5
1
12. 3. 2012

Jasné vítězství milevských dorostenců nad Mariánskými Lázněmi.

Milevští dorostenci si hladce poradili s týmem Mariánských Lázní. Na svém ledě uštědřili vítězi Krajské ligy karlovarského kraje krutou porážku. Přídělem 21 branek vstoupili do kvalifikačních bojů o Ligu staršího dorostu.

V nedělních odpoledních hodinách vstoupili milevští dorostenci do kvalifikačních bojů o Ligu staršího dorostu. Jako první soupeř byl domácím nalosován tým HC Mariánské Lázně. Milevští o tomto soupeři mnoho nevěděli a tak se na zápas připravovali zodpovědně. Úvod utkání byl ze strany domácích poměrně nervózní, dařila se sice kombinace, ale chyběl důraz a tlak do branky. Nervozita z milevských spadla v deváté minutě, kdy se poprvé gólově prosadili. U prvního úspěchu domácích byli sourozenci Homolovi. Honza nahrával a Václav skóroval. Po dvaceti vteřinách dal druhou branku Kubička, asistence Mácha. Během šesti minut vedli milevští již 7:0 a v podstatě bylo o výsledku utkání rozhodnuto.

Do druhé třetiny nastoupil v brance domácích Kafka a do hry nastoupili i všichni hráči ročníku 1997. Úvod patřil opět domácím, když se hned po úvodní buly po samostatné akci trefil Pouch. Za stavu 9:0 domácí polevili a hosté toho využili ke vstřelení svých dvou branek, dokázali využít hrubých chyb v obranné činnosti. Druhou třetinu milevští sice vyhráli 5:2, ale hra trochu zaostala, ubylo proti první třetině pěkných hokejových akcí. Domácí se snažili prosadit individuálně, trochu pokulhávala přihrávka. Přestávku využil trenér k rozboru druhého dějství utkání, zdůraznil, že jedině kolektivním pojetím hry lze dojít k dobrým výsledkům.

Od prvních minut třetí třetiny bylo již jasné, že vítězství milevským neuteče. Domácí začali opět plnit pokyny, zodpovědně bránili a hlavně se začali střelecky prosazovat. Devět puků, které musel gólman hostů tahat ze své sítě, bylo toho důsledkem. Velmi těžko se píše komentář k utkání, které domácí vyhráli 21:2. Toto utkání tak trochu ukázalo na úroveň jednotlivých Krajských lig dorostu.

Jako velké pozitivum považuji, že milevští hráli do posledních vteřin zápasu. O branky se podělili všechny útočné řady. Nejvíce 6 kanadských bodů si připsali Pouch, Kubička, po pěti Bartůněk a Homola J. O vítězství v tomto prvním kvalifikačním utkání rozhodl celý tým svým přístupem.

Milevští vítězstvím nad týmem Mariánských Lázní splnili úkol a teď je čeká podstatně silnější tým o to DDM Rokycany. S tímto celkem se setkáme, na domácím ledě v pátek 16. 3. 2012 od 19,00 hod. Tým Rokycan si na svém ledě poradil s Mariánskými Lázněmi výsledkem 10:0.

Krajská liga dorostu,

Branky a nahrávky: 9. V. Homola (J. Homola), 9. Kubička (Mácha), 11. Sýkora (J. Homola), 11. Bartůněk (Kubička, Pouch), 12. Pouch (Kubička, J. Homola), 13. Kubička (Trepka, Urban), 15. Kothera, 21. Pouch, 26. V. Homola (Bartůněk), 38. Jiroušek (Hanzlík), 39. Roubík (Sýkora, J. Homola), 40. Pouch (Vacek), 43. Urban (Trepka), 46. Kubička, 47. Roubík (Urban), 48. Bartůněk, 49. Hanzlík, 51. Bartůněk, 58. Pouch, 60. Bartůněk (Kubička), 60. J. Homola - 34. Čepelák (Karolík), 39. Fidler. Rozhodčí: Horák - D. Štětina, J. Štětina. Vyloučení: 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 45:17. Průběh utkání: 9:0, 9:1, 10:1, 10:2, 21:2.

Kolář, od 21.minuty Kafka - Kolčaba, Homola J., Bartůněk, Kubička, Pešička, Mašek, Vacek, Chomát - Kothera, Pouch, Homola V. - Hanzlík, Mácha, Roubík - Urban, Jiroušek, Sýkora - Trepka

Mariánské Lázně

Rohal - Šimůnek, Karolík, Kovka, Hřebík - Kysilka, Roth, Čepelák - Jedlička, Matys, Poncar - Fidler