5
1
21. 1. 2011

Po měsíci a půl doma v sobotu

M i l e v s k o - Po dlouhé době se Milevsko představí svým příznivcům v domácím zápase v sobotu. Naposledy totiž odehrálo víkendový program doma v sobotu 4.12.2010. Tentokrát na svém ledě hostí SKLH Žďár nad Sázavou.

Žďár prochází dosavadním průběhem sezóny se střídavými výsledky a svým postavením v tabulce zůstává za očekáváním. Hned na začátku soutěže dokázal vyhrát třikrát za sebou, ale pak už začalo jeho výsledkové střídání proher s výhrami, když se mu až do konce minulého kalendářního roku ani jednou nepovedlo bodovat dvakrát za sebou. Až s novým rokem přišlo zlepšení.

První polovina

Vstup do soutěže měl Žďár poměrně úspěšný a pohyboval se v horních patrech tabulky. Zásluhu na to měla hlavně série tří vyhraných zápasů v řadě ve druhém až čtvrtém kole. Poté však následovala domácí prohra s Nymburkem a Žďáru se pak nevydařilo ani derby Vysočiny, kdy na ledě Pelhřimova smůlovatě prohrál poté, co inkasoval rozhodující gól sedmnáct vteřin před koncem. Dvouzápasový bodový půst ukončil Žďár domácí výhrou nad Chotěboří. Těmito zápasy se naplno rozjela žďárská výsledková houpačka, ve které se střídaly prohry s výhrami, v horším případě dvě prohry s jednou výhrou.

Druhá polovina

Ani druhá polovina soutěže nepřinesla zlepšení, spíše naopak. Žďár ji sice odstartoval výhrou v Kutné Hoře, ale pak přišla hrozivá série pěti zápasů v řadě, ve kterých tým od řeky Sázavy získal jediný bod za prohru doma v prodloužení s Nymburkem. Tyto neúspěchy postupně odsunuly Žďár až na předposlední místo nezaručující postup do vyřazovacích bojů. Až s novým rokem se černá série zastavila a Žďár znovu začal bodovat.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ze třech odehraných zápasů má lepší bilanci Milevsko. První utkání sice rozhodl pro sebe Žďár, v dalších dvou se však radovalo Milevsko. Poprvé Žďár doma vyhrál 5:3. Domácí tým rozhodl o svém vítězství v prostřední části. Milevsko šlo v průběhu první třetiny dvakrát do vedení, ale Žďár ve druhém dějství otočil skóre ve svůj prospěch. Milevsko v poslední třetině v přesilovce vyrovnalo, ale rovnoměrný stav nevydržel ani dvě minuty. Na další žďárský gól už hosté odpověď nenašli.
Domácí odveta vyšla naopak lépe Milevsku po výsledku 3:2. Milevsko výborně vstoupilo do zápasu, když hned z prvního útoku vstřelilo gól. Podruhé Žďár inkasoval ve dvojnásobném oslabení. Když pak Milevsko zásluhou proměněného trestného střílení zvýšilo na rozdíl třech branek, zdálo se být rozhodnuto. Žďár však zbraně nesložil. Brzy po třetím gólu snížil a využitím pětiminutové přesilovky se přiblížil na rozdíl jednoho gólu. Vyrovnat ale nedokázal.
Ze třetího měření si Milevsko odvezlo ze Žďáru důležité tři body po výhře 5:3, přestože se utkání pro něj vůbec nevyvíjelo dobře, když už v 7. minutě prohrávalo 2:0. V první třetině dokázal hostující tým vstřelit kontaktní gól a ve druhé části skóre vyrovnal. O svém vítězství rozhodlo Milevsko v poslední třetině, kdy perfektně zvládnutými brejkovými situacemi postupně navýšilo stav na 2:5 ve svůj prospěch. Na to dokázal Žďár odpovědět už jen snižujícím gólem.

Týmovým statistikám Žďáru vévodí Martin Sobotka, který si v 27 zápasech připsal 26 bodů za 10 gólů a 16 asistencí. Nejlepším střelcem je kapitán týmu Jiří Plachý, jenž v 22 utkáních čtrnáctkrát skóroval a k tomu přidal 7 asistencí. Bodově rovnocenný s ním je Miroslav Bukáček, který se však častěji prosazuje coby přihrávač. Z 27 zápasů má bilanci 6 gólů a 15 přihrávek. Mezi obránci je nejlepší v bodování Aleš Koželuh, když v 25-ti zápasech vstřelil 6 gólů a na 11 z nich přihrál. Mezi brankaři má nejvíce odchytáno Jiří Sláma. V posledních zápasech však dostává přednost slovenský brankař Peter Babkovič.

Sestava Žďáru z minulého kola ze zápasu s Jindřichovým Hradcem:
SKLH Žďár nad Sázavou : Babkovič - Doležal, Koželuh, Beneš, Pleva, Souček, Smejkal, Šír, Heřmanský – M. Sobotka, Plachý, Kunstmüller, Vránek, Štěpánek, Bukáček, Dítě, R. Sobotka, Havelka, Dobiáš, Hron, Man

Vánoční přestávka Žďáru evidentně prospěla. S novým letopočtem nejen ukončil černou sérii proher z konce roku předchozího, ale navíc si znovu dokázal vychutnat pocit dvou vyhraných zápasů za sebou. Pomohlo mu k tomu výrazně domácí prostředí. V novém roce totiž z pěti střetnutí hned čtyři odehrál doma a všechna vyhrál. Jediný neúspěch tak zaznamenal právě ve venkovním utkání na ledě Benešova. Bodový zisk a zároveň utrápené výkony Kutné Hory umožnily Žďáru se na svého nejbližšího soupeře v boji o play-off bodově dotáhnout a vytvořit si na něj dokonce i náskok. Milevsko i Žďár byly svorně v minulém kole přímými účastníky třinácti gólové podívané. Oba však odešly ze zápasu s notně rozdílnými pocity. Zatímco Žďár v gólové přetlačované udolal Jindřichův Hradec 7:6, čímž ukončil jeho sérii 10 utkání bez prohry, Milevsko zcela propadlo v Nymburce, kde devětkrát inkasovalo. Utkají se tak celky s rozdílnou bilancí z posledních zápasů. Milevsko sice minule poprvé v novém roce vyšlo bodově naprázdno, ale zároveň má z posledních třech utkání na svém kontě jen 3 body. To Žďár si naopak v posledních třech střetnutích připsal 100% bodový zisk. V tabulce je dělí 9 bodů. Milevsko bude chtít v sobotním střetnutí odčinit minulý debakl, Žďár potvrdit zlepšenou formu i ve venkovním prostředí. Začátek zápasu je od 17:00.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 2. Müller (Fořt), 5. Štěrba (Novák), 42. Fořt (Müller), 49. Fořt (Müller, Nikodém), 58. Vaniš (Dvořák), 60. Urbanec (Karpíšek) – 15. Plachý (Doležal), 40. Plachý (Koželuh), 44. Kunstmüler (Bukáček), 49. Heřmanský (Kočan, Dobiáš). Rozhodčí: Tomáš Poskočil - Karel Ingriš, Aleš Vavruška. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 40:30 (14:11, 11:9, 15:10). Průběh utkání: 2:0, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 6:4.

Pipek – Klíma, Štěrba, Tollinger, Cirulis, Karpíšek, Čunát – Urbanec, Květoň, Rezek – Vaniš, Müller, Fořt – Silbernágl, Heřmánek, Novák – Špánek, Nikodém, Dvořák