5
1
20. 2. 2012

V Děčíně srovnáno

Po úvodní výhře Milevska se odveta lépe povedla Děčínu. Ten položil základ svému vítězství již v první třetině, ve které si vybudoval dvougólový náskok, jenž pak v prostřední části ještě navýšil. Milevsko vykřesalo jiskřičku naděje v 36. minutě, kdy se mu povedlo snížit. Děčín však hned za 12 vteřin znovu odskočil na tříbrankový rozdíl a definitivně tak utnul veškeré hostující snahy zvrátit utkání ve svůj prospěch.

Děčínu se podařil hned začátek zápasu. Na začátku 2. minuty ujížděl milevským obráncům Rudovský, Michal Klíma jej zahákoval a rozhodčí nařídil trestné střílení. Rudovský jej střelou nad brankařův beton s přehledem proměnil a přinesl svému týmu uklidnění. Děčín povzbuzen úvodním rychlým gólem začal stupňovat svůj tlak. Po levé straně ujel Vávra a zasáhl tyčku hostující branky. Ve 4. minutě znovu úřadoval v útočném pásmu Rudovský. Objel branku a zakončoval z kruhu, Lukáš Knap v milevské brance jeho střelu tentokrát vyrazil. Milevsko ve své první šanci rovněž nebylo daleko od gólu, avšak Tomáš Hájek po vyjetí z rohu a střele z kruhu rovněž trefil tyčku. V 8. minutě se domácí Racek zprava natlačil až před brankaře, ale ten mu skórovat nedovolil. Pak měl Děčín svoji první přesilovku a dokázal ji využít. Saska vystřelil od modré a puk přes clonící hráče skončil až v brance. Brzo po rozehrání se ocitl mezi kruhy volný Filipovský, Lukáš Knap vyrazil. V 17. minutě zakončoval děčínské přečíslení z levého kruhu Vávra, milevský gólman skryl puk ve své výstroji. Až ke konci třetiny zahrozilo také Milevsko. V přesilovce neuspěl se střelou z pravého kruhu Tomáš Hájek. Hned z protiakce musel Lukáš Knap likvidovat průnik Ziky z pravé strany. V samém závěru Roman Štěrba zastavil na útočné modré rozvíjející se domácí útok, popojel s pukem na kruh, ale bránu minul.

Dobrý závěr první třetiny si Milevsko přeneslo i na začátek té druhé. Jiří Müller přihrál od mantinelu na kruhy Pavlu Procházkovi, ten mířil vedle. Michal Štych od modré předal kotouč Filipu Kolomému. Ten střílel z otočky z kruhu, brankař Děčína Lavinger dokázal puk vyrazit. Domácí z první vážnější akce udeřili potřetí. Pokus o vyhození puku z pásma od Michala Klímy domácí hráči sklepli ze vzduchu, puk se dostal na modrou k Filipovskému, jehož nahození skončilo až v brance nad ramenem gólmana, kterému zcela zaclonil výhled před ním stojící domácí hráč. Děčínu třetí gól vlil znovu krev do žil. Navíc měl brzy poté další početní výhodu. Lukáš Knap při ní zachytil střelu Rudovského z mezikruží a poradil si i se zakončením Růžka z pravého kruhu. Po skončení oslabení našel Jiří Müller přihrávkou zpoza branky u tyčky Jakuba Hamerleho, Lavinger střelu vyrazil jen před sebe, kde byl před odkrytou bránou zablokován Josef Urbanec. Z protiakce se natlačil přes Alexandra Božilova do zakončení Rudovský, Lukáš Knap jej betonem u tyčky zastavil. V polovině zápasu pronikal středem Milan Kořánek, posunul puk doprava Josefu Urbancovi, jehož střelu Lavinger chytil. V 32. minutě, kdy se hrálo ve čtyřech na obou stranách, ujel milevské obraně Baránek, Lukáš Knap jej vychytal. I další hra ve čtyřech přinesla vzruch na obou stranách. Po vyhraném vhazování ve svém pásmu vyslal Jan Sýbek do úniku Josefa Urbance, který brankaře prostřelil. Dlouho se však Milevsko ze snížení neradovalo. Už po 12 vteřinách hry si vzal Děčín zpět třígolový náskok. Po pravé straně se vydal na zteč Rudovský a střelou zpoza kruhu překvapil Lukáš Knapa. Toho po dalších 20 vteřinách nahradil v milevské brance Václav Pipek. Ten mohl nejprve sledovat přesilovku svého týmu, ale také v ní čelit děčínské šanci, kdy nájezd 2 na 1 nevyužil Rudovský.

Další přesilovou hru mělo Milevsko na začátku závěrečného dějství. Milan Kořánek z pravého kruhu výborně našel před brankou najetého Jana Sýbka, který však v tísni nedokázal trefit odkrytou bránu. V 45. minutě chybovalo Milevsko ve středním pásmu, mezi kruhy si najel Stezka, Václav Pipek byl pozorný. Po buly vypálil od modré znovu Stezka, Václav Pipek si poradil jak s touto střelou, tak i s následnou dorážkou Adámka. Milevsko bylo blízko druhému gólu v 52. minutě. To se probil podél pravého mantinelu Jakub Hamerle, směřoval přihrávku mezi kruhy Jiřímu Müllerovi, který byl zablokován. Puk tak propadl až za kruhy, odkud jej Filip Špánek napálil do tyče. Děčín pak měl přesilovku, ale možnost Milevsko. Josef Urbanec ujel po pravé straně, avšak trefil jen brankařovo rameno. Milevsko se stále snažilo útočit a bojovalo až do samotného konce. Zároveň tím však otvíralo soupeři možnost k brejkům. Zpoza branky přihrával Milan Silbernágl na tyč Ivo Novákovi, který netrefil. V 57. minutě se dostal do samostatného nájezdu Baránek, ale ani proti druhému milevskému brankaři neuspěl.

Děčín v zápase zvítězil zaslouženě. Děčín byl po celý zápas střelecky aktivnějším a nebezpečnějším týmem. Hlavně v první třetině Milevsko přehrával a také si v ní zajistil rozhodující náskok. Od druhé třetiny už se hra více vyrovnala a ve třetí části se častěji prosazovalo Milevsko. Bylo to však dané i tím, že domácí tým si už hlavně hlídal svůj náskok. Po dvou zápasech je tak stav série mezi Milevskem a Děčínem vyrovnaný. Oba celky se znovu představí ve středu 22. 2. ve třetím měření v Milevsku.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 2. Rudovský (TS), 10. Saska (Racek), 25. Filipovský (Oliverius), 36. Rudovský (Kaltenböck, Drahorád) - 36. Urbanec (Sýbek, Procházka). Rozhodčí: Jílek - Krátký, Žemlička. Vyloučení: 6:6 navíc Štěrba (Milevsko) 10 minut OT. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:20 (16:6, 14:6, 12:8). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1.

Děčín

Lavinger - Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Drahorád, Saska, Molnár - Filipovský, Oliverius, Zika - Adámek, Růžek, Rudovský - Vávra, Baránek, Racek

Knap (od 36. minuty Pipek) – Štych, Božilov, Klíma, Štěrba (od 51. Schirmer), Procházka, Dvořák – Urbanec, Sýbek, Kořánek – Špánek, Müller, Hamerle - Fořt, Heřmánek, Hájek - Silbernágl, Kolomý, Novák