5
1
11. 8. 2012

Milevsko zahájilo přípravu vítězně

Po bezbrankové úvodní třetině nasázelo Milevsko ve druhé části pět gólů a rozhodlo o svém vítězství. Strakonice dokázaly s Milevskem do poloviny zápasu držet krok a podařilo sem jim i snížit milevské dvougólové vedení, ale to bylo z jejich strany vše. Milevsko přidalo v závěrečném dějství další tři branky a bez komplikací dokráčelo k úvodní vítězné přípravě.

První možnost měl po půlminutě hry Josef Urbanec, ale zakončením přes ruku u tyčky hostujícího brankaře Špilera nepřekvapil. Výrazně větší příležitost mělo Milevsko ve 4. minutě, kdy v přesilovce rozjel akci Jiří Fořt, mezi kruhy jeho přihrávku zakončoval Josef Urbanec, ale Špiler vyrazil a klečícího gólmana hostů nedokázal z dorážky překonat osamocený Jakub Hamerle. Strakonice měly první vážnější příležitost v 9. minutě, kdy se ocitl u tyčky volný Kadlec, ale Lukáš Knap v milevské brance dokázal jeho pokus vyrazit. V 12. minutě zakončil milevský brejk ranou z pravého kruhu Ladislav Paule, Špiler jeho střelu zastavil. Z protiakce se v nepřehledné situaci pokoušel překvapit domácího gólmana objetím branky Růžička, Lukáš Knap byl u tyčky včas. Branková konstrukce pomohla domácímu týmu v 17. minutě, kdy ji bekhendovou dorážkou zasáhl Černý.

Druhou třetinu začalo Milevsko aktivně. Ve 2. minutě vystřelil po buly Milan Bláha a sražený puk s velkou dávkou štěstí vytěsnil brankař Špiler vedle branky. Při další střele Milana Bláhy však již kapituloval a Milevsko šlo do vedení. Brzy poté však měly Strakonice velkou možnost k vyrovnání v podobě téměř dvouminutové přesilovky 5 proti 3. Lukáš Knap pokryl několik nebezpečných dorážek kolem své branky a Milevsko se navíc ve třech dokázalo dostat do šance, ale přečíslení 2 na 1 zakončil Milan Bláha nad branku. I tak se Milevsko ve vlastním oslabení prosadilo. Bylo to v době, kdy už hrálo ve čtyřech. Pavel Srdínko dlouhým pasem vyslal za obránce Ladislava Pauleho a ten povedeným bekhendovým blafákem oslavil premiéru v milevském dresu. Od poloviny zápasu nastoupil do hostující branky Jakub Myslivec a hned musel čelit domácímu útočnému ataku. Do pásma se podél pravého mantinelu prohnal Pavel Srdínko, u protější tyče našel Filipa Špánka, který puk do branky nedostal. V 35. minutě se Strakonicím podařilo snížit. Při signalizovaném trestu poslal Čadek puk před branku, kde si jej málem do vlastní sítě srazil Ladislav Paule. Lukáš Knap ještě dokázal zasáhnout, ale proti dorážce Kolouška už byl krátký. Milevsko však rychle získalo dvougólový náskok zpět. Josef Urbance se od mantinelu probil na kruhy a prostřelil Myslivce. Ke konci třetiny přidalo Milevsko ještě dvě branky. Ivo Novák se natlačil ze souboje v rohu před branku, kde jeho akci zakončil úspěšnou dorážkou Jan Sýbek. Poté Roman Štěrba poslal přesným pasem mezi obránci do úniku Josefa Urbance, který však ztroskotal na brankaři. Povedenou akci předvedl Milevsko v poslední minutě. Pas Michala Štycha sklepl Milan Bláha ve středním pásmu pro rozjetého Jana Sýbka, jenž svůj nájezd zprava zakončil střelou pod horní tyč.

I nástup do závěrečného dějství se Milevsku povedl. Neuběhla ještě ani minuta hry, když Jan Sýbek zadovkou z rohu našel na kruhu Petra Króla, který prostřelil brankaře. Další gól přidalo Milevsko ve 47. minutě, když Patrik Míšek zpoza branky přihrál na kruh Milanu Silbernáglovi, který se trefil přesně. Poslední branku zápasu si Strakonice vstřelily samy poté, co Kovář vyjel s pukem zpoza branky a ve snaze od tyčky jej předat do rohu, zametl puk do vlastní branky. Gól byl připsán nejblíže stojícímu milevskému hráči, kterým byl Ladislav Paule. Na posledních 10 minut nastoupil do domácí branky dorostenec Jan Kolář, ale nemusel už čelit žádné vážnější hostující možnosti.

8 : 1
(0:0, 5:1, 3:0)
Milevsko vs Strakonice

Branky a nahrávky: 22. Bláha (Štych), 27. Paule (Srdínko), 36. Urbanec, 39. Sýbek (Novák), 40. Sýbek (Bláha, Štych), 41. Król (Sýbek), 47. Silbernágl (Míšek), 51. Paule - 35. Koloušek (Čadek). Vyloučení: 3:5 navíc Kovář (Strakonice) 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 55:20 (15:9, 20:11, 20:10). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 8:1.

Knap (51. Kolář) – Štěrba, Schirmer, Štych, Čunát, Srdínko, Horálek, Hlinka, Tajbl – Urbanec, Hamerle, Fořt – Król, Bláha, Sýbek - Paule, Burda, Špánek - Míšek, Silbernágl, Novák

Špiler (31. Myslivec) - Kovář, Ondrejec, Hrubý, Procházka, Srb, Koloušek - Kadlec, Vlček, Pitel - Černý, Růžička, Čadek - Lang, Hora, Kopecký - Kurečka