5
1
16. 2. 2012

V prvním kole play-off se Milevsko utká s Děčínem

Milevsko stejně jako v minulé sezóně obsadilo po skončení základní části II. ligy v tabulce 4. místo. Jeden rozdíl tu však přeci jen je. Zatímco vloni to bylo ve skupině Střed, letos se mu to povedlo i po přesunu do skupiny Západ. V 1. kole play- off se tak znovu narazí na 5. tým v pořadí, kterým se ve skupině Západ stal HC Děčín. Pro Milevsko je to nejvzdálenější soupeř ze všech možných. První kolo bude tentokrát odehráno na 3 vítězné zápasy. Bude se hrát obden. Série začíná v sobotu 18. 2. v Milevsku od 17 hodin, druhý zápas bude sehrán v pondělí 20. 2. v Děčíně od 18 hodin a třetí utkání ve středu 22. 2. znovu v Milevsku od 18 hodin. V případě nerozhodnutého stavu se série přesune opět do Děčína, kde se oba celky utkají v pátek 24. 2. od 18 hodin a pokud bude i poté stav na zápasy nerozhodný, dojde na sehrání rozhodujícího zápasu opět v Milevsku v neděli 26. 2. od 17 hodin.

Předchozí série

Od zavedení vyřazovacích bojů ve II. lize půjde mezi Milevskem a Děčínem již o čtvrtou vzájemnou konfrontaci.
Poprvé to bylo v sezóně 2002/2003 a Milevsko zvítězilo v sérii hrané na dva vítězné zápasy 2:0. V té době se hrálo ještě křížem mezi skupinami. Děčín vstupoval do play-off ze čtvrté pozice, Milevsko z páté. Děčín byl v této sezóně v těžké situaci, protože kvůli povodním poničenému stadionu ji celou musel odehrát v sousední České Lípě. Přišel tak o podporu svých fanoušků, což se projevilo i na prvním utkání, ve kterém Milevsko na soupeřově ledě vyhrálo 3:0. Doma pak výhrou 4:2 ztvrdilo postup.
Další vzájemná série je ze sezóny 2004/2005 a znovu se utkávali čtvrtý s pátým. V té už se hrálo na tři vítězná utkání a pořadatelství se po jednotlivých zápasech střídalo. Milevsko v prvním střetnutí vyhrálo v Děčíně 1:0. Doma však také nedokázalo vstřelit ani gól a tak se po prohře 0:3 stav vyrovnal. Následně oba týmy uspěly v domácím prostředí a tak se celá série rozhodovala až v pátém utkání v Děčíně, které domácí tým rozhodl ve svůj prospěch až po samostatných nájezdech.
Poslední měření je datováno ze sezóny 2007/2008. Oba celky na sebe narazily ve 2. kole play-off. Opět se hrálo na tři vítězná utkání, přičemž první dvě se hrály na ledě lépe postaveného celku, třetí, případně čtvrté na ledě hůře umístěného týmu. Rozhodující pátý zápas by se pak uskutečnil na ledě lépe postaveného mužstva. Milevsko tuto sérii opanovalo. Vyhrálo oba duely v Děčíně výsledky 2:1 a 5:2 a svůj postup dokonalo v domácím prostředí, kde zvítězilo 2:1.

Děčín v letošní sezóně

Výsledky Děčína měly v letošní sezóně vzestupnou tendenci. Děčín prožil nejhorší období v prvním díle základní části. V dalších dvou čtvrtinách začal bodovat častěji, když mu prospěly hlavně dvě čtyřzápasové série bez prohry. Své tažení tabulkou směrem vzhůru pak korunoval v posledním díle základní části, ve kterém jen dvakrát poznal hořkost porážky.

První polovina

Zahajovací zápas soutěže se Děčínu povedl, když zdolal doma Benešov. Pak však sbíral body poskrovnu. Po prohře v Milevsku získal další domácí duel se Sokolovem. Na další body však čekal až do osmého kola, kdy po sérii čtyř proher porazil doma Jablonec. Druhá čtvrtina byla v podání Děčína o poznání lepší. Na její úvod sice utrpěl vysokou prohru v Benešově, ale pak přišla vítězná řada, když v následujících čtyřech duelech ztratil jen bod. Vítěznou sérii Děčína ukončil až Klášterec a to velmi razantně. Doma uštědřil Děčínu debakl 9:1. Tím odstartoval naopak neúspěšnou část. Děčín prohrál i další dva duely a až poslední utkání druhé čtvrtiny přineslo Děčínu výhru, když přehrál Kobru 9:4.

Druhá polovina

I přes zlepšení ve druhé čtvrtině se Děčín po polovině soutěže stále pohyboval na hraně play-off. Do druhé půlky vstoupil domácí prohrou s Benešovem, ale pak bodoval čtyřikrát za sebou. Bodovou řadu mu znovu ukončil Klášterec. Domácí ztrátu dohnal Děčín výhrou v Bílině, avšak závěr třetí části mu nevyšel, když dva poslední zápasy prohrál vždy o gól. Závěrečný díl základní části byl pro Děčín nejlepší. I se započtením kontumace ve svůj prospěch v neuskutečněném zápase s Kobrou v něm získal 19 bodů do tabulky za šest výher v základní hrací době a jeden bod za prohru v prodloužení. Neuspěl pouze na ledech doma těžko porazitelných Klášterce a Jablonce, když v obou případech zaostal jen o gól.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ze vzájemných zápasů má o 2 body lepší bilanci Děčín. Úvodní souboj vyšel lépe Milevsku, další dva potom Děčínu, čtvrtý rozhodlo Milevsko ve svůj prospěch v prodloužení. První střetnutí dopadlo lépe pro domácí Milevsko po výsledku 2:0. Po dvě třetiny nedovolilo Milevsko Děčínu téměř nic. Bylo aktivnějším týmem, soupeře drželo v dostatečné vzdálenosti od své branky, samo naopak v každé z úvodních dvou částí zaznamenalo po jednom gólu. Až v závěrečné dvacetiminutovce se obraz hry změnil. Děčín však ani jednu příležitost ke skórování nevyužil a odjel z Milevska bez bodu i vstřeleného gólu.
Odveta přinesla vítězství Děčínu po výsledku 4:3. Milevsko si prohrálo zápas hned v první desetiminutovce, ve které inkasovalo od domácího týmu tři góly. Na začátku druhé třetiny se podařilo hostům snížit, ale Děčín brzy kontroval dalším gólem. To však bylo z jeho strany vše. Milevsko se postupně přiblížilo až na rozdíl jednoho gólu, ale přes závěrečný nápor už vyrovnat nedokázalo.
Ve třetím střetnutí vyhrál Děčín v Milevsku 5:4. Poprvé od zahájení soutěže nezískalo Milevsko v utkání v domácím prostředí ani bod. Děčín ani jednou nepustil Milevsko do vedení. Dvakrát domácí tým dokázal vyrovnat hostující náskok, ale vždy, když se nadechoval k obratu, srazila ho hrubá vlastní chyba, kterou Děčín potrestal. Na poslední třetinu tak šel s náskokem dvou gólů a i když se Milevsko dvakrát přiblížilo na jednobrankový rozdíl, vyrovnat už nedokázalo ani v závěrečné hře bez brankaře podpořené přesilovkou.
Čtvrtý duel ulpěl v paměti fanoušků nejvíce a to nejen z toho důvodu, že byl posledním dosavadním vzájemným měřením. V Děčíně padlo hned 17 gólů a Milevsko se po něm radovalo z výhry v prodloužení 9:8. Dramatický byl však hlavně průběh zápasu. Milevsku patřila zahajovací část, ve které mělo více ze hry, ale odneslo si pouze jednogólový náskok. Na začátku druhé třetiny Děčín během pěti a půl minuty nasázel Milevsku čtyři góly a zdálo se být o vítězi rozhodnuto. Když pak v dalším průběhu Děčín postupně zvýšil vedení na stav 7:2, zbývalo odehrát ještě 17 minut základní hrací doby a vypadalo to na milevský debakl. Hostující tým se však vzepřel. Postupně začal domácí náskok stahovat. Děčín ještě přidal jeden gól, ale Milevsko se přiblížilo na jednobrankový rozdíl a při hře bez brankaře 20 vteřin před koncem třetí třetiny vyrovnalo. V prodloužení navíc přidalo 9 vteřin před jeho koncem bonusový bod.

Týmovým statistikám vládne Michal Oliverius, který si v 33 zaznamenaných zápasech připsal 59 bodů za 14 gólů a 45 asistencí. Tím se zároveň řadí k nejlépe bodujícím hráčům II. ligy. Nejlepším střelcem je tradiční kanonýr Lukáš Zika s 22 góly, ke kterým přidal 27 přihrávek. Ten v prvním střetnutí kvůli disciplinárnímu trestu ještě nenastoupí. Jen gól na něj ztrácí Jan Filipovský, třetí článek z nejúdernější děčínské formace. Ten však k 21 gólům přidal o 10 přihrávek méně než Zika. Dalším v pořadí je objev Děčína v letošní sezóně Tomáš Vávra s bilancí 13 + 17. Hodně se také v dresu Děčína prosazují jeho dvě poslední posily Jindřich Růžek a Jan Rudovský. V bodování obránců si vede nejlépe Milan Stezka s 19 body (4+15). Jen o dvě asistence za ním zaostává Petr Sádovský. V brance má nejvíce odchytáno z 5 nastoupivších gólmanů Lukáš Lavinger.

Předpokládaná sestava Děčína:
HC Děčín : Lavinger (Zámostný) - Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Drahorád, Saska, Molnár, Bulva, Místecký - Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Růžek, Rudovský, Racek, Adámek, Böhm, Myšík, Řídel, Stibor, (Vacek, Baránek)

Milevsko vs Děčín

Branky a nahrávky: 11. Fořt (Hájek), 24. Fořt (Novák), 26. Heřmánek (Božilov), 28. Sýbek (Hamerle, Urbanec) - 15. Drahorád (Rudovský), 37. Rudovský (Stezka, Vávra). Rozhodčí: Šmíd - Černý, Vavruška. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 39:29 (11:9, 14:9, 14:11). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2.

Knap – Štych, Božilov, Klíma, Štěrba, Procházka, Dvořák – Urbanec, Sýbek, Kořánek – Kolomý, Müller, Hamerle - Fořt, Heřmánek, Hájek - Silbernágl, Kálal, Novák

Děčín

Lavinger - Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Drahorád, Saska, Molnár, Místecký - Filipovský, Oliverius, Růžek - Vávra, Racek, Rudovský - Adámek, Myšík, Vacek - Böhm