5
1
24. 2. 2012

Děčín postupuje do dalšího kola, pro Milevsko sezóna končí

Děčín dokonal obrat v sérii a v domácím prostředí si suverénně zajistil postup do 2. kola vyřazovacích bojů. V první třetině bylo Milevsko zpočátku lepším týmem, ale nakonec šlo na první přestávku s dvougólovou ztrátou. Když si pak hostující tým na začátku prostřední části vstřelil při domácí přesilovce vlastní gól, sesypala se jeho hra jak domeček z karet. Děčín následně proměnil utkání ve svou exhibici. Nemilosrdně trestal milevské chyby a přidával jeden gól za druhým. Výsledkem pak byl debakl pro Milevsko a zasloužený postup Děčína.

Milevsko bylo na začátku aktivnějším a lepším týmem, na Děčínu byla naopak patrná nervozita. Domácí tým kazil rozehrávku, hosté ji často úspěšně napadali a tak se hrálo převážně v domácím pásmu. Už ve 2. minutě Tomáš Hájek před modrou zachytil nepřesné vyhození děčínského brankaře Lavingera, vystřelil z kruhu, ale gólman špičkou betonu puk vyrazil. Z ojedinělé domácí akce zahrozil Baránek, milevský brankař Lukáš Knap střelu vytěsnil. V 10. minutě nebezpečně vypálil zpoza kruží Roman Štěrba, Lavinger stihl puk vyrazit. Za další minutu však Jiří Fořt ve vlastním pásmu vyhodil puk mimo plochu. Děčín přesilovku využil a stejně jako v předchozích duelech mu úvodní vstřelený gól výrazně prospěl. Alexandr Božilov nedokázal vyhodit puk z pásma, Sádovský jej zachytil na modré a vypálil na branku. Zde byl sražen hráči před Oliveriuse, který jej zametl do odkryté branky. I další sražený puk přinesl domácím možnost, ale Baránek z mezikruží branku netrefil. Při vlastní přesilovce se pak vyfauloval děčínský Saska, který obdržel trest do konce zápasu. Při následné hře 4 proti 4 přidal Děčín druhý gól. Vhazovalo se v domácím pásmu, když Rudovský dostal pas na pravou stranu, přebruslil a přetlačil Marcela Dvořáka a podél brankaře zasunul puk do branky. Stále ve čtyřech na obou stranách dorážel před milevskou brankou Sádovský bekhendem nad. O velkou část pětiminutové přesilovky se Milevsko připravilo svým faulem. Ke konci třetiny si však přeci jen v početní výhodě vytvořilo tlak a šance. V největší z nich byl Pavel Procházka, který si sjel od modré s pukem až před branku, ale ani natřikrát puk do ní nedostal. V samém závěru došlo ke konfliktu mezi Milanem Kořánkem a děčínským Rudovským. Domácí hráč byl odměněn trestem na 2+2, zatímco milevský obdržel trest do konce zápasu.

V úvodu prostřední části putoval navíc netrestnou další hostující hráč a Děčín přesilovku 4 proti 3 šťastně využil. Baránek od brankové čáry nahazoval puk před branku, kde se v souboji Michala Klímy s Filipovským odrazil puk od milevského obránce do branky. Střelcem byl označen Filipovský. Třetí gól srazil milevské do kolen a odstartoval domácí gólovou jízdu. Znovu se hrálo ve čtyřech, když Pavel Procházka projel až před brankaře, ale byl zahákován. Když už se hrálo konečně v plném počtu hráčů, ocitl se po přihrávce od zadního mantinelu sám před brankou Baránek, Lukáš Knap jeho střelu vyrazil. Pak však hosté špatně vyhazovali puk z pásma, ten zachytil u mantinelu Rudovský, objel branku a naservíroval kotouč před ní Růžkovi, který trefil horní roh. Za minutu už to bylo 4:0. Znovu tomu předcházela nepovedená snaha milevských dostat puk pásma, střela Sádovského se odrazila k tyči na volného Ziku, který už neměl problém se trefit. Za Milevsko odpověděl Jiří Heřmánek, ale Lavinger jeho střelu z pravého kruhu vytěsnil. Milevsko pak skórovalo v početní výhodě. Nejprve pálil od modré Michal Štych a Filip Kolomý tečoval nad branku. Pak střílel Pavel Procházka a Lavingerem vyražený puk dorážel Jiří Fořt nad horní tyč. Prosadil se až Jiří Müller, který nahozením zpoza brankové čáry využil odrazu puku od protihráčů do vlastní sítě. Děčínem však inkasovaný gól nijak neotřásl a za minutu se opět radoval. Po buly vystřelil tahem Vávra a trefil se pod horní tyč. Do milevské branky nastoupil Václav Pipek. Brzo poté byl u tyčky volný Zika, bekhendem přestřelil. Stejně si vedl, když v přesilovce tečoval střelu Sádovského. Děčín tuto početní výhodu využil. Od modré nahazoval Drahorád a u tyčky tečoval Filipovský, Václav Pipek vyrazil, ale na dorážku už nedosáhl. Za Milevsko měl možnost Josef Urbanec, avšak střelou zpoza hráče jen těsně minul. Děčín v poslední minutě třetiny ještě přidal jednu branku, když střílel Zika, Oliverius puk zachytil před brankou a zadovkou uvolnil Filipovského, který měl před sebou již jen odkrytou klec.

Po 40- ti vteřinách posledního dějství ujížděl domácí obraně Josef Urbanec, dostal však přihrávku na dlouhou hůl a tak se dostal příliš blízko brankaře, než aby jej prostřelil. Vzápětí si však na druhé straně najel mezi obránce Rudovský a svůj nájezd proměnil. Za Milevsko odpovídal Pavel Procházka střelou z mezikruží a Radek Seidl zakončením z otočky. V obou případech úspěšně zasáhl Lavinger. V přesilovce pak neprostřelil děčínského gólmana ani Josef Urbanec z levého kruhu. V oslabení pak udeřil Děčín, když Růžek vystihl milevskou rozehrávku a sám proti brankaři střelou o tyč přidal diváky vyvolávaný 10. gól. I Milevsko se mohlo prosadit ve vlastním oslabení, když Jakub Hamerle ve svém pásmu vystihl soupeřovu mezihru, ujel sám na brankaře, ale po kličce branku minul. V 54. minutě nabíjel Jiří Müller zpoza branky na kruh, odkud střelecky nejaktivnější milevský hráč Pavel Procházka trefil horní tyč. To domácím se skórovat povedlo, když nahození Kaltenböcka tečoval ze vzduchu do branky Adámek. V 56. minutě pokryl Lavinger sérii dorážek zblízka i další bekhendovou od Pavla Procházky z kruhu. Milevskému obránci nebylo přáno, když se gólově neprosadil ani při zakončení z pravého kruhu. Zato Děčín ještě během 59. minuty přidal 2 góly. Nejprve neuspěl s kličkou sám před brankařem Zika, ale Oliverius po jeho přihrávce už úspěšný byl. Pak ujížděl hostující obraně Rudovský, byl Michalem Štychem zahákován a rozhodčí nařídil trestné střílení. To domácí útočník se štěstím bekhendem pod vyrážečku Václava Pipka proměnil. V poslední minutě ještě neprostřelil milevského gólmana z mezikruží Baránek.

Utkání netřeba příliš hodnotit, výsledek mluví za vše. Milevsko bohužel nedokázalo nic vytěžit z úspěšného vstupu do zápasu a pak svými chybami umožnilo Děčínu dostat se do vedení. Postupně hostující celek rezignoval na obranu, čehož výrazně produktivní domácí celek využil k vysoké výhře.

Děčín vs Milevsko

Branky a nahrávky: 11. Oliverius (Sádovský), 16. Rudovský (Drahorád, Kaltenböck), 22. Filipovský (Růžek, Drahorád), 28. Růžek (Rudovský), 29. Zika (Sádovský, Baránek), 34. Vávra (Baránek, Racek), 38. Filipovský (Drahorád, Oliverius), 40. Filipovský (Oliverius, Zika), 42. Rudovský (Drahorád), 44. Růžek, 55. Adámek (Kaltenböck, Růžek), 59. Oliverius (Zika), 59. Rudovský (TS) - 33. Müller (Hamerle). Rozhodčí: Dundr - Chochola, Marek. Vyloučení: 7:6 navíc Saska (Děčín) a Kořánek (Milevsko) oba 5+OK, Štěrba (Milevsko) OK. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 36:23 (11:8, 15:6, 10:9). Průběh utkání: 5:0, 5:1, 13:1.

Děčín

Lavinger - Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Drahorád, Saska, Molnár, Místecký, Řídel - Filipovský, Oliverius, Zika - Adámek, Růžek, Rudovský - Vávra, Baránek, Racek - Myšík, Böhm, Vacek

Knap (od 34. minuty Pipek) – Štych, Božilov, Klíma, Štěrba, Procházka, Dvořák (od 21. Dušek) – Urbanec, Kolomý, Kořánek – Kálal, Müller, Hamerle - Fořt, Heřmánek, Hájek - Seidl, Sýbek, Novák - od 21. Silbernágl