5
1
22. 2. 2012

Děčín se ujímá vedení

Důležitý druhý bod v sérii ukořistil Děčín. Povedlo se mu to navíc na ledě soupeře a může v dalším utkání v domácím prostředí celou sérii rozhodnout. Děčín položil základ své výhry hned v první třetině, ve které však paradoxně mělo převahu Milevsko. Děčín však dokázal trestat milevské chyby a postupně si vybudoval třígólový náskok, když se dvakrát prosadil v přesilovce. Milevsko rovněž v početní výhodě v poslední minutě úvodní třetiny snížilo. Definitivně se zápas rozhodl v jeho polovině, kdy domácí celek nevyužil dvojminutovou dvojnásobnou početní výhodu. Děčín si pak vítězství zkušeně pohlídal a navíc přidal další góly.

Milevsko začalo utkání náporem. Za první dvě minuty nepustilo soupeře na svoji polovinu. Žádnou větší příležitost ale nemělo. Děčín však poté hned ze své první střely na branku udeřil. Milevského nedorozumění na vlastní modré využil Vávra, vjel do pásma a střelou zpoza hráče zaskočil brankaře Václava Pipka. Stejný hráč Děčína se mohl radovat podruhé v 5. minutě, kdy si jeho nahození ze středního pásma Václav Pipek málem sám srazil hlavou do vlastní branky. První šanci si Milevsko připravilo v přesilové hře. Od modré pálil Michal Klíma, Jiří Müller sebral odražený puk, objel branku a hledal před ní Radka Seidla, ten však byl zablokován. Za plného počtu hráčů na ledě vyjel zpoza branky Filip Kolomý, ale brankař Děčína Lavinger jeho atak zastavil. Na druhé straně Václav Pipek zneškodnil střelu Růžka po buly. V další milevské přesilovce netrefil branku Pavel Procházka, puk se odrazil od zadního mantinelu k tyči, kde dorážel Josef Urbanec. Kotouč se převalil přes brankařovi chrániče, ale vypadl vedle branky. Pak znovu střílel od modré Pavel Procházka a Jan Sýbek tečoval nad branku. Stejný domácí hráč poté projel středem hřiště a střelou zpoza obránce jen těsně minul. Děčín měl svoji první přesilovku od poloviny 15. minuty a využil ji. Dlouhou se nejprve nemohl dostat do pásma. Milevští odráželi soupeřovi útočné snahy a i před gólem měli puk na svých holích. Špatně jej však z pásma vyhodili. Vysoko letící kotouč stáhl ze vzduchu Molnár. Jeho nahození domácí srazili, avšak přímo před Baránka, který skákavý kotouč umístil k bližší tyči. Také svoji druhou početní výhodu Děčín využil. Znovu tomu předcházelo nevyhození puku z pásma. Odražený kotouč se dostal před branku k Drahorádovi, který jej nad ležícím gólmanem nasměroval pod horní tyč. Milevsko snížilo také v početní výhodě. Stalo se tak v poslední minutě a stačily mu na to pouhé 4 vteřiny. Jiří Müller vyhrál buly a Michal Klíma prostřelil hostujícího gólmana.

První šance prostřední části přišla při hře 4 proti 4. Michal Klíma podpořil útok, ale z levého kruhu mířil nad branku. V další domácí přesilové hře dorážel před brankou Jiří Müller, Lavinger vyrazil. Puk se dostal k Radku Seidlovi, který zpoza pravého kruhu Lavingera nepřekonal. Michal Klíma pak střílel od modré a tečovaný puk skončil vedle branky. Jedinečnou příležitost na změnu stavu mělo Milevsko v polovině zápasu. To se provinili hned dva hostující hráči najednou a Milevsko mělo dvojnásobnou přesilovku v délce celých dvou minut. Hned po rozehrání se k zakončení u tyčky tlačil Jan Sýbek, Lavinger jeho pokus zastavil. Pak však časoměřič nespustil časomíru a tak nastalo krátké dohadování a posouvání času. Tento moment domácí hráče jako by rozhodil, protože už do konce přesilovkové výhody nijak branku neohrozili a utopili se v kombinacích. To v děčínské přesilovce se ocitl sám před brankařem Vávra, ale minul. V 38. minutě se prezentoval povedenou střelou z levého kruhu Adámek, Lukáš Knap, který do milevské branky nastoupil od druhé třetiny, zastavil puk lapačkou. Po následném vhazování však Děčín udeřil počtvrté. Střelu Böhma milevský brankař neudržel a u tyčky volný Racek pohotově poslal puk do branky. Hned po rozehrání se navíc řítil osamocen na domácí branku Filipovský, Lukáš Knap vyrazil. Konec třetiny ještě přinesl vzruch před oběma brankami. Jakub Hamerle pasem od mantinelu našel u protější tyče Josefa Urbance, Lavinger se stihl přemístit a puk vyrazit. Milevský hráčům pak ujel Böhm, byl při střele lehce atakován a tak nedokázal svoji šanci proměnit. V poslední minutě ujel naopak hostující obraně v přesilové hře Jiří Fořt, ani on však brankaře nedokázal obelstít.

Závěrečné dějství už se dohrávalo jen z povinnosti. Milevsko vykazovalo větší útočnou snahu, ale mnohem nebezpečnější akce měl Děčín. A také ještě dvakrát skóroval. V 46. minutě po skončení přesilovky Baránek skvělým pasem od pravého mantinelu napříč pásmem přihrál přesně na hůl Vávrovi, který se pohodlně trefil do odkryté branky. Dvakrát se pak dostal do těsně blízkosti brankaře Jiří Müller. V prvém případě jej nahozením vybídl Michal Klíma, Jiří Müller u tyčky neměl prostor, kudy dostat puk do branky. Pak mu prakticky do stejného místa poslal přihrávku Jakub Hamerle, Jiří Müller se tentokrát pokusil puk do branky protlačit, ale Lavinger byl proti. V 55. minutě projel celým hřištěm Růžek, až Lukáš Knap jej dokázal zastavit. Za minutu už Děčín další možnost v gól přetavil. Böhm našel mezi kruhy volného Vávru, který střelou po ledě k tyči dokonal svůj hattrick. Ještě jednu příležitost hostující celek měl, když se na kruhu uvolnil Baránek, ale brankaře nepřekonal.

Milevsko svými chybami Děčínu výhru hodně usnadnilo. Hostujícímu týmu velmi pomohlo, že se hned z první střely na branku ujal vedení. Tím se dostal do klidu a pak už jen čekal na další soupeřovi chyby, které nemilosrdně trestal. Učinil tak velmi důležitý krok k tomu, aby postoupil do dalšího kola vyřazovacích bojů. Čtvrté měření se odehraje v pátek 24. 2. na ledě Děčína, který tak má velkou možnost v domácím prostředí sérii ukončit. Milevsko naopak pro pokračování v sezóně musí v Děčíně vyhrát.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 20. Klíma (Müller) - 3. Vávra (Racek), 16. Baránek (Molnár), 18. Drahorád (Rudovský), 38. Racek (Böhm, Vávra), 46. Vávra (Baránek, Racek), 56. Vávra (Böhm). Rozhodčí: D. Pražák - J. Mertl, Slavík. Vyloučení: 6:9 navíc Urbanec, Kořánek (oba Milevsko) a Baránek (Děčín) 10 minut OT. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 24:31 (6:11, 11:11, 7:9). Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:6.

Pipek (od 21. minuty Knap) – Štych, Božilov, Klíma, Štěrba, Procházka, Dvořák – Urbanec, Sýbek, Kořánek – Seidl, Müller, Hamerle - Fořt, Heřmánek, Hájek - Silbernágl, Kolomý, Novák - od 51. Kálal