5
1
15. 1. 2011

Druhá liga je v závěrečné čtvrtině

Ve skupině Střed druhé ligy zbývá odehrát posledních devět zápasů. Závěrečnou čtvrtinu zahájí Milevsko stejně jako tři předchozí jihočeským derby, ve kterém zavítá na led týmu KLH Vajgar Jindřichův Hradec. Utkání začíná na jindřichohradeckém zimním stadionu v neděli od 18:00

Vajgar i v letošní sezóně pokračuje v duchu těch předchozích. To znamená nepříliš povedený začátek a oproti tomu skvělý závěr soutěže. Letošní počáteční hradecké trápení trvalo ještě déle, než v sezonách předchozích. I tak se ale Hradec, i díky velmi vyrovnané skupině, dokázal vydrápat ze spodku tabulky až na její vrchol, kde momentálně atakuje příčku nejvyšší.

První polovina

Hlavně první čtvrtina soutěže byla pro Vajgar tristní, když v ní získal jen sedm bodů. Start měl ztížený i tím, že první dva soutěžní zápasy odehrál na ledech soupeřů. Odvezl si z nich dva body za výhru v prodloužení, ale to byl pro něj na dlouho poslední bodový zisk. V dalších čtyřech zápasech totiž nezískal ani bod a postupně se propadl v tabulce až na samé dno. Bodový půst byl ukončen až v 7. kole, kdy Hradec na svém ledě z pozice posledního týmu tabulky zdolal jejího lídra Benešov, pro který to byla první bodová ztráta. Poslední příčku tabulky opustil Jindřichův Hradec až v posledním kole první čtvrtiny poté, co přehrál Kutnou Horu. Druhá čtvrtina byla v podání Jindřichova Hradce o poznání lepší, když v ní získal jednou tolik bodů, co v první čtvrtce. Prohrál v ní jen tři zápasy a jeden bod navíc ztratil po výhře na nájezdy na ledě favorizovaného Benešova. Obrazem bodování druhé čtvrtiny byla rozdílnost úspěšnosti v domácích a venkovních zápasech. Doma totiž Vajgar neztratil ani bod. Naopak venku získal pouze dva body ve zmiňovaném Benešově.

Druhá polovina

Zlepšení ve druhé čtvrtině se naplno projevilo ve třetí periodě. Jindřichův Hradec znovu potvrdil, že druhé poloviny soutěže mu sedí skvěle. Vedení Jindřichova Hradce na nepříznivé výsledky reagovalo průběžným posilováním týmu a to se naplno projevilo ve třetí čtvrtině. V té Hradec totiž bodoval ve všech zápasech. Jen jednou odešel poražen po prohře v prodloužení v Chotěboři a další dva body ztratil sice po výhrách, ale až v prodlouženém čase doma s Benešovem a v Kolíně.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve vzájemných zápasech je úspěšnější Jindřichův Hradec. Milevsko sice vyhrálo první mistrovské měření, ale pak byl dvakrát lepší soupeř. V zahajovacím utkání sezóny zvítězilo Milevsko 3:1. Hosté se sice ujali v zápase vedení, ale Milevsko ještě v téže minutě vyrovnalo. Zápas se rozhodl na začátku prostřední třetiny, kdy Milevsko dvěma slepenými góly odskočilo soupeři ve skóre, na což už Jindřichův Hradec nedokázal zareagovat.
V odvetě odvedl Hradec Milevsku porážku i s úroky po výhře 7:2. Góly padaly až v druhém dějství, kdy se domácí celek ujal vedení, na které ještě Milevsko dokázalo zareagovat vyrovnáním. Vajgar však přidal další dva góly a na uklidňující třígólový náskok zvýšil hned po necelé půlminutě poslední třetiny. Milevsko ve vlastním oslabení snížilo, ale závěr utkání nezvládlo a v posledních čtyřech minutách inkasovalo hned třikrát.
V posledním zápase bylo Milevsko doma poraženo Hradcem 2:5, což pro hosty bylo premiérové plnobodové vítězství na ledě soupeře. Vajgar o své výhře rozhodl hlavně využitím přesilových her, ve kterých se prosadil hned třikrát. Jeden gól navíc přidal ve vlastním oslabení. Na jednobrankový náskok z úvodní třetiny dokázalo Milevsko zareagovat hned v úvodu druhé části. Hradec však v přesilovce přidal druhý gól a do závěrečného dějství šel znovu s gólovým náskokem. Ten pak navýšil dalšími dvěma přesilovkovými zásahy, čímž definitivně rozhodl utkání ve svůj prospěch

Nejvíce bodů v dresu Jindřichova Hradce zaznamenal Aleš Skokan . Ten v 27 zápasech nasbíral 33 bodů za 14 gólů a 19 asistencí. Následuje David Kupec , který v 22 zápasech 9 krát skóroval a navíc připravil 20 gólů. Za ním už je v těsném závěsu s 28 body jedna z vajgarských posil příchozích v průběhu sezóny Michal Milotinský, který odehrál 17 zápasů, ale už 18 krát zatížil konto soupeře a je nejlepším střelcem týmu. Mezi obránci už se dokonce příchozí posila protlačila až do čela bodování defenzivních hráčů. Jej jím v Milevsku dobře známý Robert Procházka. Ten nastoupil v 19-ti zápasech a už v nich vstřelil 12 gólů a na stejný počet přihrál. Mezi brankaři má neotřesitelnou pozici Tomáš Kubeš. Ten nastoupil do všech utkání a jen v jediném z nich přenechal na půl zápasu své místo Martinu Hnízdilovi.

Sestava Jindřichova Hradce z minulého kola ze zápasu s Kutnou Horou:
KLH Vajgar Jindřichův Hradec : Kubeš - Procházka, Chmel, Zíb, Tupý, Heršálek, Maryška - Bula, Kupec, Marek Dvořák - Mikš (od 10. min. Hájek), Mařík, Skokan - Mazanec (od 30. min. Sýbek), Milotinský, Hofmeister - od 50. min. Dolina.

Oběma celkům se v posledních zápasech daří. Vajgar nebodoval naposledy v 18. kole, ale na přelomu kalendářního roku hned tři zápasy po sobě dovedl do prodloužení. Hlavně dva souboje s celky z čela tabulky přinesly dramatickou podívanou. V obou se radoval Hradec po shodném výsledku 6:5. Zažil si v nich však zcela opačný průběh. S Benešovem totiž doma prohrával už 2:5, ale v poslední desetiminutovce dokázal vyrovnat a v prodloužení získat bonusový bod pro sebe. To v Kolíně vyhrál Vajgar první třetinu 4:0 a zdálo se být rozhodnuto. Domácí tým však zabojoval. Vyrovnal a dokázal i zareagovat na další vedoucí gól Hradce 4 minuty před koncem. V prodloužení už definitivně rozhodli hosté. Milevsko také v novém kalendářním roce boduje. Ztratilo zatím ve třech zápasech jen jeden bod, když v minulém kole zdolalo v prodloužení Trutnov. Jindřichův Hradec si snadno poradil s Kutnou Horou a tak se s Milevskem srovnal na stejném bodovém zisku. V pořadí je o příčku výše díky lepšímu skóre. Nedělní zápas tak přinese nejen řevnivost derby, ale i příležitost svému soupeři bodově odskočit.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 1. Bula (Marek Dvořák), 14. Tupý (Bula, Skokan), 31. Bula (Procházka, Chmel), 47. Kupec (Marek Dvorák, Procházka), 54. Bula (Kupec, Chmel), 64. Stejskal (D.Mazanec) - 10. Urbanec (Klíma), 11. Hamerle (Müller, Matějka), 43. Urbanec (Květoň, Rezek), 45. Müller (Karpíšek), 55. Urbanec (Rezek). Rozhodčí: Pavel Ondřej – Pavel Fiala, Milan Kreuzer. Vyloučení: 3:10 navíc domácí Mařík 10 min. OT + OK, hostující Štych 10 min. OT . Využití: 5:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 40:27 (12:8, 14:9, 9:9 - 5:1) . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 5:4, 5:5, 6:5.