevský Milan Bláha, ale pozorný hradecký gólman Krásný puk vyrazil. Z protiakce vyslal Kocar za obránce Kupce a ten svůj únik střelou k tyči proměnil. Za minutu poslal Josef Urbanec puk z levého kruhu na pravý, odkud Milan Kořánek Krásného neprostřelil. V 8. minutě si najel před milevskou branku obránce Předota, avšak Lukáše Knapa nepřekonal. V 13. minutě se snažil uniknout hostující obraně Jan Sýbek, ale v tísni zpoza kruhů přestřelil. V 16. minutě zakončoval přímo z prostoru pro vhazování Přibyl nad domácí branku. Pak našel Patrik Míšek z rohu na kruhu Jana Sýbka, Krásný znovu včas zasáhl. Z protiútoku se dostal za domácí obranu Horváth, ale v tísni na Lukáše Knapa nevyzrál. To se povedlo za další minutu Mazancovi, jenž milevského gólmana prostřelil z pravého kruhu. V závěru třetiny měl Vajgar ještě dvě velké šance, obě shodně po velkých chybách milevských obránců. Nejprve po chybě Pavla Srdínka uháněl na milevskou branku Turek, Lukáš Knap zachytil puk lapačkou. Po hrubce Daniela Bartůňka se proti domácímu brankaři řítil Schmidt, ani on neuspěl.

Prostřední část začala příležitostí Milevska. Patrik Míšek se na chvíli ocitl sám před brankařem, avšak bekhendem nedal. Puk se následně dostal k Janu Sýbkovi na kruh, který branku netrefil. V 26. minutě najížděli dva Milevští na jediného Hradeckého, přihrávku Milana Silbernágla Patrik Míšek v gól nepřetavil. V 29. minutě už se podařilo hostujícího gólmana překonat. Milan Kořánek zavezl puk do útočného pásma po levé straně, před brankou našel najetého Romana Štěrbu, který trefil volné místo v brankařově postoji. Jindřichův Hradec však přišel poměrně s rychlou odpovědí. V 32. minutě ještě neuspěl střelou z levého kruhu Turek. Za nedlouho dostal puk na kruhy Tomšík a trefil se nad brankařovo rameno. Další šance mělo naopak Milevsko. Jakub Hamerle z rohu přihrával na protější tyč, kde přispěchající Josef Urbanec nedokázal nasměrovat kotouč mezi tyče. V poslední minutě najížděl zleva na branku Jakub Hamerle, ale Krásný mu puk vypíchl. Skóre naopak navýšil Hradec, když těsně před koncem třetiny prošel hladce přes Marcela Dvořáka Turek a prostřelil Lukáše Knapa.

I v posledním dějství jako první zahrozilo Milevsko. Janem Sýbkem tečovaná střela Michal Štycha však jen orazítkovala horní tyč. V 48. minutě najížděl z levé strany na milevskou branku Záhora, Lukáš Knap vyrazil. V 50. minutě netrefil branku z levého kruhu Patrik Míšek. Za tři minuty měl Jindřichův Hradec početní výhodu, když Kupec projel obranou jako nůž máslem, ale branku minul. Za chvíli se Milevsko dočkalo snížení. Ivo Novák si obhodil protihráče a svůj únik zakončil střelou mezi chrániče brankaře Kubeše, který nastoupl do hostující branky na poslední třetinu. Poslední dvě možnosti přišly až v předposlední minutě zápasu. Josef Urbanec naskočil do hry z trestné lavice, dostal od Iva Nováka přihrávku na pravý kruh, bohužel mířil nad branku. Pak předvedla pohlednou kombinaci trojice Jan Sýbek, Milan Bláha a z kruhu zakončující Jiří Fořt, Kubeš byl u tyčky své branky včas.

2 : 4
(0:2, 1:2, 1:0)
Milevsko vs Jindřichův Hradec

Branky a nahrávky: 29. Štěrba (Kořánek), 54. Novák (Silbernágl) - 6. Kupec (Kocar), 18. Mazanec (Schmidt), 33. Tomšík (Javůrek), 40. Turek (Maryška). Rozhodčí: Schlixbier - Čáp, Sláma. Vyloučení: 3:1. Využití: 0.0. V oslabení: 0.0. Střely na branku: 36:36 (10:16, 12:10, 14:10). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 2:4.

Knap – Srdínko, Horálek, Hlinka, Bartůněk (od 32. Schirmer), Štych, Čunát, Štěrba, Marcel Dvořák – Paule, Burda, Kořánek - Silbernágl, Míšek, Novák - Król(od 32. Špánek), Sýbek, Bláha - Urbanec, Hamerle, Fořt