5
1
25. 3. 2012

Neuvěřitelné se stalo pravdou.

Milevští dorostenci vítězstvím nad HC DDM Rokycany vybojovali postup do Ligy staršího dorostu. V tomto utkání mohli milevští prohrát o jednu branku. Do utkání dali všechny své síly a hokejový um a soupeře na jejich ledě porazili. Díky početné skupině milevských fanoušků měli hosté dobrou podporu a motivaci.

K poslednímu, rozhodujícímu utkání Kvalifikace odjížděli milevští dorostenci v nedělních dopoledních hodinách. Výhra v Mariánských Lázních jim zajistila možnost v tomto utkání prohrát o jednu branku. Kluci však nechtěli taktizovat a proto v utkání chtěli zvítězit a tím srovnat vzájemné skóre vzájemných zápasů v této sezóně.
Od prvních minut bylo zřejmé, že utkání bude vyrovnané a otevřené pro oba týmy. Hosté nezačali utkání dobře, hned v úvodu zápasu se museli dvakrát za sebou bránit v početní nevýhodě, když byli potrestání za fauly. Obě oslabení dobře takticky ubránili. V polovině 7. minuty byl potrestán domácí celek za nedovolené bránění. Hosté tuto přesilovku po půlminutě dokázali využít a ujali se vedení brankou Nevolného, když zužitkoval přihrávku Poucha. Druhou přesilovku však milevští využít nedokázali. V šestnácté minutě byl v samostatném úniku hákován Pouch. Bylo nařízeno trestné střílení, faulovaný hráč však Šimůnkovou v brance domácích překonat nedokázal. V osmnácté minutě přišlo vyrovnání z hole Nekoly. Do vedení se hosté dokázali dostat osm vteřin před sirénou, když se před brankou dokázal prosadit Mácha a využil střílenou nahrávku Hanzlíka.

Branka do šatny milevským pomohla a do druhé třetiny vstoupili klidněji. Do vedení o dvě branky svůj tým dostal Kubička za asistence Nevolného. Nekola podruhé dokázal tečovat puk za záda Koláře v brance Milevska, touto brankou využili domácí přesilovku. V těchto chvílích bylo na ledové ploše jak na střelnici. Na stav 2:4 upravoval Roubík, když dokázal vypíchnout přihrávku domácích a v samostatné akci skóroval. Po dvaceti vteřinách se skóre opět měnilo, když skóroval Kastner. Do dvoubrankového vedení milevské dostala s chutí hrající dvojice Nevolný a skórující Pouch. Ke klidu ve hře hostů přispělo i ubránění oslabení o dva naše potrestané hráče. Velmi dobře v této fázi hry zahrála bránící trojice milevských. Koncem druhé třetiny vstoupil do utkání Zdrha, jeho příchodem se staly domácí útoky nebezpečnější. Trenér poradil jak jeho rychlost a um ztlumit a milevským se to dařilo. Do kabin šli hosté opět klidnější, když vedli o dvě branky.

V úvodu třetího dějství domácí využili přesilovku brankou z hole Nekoly. Hosté však velmi rychle vrátili dvoubrankové vedení na svoji stranu, když po vyhraném vhazování ujel Kolčaba o dobře mířenou střelou skóroval. Tato branka padla za hry 4:4. Za stejného stavu hráčů na ledě padla i branka domácích, když si před branku sjel Nekola a dokázal perfektně tečovat nahrávku od Kastnera. Byla to čtvrtá branka tohoto rokycanského útočníka. V tomto okamžiku svítil na časomíře čas 50,09. O dvě minuty později hosté opět vedli o dvě branky. Dokázal využít přesilovku pěknou kombinací Jiroušek – Hanzlík a skórující Mácha. V čase 53,58 nedovoleným způsobem Homola zastavil pronikajícího rokycanského útočníka. I v tomto případě bylo zcela správně nařízeno trestné střílení. Trestné střílení jel faulovaný Zdrha, Kolář vystihl jeho úmysl a pravým betonem puk vytěsnil, mino branku. V 57. Minutě hosté opět využili přesilovou hru. Pojistnou branku dal Homola V. za asistence Roubíka. V tomto okamžiku museli dát domácí pět branek, aby milevským vzali postup. Hosté si konec zápasu již pohlídali a zaslouženě vyhráli.

V tomto utkání odevzdali na ledě milevští dorostenci vše, co se za roky naučili. Dnes nelze hodnotil jednotlivé hráče, dnes utkání odehrál tým jako celek. Všichni hráči hráli pro tým, pro vítězství, pro postup do Ligy staršího dorostu.
Trenér Luboš Krupka, vedoucí družstva Jaroslav Kolář, Václav Pipek (pomáhal při přípravě na zápasy), celý tým dorostu HC Milevsko 2010 děkuje rodičům, části fanklubu za jejich podporu a za vytvoření perfektní kulisy všech kvalifikačních zápasů.
Hráči s rodiči a realizačním týmem se sejdou za týden v sobotu 31. března 2012 od 16,00 hod. v Salonku SPORTHOTELU ke společnému hodnocení letošní vynikající sezóny, kdy se povedlo pro Milevsko po 22 letech vyhrát Ligu dorostu.

Kádr dorostu HC Milevsko 2010 v Krajské lize a v kvalifikaci o LSD:
Brankáři: Jan Kolář, Marek Kafka
obránci: Vít Kolčaba, Pavel Jíška, Daniel Bartůněk „C“, Jan Homola, Eduard Pešička, Karel Vacek, Martin Chomát, Zdeněk Pavlečka, Ondřej Mašek
útočníci: Václav Pouch, Jan Kubička, Daniel Kothera, Miroslav Hanzlík, Vojtěch Mácha, David Jiroušek, Jan Urban, Lukáš Roubík, Jan Reindl, Homola Václav, Aleš Nevolný, Libor Sýkora, Daniel Trepka

Krajská liga dorostu,

Branky a nahrávky: 7. Nevolný (Pouch), 20. Mácha (Hanzlík), 27. Kubička (Nevolný), 32. Roubík, 35. Pouch ( Nevolný), 45. Kolčaba, 53. Mácha (Hanzlík,Jiroušek), 57. Homola V. (Roubík). Rozhodčí: Vojtěchovský - Chochola, Bernard. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 33:32. Průběh utkání: 1:0,1:1,1:3,2:3,2:4,3:4,3:5,4:5,4:6,5:6,5:8 .