5
1
16. 3. 2012

Milevští dorostenci v kvalifikaci o Ligu staršího dorostu porazili Rokycany

Domácí dorostenci udělali první vážnější krůček v kvalifikaci o Ligu staršího dorostu. Po vyhrané první třetině zaváhali v prostředním dějství zápasu. Zlepšenou hrou otočili skóre ve svůj prospěch a vedení si udrželi do závěrečné sirény.

Milevští dorostenci nastoupili k druhému utkání kvalifikace opět na domácím ledě. Tým HC DDM Rokycany domácí dobře znají, sehráli s tímto celkem v letošní sezóně celkem pět utkání. Zápasy byli vždy poměrně vyrovnané, ale spěšnější byl soupeř. Milevští vyhráli pouze poslední utkání v Rokycanech. Do kvalifikačního utkání vstoupili lépe hosté. Vedení se ujali brankou Pecha koncem dvanácté minuty. Domácí se dokázali oklepat a zastavit stoupající tlak hostů. Koncem patnácté minuty dokázali srovnat skóre brankou Kubičky po ideální přihrávce Kolčaby. Domácím vstřelená branka velmi pomohla, po vhazování ve středovém kruhu získal puk Nevolný, nahrál na hokejku Poucha a ten prostřelil Šimůnkovou, která hájila branku Rokycan. Patnáct vteřin potřebovali milevští k tomu, aby otočili skóre. Ke vstřelení své třetí branky potřebovali vteřin čtrnáct. Tentokráte se podruhé trefil přesnou střelou Kubička po nahrávce z hole Hanzlíka. Po třetí obdržení brance si vzal trenér hostů oddychový čas, aby své svěřence uklidnil, to se mu povedlo a hosté hned z rychlého protiútoku skórovali z hole Zdrha. Domácí, ale dokázali ještě v první třetině přidat čtvrtou branku. Nevolný našel volného Bartůňka a ten tvrdou dobře mířenou střelou upravil skóre prvního dějství na stav 4:2. Domácí odcházeli do kabin klidnější.

Do druhé třetiny nevstoupili vůbec dobře. Hned v první minutě přišel první trest za podražení a hosté dokázali svoji početní výhodu využít, Šimůnek si sjel před branku na teč a potřetí překonal domácího gólmana. Milevští se v těchto minutách nemohli prosadit, hosté jim nedávali mnoho prostoru ke hře. Domácí se dostávali pod tlak a těžko se dostávali z obranného pásma. To nahrávalo hostům a ti také dokázali ve 33. Minutě vyrovnat. Branku hostů dával opět Zdrha. Po pěti minutách se rokycanští dostali opět do vedení brankou Pecha, který využil přesilovku, když byli domácí potrestání za mnoho hráčů na ledě. Druhou třetinu domácí neodehráli dobře, velmi těžko se dostávali do útočného pásma, nedokázali vstřelit branku, i když měli několik slibných šancí. Brankářka hostů dokázala pokrýt všechny dorážky a střely z hranice brankoviště, ke střelbě z větší vzdálenosti se domácí moc nedostali.

Přestávka před třetí třetinou pomohla tentokráte spíše domácím. Milevským se podařilo vrátit hru do tempa první třetiny a začali si vytvářet více šancí. Tu největší při přesilové hře dokázali využít ke srovnání skóre. Při kombinaci před brankou Pouch našel volného Honzu Homolu a ten dokázal dostat puk do sítě. Vzápětí se hosté dostali před branku milevských, velmi složitou situaci dokázal Kolář vyřešit a přerušit hru. Domácí museli čelit narůstajícímu snažení hostů. Vedení na stranu domácích v 50. minutě přiklonil podruhé v tomto utkání skórující Bartůněk za asistence Hanzlíka. Protiútoky hostů byly velmi nebezpečné, domácí však velmi dobře pohlídali nejlepší hráče hostů. Přesilovka domácích v 53. minutě netrvala dlouho, při hře 4:4 měli milevští dvě velmi pěkné šance ke zvýšení svého náskoku. Krátké oslabení domácí ubránili. Hosté se v závěru připravili o hru bez brankáře, protože se dopustili faulu a utkání dohráli ve čtyřech.

Milevští toto utkání dokázali vyhrát, i když dvakrát v utkání prohrávali. Velká škoda, že se jim nepodařilo využít šance, které si vytvořili v první a hlavně třetí třetině. Utkání se hrálo před 250 diváky, kteří hráčům vytvořili perfektní kulisu odpovídající kvalifikačnímu utkání. Domácí hráči tímto děkují všem, kdo je přišel povzbudit a části fanklubu HC Milevsko 2010 za vytvoření parádní atmosféry.

Následují týden se budou milevští dorostenci připravovat k odvetným utkáním. V pátek 23. března jedou do Mariánských Lázní a v neděli 25. 3. k rozhodujícímu zápasu do Rokycan.

Krajská liga dorostu,

Branky a nahrávky: 15. Kubička (Kolůčaba), 16. Pouch (Nevolný), 16. Kubička (Hanzlík), 19. Bartůněk (Nevolný), 46. Homola J. (Pouch), 50 Bartůněk (Hanzlík) - 12. Pech (Nekola), 16. Zdrha (Nekola,Kastner), 22. Šimůnek (Zdrha), 33. Zdrha (Pech, Nekola), 38. Pech (Nekola, Šimůnek). Rozhodčí: Jechoutek - Kokrment, Šimonovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 37:32. Průběh utkání: 0:1,3:1,3:2,4:2,4:5,6:5.

Kolář ( Kafka) - Kolčaba, Jíška, Bartůněk, Homola J., Vacek, Pešička, Chomát - Kothera, Pouch, Nevolný - Hanzlík, Mácha, Kubička - Urban, Roubík, Homola V., Trepka, Sýkora, Jiroušek