5
1
18. 1. 2011

I k dalšímu zápasu na led soupeře

Také druhé utkání závěrečné čtvrtiny odehraje Milevsko na ledě soupeře. Po Jindřichově Hradci odcestuje tentokrát do Nymburka, kde se utká s místním týmem NED Hockey. Utkání začíná na nymburském zimním stadionu ve středu od 18:00.

Nymburk vstoupil do letošní sezóny s výrazně omlazeným týmem. Stalo se tak díky hráčům juniorky Liberce, se kterým Nymburk podepsal dohodu o spolupráci a stal se vedle Benátek další farmou libereckých Tygrů v nižších soutěžích. Nezkušenost se projevila na horších výsledcích ze začátku soutěže, ale s přibývajícími zápasy se však výkony Nymburka začaly zlepšovat a hlavně druhou čtvrtinu základní části zvládl na výbornou. Ve druhé polovině soutěže však mají výkony Nymburských kolísavou tendenci.

První polovina

Sezónu odstartoval Nymburk špatně, když v prvních třech zápasech nezískal ani bod. Pak však zvítězil doma nad Jindřichovým Hradcem a nečekaně ve Žďáru, kde dokonce ani neinkasoval a začal se posouvat tabulkou směrem vzhůru. Přibrzdila ho sice prohra v Trutnově, ale domácí vítězství s Pelhřimovem a hlavně dvouciferná výhra v Chotěboři posunuli Nymburk doprostřed tabulky. Zlepšení z prvního dílu základní části se ještě více projevilo ve druhé čtvrtině. V té Nymburk získal o šest bodů více a zaujal hlavně šňůrou pěti vyhraných zápasů v řadě, díky které začal atakovat horní příčky tabulky. Tuto sérii ukončila až prohra v posledním kole první poloviny soutěže v Benešově.

Druhá polovina

Druhá polovina soutěže však znovu nezačala pro Nymburk dobře. Z prvních třech zápasů si připsal jen tři body za kontumační výhru v Milevsku a regulérně tak poprvé v druhé půlce bodoval až v 22. kole, kdy v prodloužení zvítězil ve Žďáru. Ani to však pro tým z Polabí neznamenalo patřičnou vzpruhu a dokonce třetí periody získal pouze tři body za předvánoční výhru v Trutnově.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ze tří vzájemně odehraných zápasů si Milevsko vybojovalo dva pro sebe, o osudu třetího rozhodla STK. V prvním v Milevsku zvítězil domácí celek 6:3, ale notně se soupeřem potrápil. Dvakrát totiž prohrával, naposledy v polovině zápasu. Od té doby však skóroval pouze domácí tým a připsal si vítězství.
I odveta dopadla lépe pro Milevsko. To poprvé v sezóně dokázalo uspět na soupeřově ledě po vítězství 3:2. Hostující tým šel do vedení v první třetině zásluhou využité početní výhody. Nymburk však stejným způsobem ve druhém dějství otočil skóre ve svůj prospěch, když druhý gól padl dokonce ve dvojnásobné přesilovce. Milevsko však ještě ve druhé třetině stihlo vyrovnat a necelé čtyři minuty před koncem vstřelilo rozhodující gól.
Třetí měření zůstalo nedohráno. Milevsko si v první třetině vybudovalo během čtyř minut dvougólový náskok, o který však v průběhu druhé části přišlo, když Nymburk rovněž během čtyř minut dokázal skóre srovnat. V čase 35:45 milevský kapitán Milan Kořánek při protestech odstrčil čárového rozhodčího, což jeho bratr a zároveň hlavní sudí Stanislav Mertl označil za inzultaci a střetnutí předčasně ukončil. Utkání bylo následně zkontumováno ve prospěch Nymburka.

V dresu Nymburka nastoupilo v průběhu sezóny už 40 hráčů. Nejlépe si z nich si v bodování vede Jakub Klíma, který si v 26-ti zápasech připsal 30 bodů za 16 gólů a 14 asistencí. Za ním se drží Jaroslav Sirotek s 26-ti body (9+17) v 25-ti zápasech. Další v pořadí Marek Zadina už má větší bodový odskok. Tento extraligou protřelý hokejista se i tak může pochlubit solidní bodovou potencí, neboť posílil Nymburk až v průběhu soutěže a v 19-ti zápasech posbíral 18 bodů (10+8). Mezi obránci je nejlepší v bodování Marek Hataš, jenž v 24 zápasech vstřelil 4 góly a na 6 přihrál. Gólmanskou jedničkou je v současné době Vratislav Vajner, který se k týmu připojil až ke konci listopadu a hned si ve své premiéře v nymburském dresu do statistik připsal čisté konto. Nahradil tak do té doby se o prostor v brance téměř rovným dílem dělící se Robina Blažíčka a Zdeňka Rückla. První z nich je v současné době ve stavu nemocných, druhý kvůli nedostatku příležitostí přesídlil do Benešova.

Sestava Nymburka z minulého kola ze zápasu s Kolínem:
NED Hockey Nymburk : Vajner – Müller, Hataš, Zákoutský, Hobza, Houser, Cicvárek, Vlach – Dvořák, Sirotek, Klíma – Kazatel, Zadina, Šimek – Vacek, Turinský, Tregl – Hrubant.

Ani v novém kalendářním roce nepřišlo ze strany Nymburka zlepšení. Úvodní tři zápasy prohrál, když navíc coby nejméně inkasující tým obdržel dvakrát za sebou osm gólů. Až vstup do poslední čtvrtiny přinesl vítězství. V minulém kole se Nymburk v regionálním derby utkal doma s Kolínem a zdolal jej 5:3. Milevsko v novém letopočtu v každém zápase bodovalo. Poslední dva jeho zápasy se rozhodovaly až v prodloužení s rozdílným výsledkem. S Trutnovem Milevsko přečkalo soupeřovu přesilovku a hned po ní vstřelilo rozhodující gól, v Jindřichově Hradci naopak oslabení neubránilo. Milevsko má momentálně na 3. místě tabulky na 7. Nymburk náskok osmi bodů. Čeká ho však těžký zápas i díky velkým problémům se sestavou, která je díky početné marodce značně prořídlá. Jakýkoliv bodový zisk tak bude úspěchem.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 12. Vacek (D. Müller), 15. Šimek (Sirotek, Cicvárek), 18. V. Dvořák (J. Klíma), 19. Kazatel (Zadina), 25. Velechovský (Hrubant, Vacek), 26. Zadina (Kazatel), 34. Liška (Vacek, Tregl), 39. D. Müller (Zákoutský, Šimek), 47. Zákoutský (Liška) – 3. Novák (Vaniš), 21. Urbanec, 35. Heřmánek (J. Müller), 50. Klíma (Rezek). Rozhodčí: Alex Chlaň – David Potůček, Michal Tasch. Vyloučení: 5:3 . Využití: 1:0. V oslabení: 1:1. Střely na branku: 38:27 (12:10, 15:6, 11:11). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:3, 9:3, 9:4.