F 2 - neděle 17.3.2024
Hluboká nad Vltavou
Milevsko
5
2
F 3 - středa 20.3.2024
Milevsko
Hluboká nad Vltavou
7
4
F 4 - pátek 22.3.2024
Hluboká nad Vltavou
Milevsko
5
1
16. 8. 2012

Poprvé venku

Milevští hokejisté se poprvé v letošní sezoně vydají na led soupeře. V pátečním utkání milevské hokejisty čeká soupeř z Pelhřimova. Utkání začne od 18. hodin. Pro hosty se bude jednat o vůbec první druholigové soupeření v přípravě.

Město Pelhřimov

Město Pelhřimov se nachází v Jižní části Vysočiny, zhruba 27 kilometrů od Jihlavy a 74 kilometrů od Českých Budějovic. Jedná se o město, ve kterém leží mnoho historických památek. Například zde nalezneme děkanský kostel Sv. Bartoloměje, sochu Sv. Václava, nebo radnici s orlojem. Pelhřimov je také známý jako město rekordů a kuriozit.

Spartak Pelhřimov

Hokejový klub Spartak Pelhřimov byl založen v roce 1931. Jeho hlavní klubové barvy jsou červená a bílá. Pelhřimov se již několik posledních let stabilně drží na druholigové mapě. V klubu působí několik zajímavých jmen. Za zmínku stojí například Martin Tecl, Jiří Kubát, Libor Bezděk (do týmu přišel před letošní sezonou), Jan Hrbatý, I.Padělek (do týmu též přišel před letošní sezonou), či bratři Hadravové. Z těchto jmen lze usoudit, že se jedná o mužstvo s kvalitní ofenzivou. V minulé sezoně se Spartak umístil ve skupině střed na devátém místě, což pro mužstvo nebyla dobrá vizitka. Ovšem jak se později zjistilo, nemuselo jít o to nejhorší, co se mohlo v Pelhřimovském hokeji stát. Klubu hrozilo zaniknutí. Naštěstí se vše dokázalo vyřešit a tak se fanoušci tohoto klubu mohou opět těšit na druholigový hokej. Před letošní sezonou klub nechal vytvořit svůj rezervní tým, a po Jindřichově Hradci a Táboru se stal tak třetím českým druholigovým mužstvem, který bude mít svůj tým v krajské soutěži.

Hlavní posilou se stal Ivan Padělek

Pelhřimov přivítal do svých řad tři nové posily. Největší z nich je jistě Ivan Padělek. ,,Dostal jsem nabídku od pana Kučery, že bych tady trénoval malé kluky a zároveň dělal asistenta u A-týmu, což se mi velice líbilo. Takže jsme si plácli a doufám, že tato spolupráce vydrží co nejdéle‘‘. Prozradil Ivan Padělek pro klubový web Pelhřimova a zároveň naznačil, jaké budou jeho funkce kromě nastupování za pelhřimovský první tým.

Dosavadní výsledky v přípravě:

Spartak Pelhřimov – HC Tábor – 4:7
Spartak Pelhřimov - KLH Vajgar Jindřichův Hradec – 10:4

Sestava Pelhřimova v posledním utkání. (proti Jindřichově Hradci)
Jíra, od 30. min. Čekal - Kasalý, Adam, Martínek, Veselý, Beneš, Jelínek Z., Plachý, Tecl, Hrbatý, Bezděk, Hadrava Marek, Hadrava Martin, Votápek, Jelínek M., Vrátný, Barták, Fibikar.

Ohlasy k utkání


6 : 2
(2:1, 3:0, 1:1)
Pelhřimov vs Milevsko

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 12. Hrbatý (Plachý, Adam), 15. Martin Jelínek (Votápek), 30. Plachý (Adam, Hrbatý), 38. Bezděk (Martin Hadrava), 40. Bezděk (Marek Hadrava), 52. Bezděk (Marek Hadrava, Martin Hadrava) – 19. Paule (Burda), 54. Paule (Fořt) Rozhodčí: Jechovtek – Lhotský, Špur Vyloučení: 9:7 Využití: 1:2 V oslabení: 0:0 Diváci: 150 Průběh utkání: 2:0, 2:1, 6:1, 6:2

Sestavy

Pelhřimov

Čekal (30. Jíra) - Adam, Kasalý, Fibikar, Veselý, Martínek - Plachý, Votápek, Hrbatý - Martin Hadrava, Bezděk, Marek Hadrava - Martin Jelínek, Zdeněk Jelínek, Beneš

Milevsko

Pipek – Schirmer, Čunát, Srdínko, Horálek, Hlinka, Bartůněk – Paule, Burda, Špánek, Silbernágl, Míšek, Novák, Urbanec, Hamerle, Fořt, Sýbek, Lombardi, Gruber, Pavlečka