5
1
11. 1. 2011

Třetí čtvrtinu zakončí Milevsko s Trutnovem

M i l e v s k o - Druhá liga skupiny Střed se začíná blížit do svého finiše. Zítřejšími zápasy bude uzavřena už třetí čtvrtina základní části. HC Milevsko 2010 ji zakončí na svém ledě, kde přivítá HC Trutnov.

Trutnov v bojích o ligové body dosahuje střídavé úspěšnosti. Většinou střídá výhry s prohrami a jen občas dokáže bodovat alespoň ve dvou zápasech po sobě. Své body získává více doma, kde jen čtyřikrát prohrál a jeden zápas ztratil v prodloužení. Ve druhé polovině soutěže se však tým z Podkrkonoší začal prosazovat i na ledech soupeřů. A i když zde vybojoval o 9 bodů méně, než v domácím prostředí, patří mu v úspěšnosti venkovních zápasů jen o jedno místo horší příčka, než v bilanci doma.

První čtvrtina

Soutěž začal Trutnov poměrně úspěšně. V prvním kole uspěl na ledě nováčka Chotěboře, v druhém nešťastně ztratil doma zápas s Jindřichovým Hradcem, který vyrovnal v poslední minutě z trestného střílení a na začátku prodloužení rozhodl ve svůj prospěch. Pak následovaly tři trutnovské porážky, z toho jedna na nájezdy v Kolíně, kde Trutnov ještě šest minut před koncem vedl o tři góly. Do konce čtvrtiny střídal domácí výhry s prohrami z venku.

Druhá čtvrtina

Druhá čtvrtina byla pro Trutnov o čtyři body úspěšnější. Ale jinak se stále držel získávání bodů hlavně doma. Zde podlehl pouze Kolínu a vyšlápl si mimo jiných i na vedoucí Benešov. Z ledů soupeřů přivezl naopak jen tři body za výhru ze Žďáru, kterému tak odvedl svoji jedinou domácí prohru v první čtvrtině.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve vzájemných mistrovských zápasech uspěly oba týmy v domácím prostředí. Jako první zvítězilo Milevsko po výsledku 7:3. Domácí skórovali v zápase už po půlminutě hry a dvakrát si v průběhu zápasu vypracovali dvougólový náskok. Trutnov se však vždy dokázal přiblížit na rozdíl jednoho gólu a na začátku třetí třetiny dokonce ve vlastním oslabení vyrovnal. Milevsko však ještě tutéž přesilovky využilo a následně nastřílelo Trutnovu další tři góly
Odveta vyšla Trutnovu takřka do puntíku, když mu jen jeden gól scházel k dosažení stejného výsledku. Milevsko při prohře 6:3 prospalo první polovinu zápasu, když po jejím uplynutí prohrávalo už 6:1. Hrozící debakl se pak přeci jen podařilo odvrátit. Trutnovu už se skórovat nepodařilo a Milevsko alespoň dvěma góly zkorigovalo nepříznivý stav.

Nejlepší hráči soupeře

Jednoznačně nejlépe bodujícím hráčem trutnovských Draků je Ladislav Jindřich . Ten v 22 zaznamenaných zápasech nasbíral 36 bodů za 15 gólů a 21 asistencí. Daleko za ním je Petr Chytráček , jenž v 23 zápasech zaznamenal 22 bodů (13+9). Velmi dobrou úspěšnost si drží i extraligou protřelý Stanislav Procházka , který má v 9-ti zaznamenaných zápasech bilanci 13 bodů (10+3). Obráncům vévodí další extraligový matador Jiří Malinský , když v 22 zápasech vstřelil 7 gólů a na 10 z nich přihrál. Se ziskem 17-ti bodů je třetí v bodování trutnovských hráčů. V brance Trutnova má výsadní postavení slovinský brankař Peter Škrabelj

Sestava Trutnova z minulého kola ze zápasu s Pelhřimovem:
HC Trutnov: Škrabelj - Mlejnek, Malinský, Poskočil, Antonín, Mečiar, Kuna, Provazník - Chytráček, Havlíček, Jindřich, St. Procházka, Šimoníček, Berger, Dome, Chochola, Dlab, Svoboda, Mašek

Před zápasem

Do druhé poloviny soutěže vstoupil Trutnov s novým trenérem. Jaromír Jindřich nahradil na střídačce Stanislava Mečiara, jenž byl od týmu odvolán paradoxně po výhře nad Milevskem. Nový kouč se uvedl velmi dobře. Trutnov pod jeho vedením vyhrál hned dva zápasy v řadě, oba navíc na ledech soupeřů, kde se do té doby velmi trápil. V obou nastřílel po sedmi gólech a hlavně výhra 7:3 v Benešově byla velkým překvapením. Se započtením výhry ještě pod vedením předchozího lodivoda znamenala třízápasová vítězná šňůra nejúspěšnější trutnovské období. Pak totiž přišly dvě prohry a i z posledních dvou domácích zápasů před koncem roku vyšel Trutnov je s poloviční úspěšností. Vstup do nového roku se Trutnovu povedl. Nejprve potvrdil své zlepšení ve venkovních zápasech výhrou v Kutné Hoře, kterou následně potvrdil i domácím vítězstvím nad Pelhřimovem. Rovněž Milevsko obě svá letošní utkání vyhrálo. Díky tomu se ve vyrovnané tabulce posunulo na 2. místo, kde má před svým středečním soupeřem, jenž figuruje na 6. místě, náskok 5-ti bodů. Kromě souboje o body bude mít střetnutí obou celků ještě jeden cíl. Ten bude ve znamení „stovkové“ mety, protože oba týmy mají na svém kontě 99 vstřelených branek. Milevsko ji sice již překročilo, ale dva vstřelené góly ve zkontumovaném utkání s Nymburkem mu byly odečteny. Trutnov má ke všemu ještě 99 gólů obdržených branek. Takže se nabízí otázka, zda dokáže v zápase stovku nejprve nastřílet nebo inkasovat, čímž by se samozřejmě svého stého gólu dočkalo Milevsko. Začátek zápasu je od 18:00.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 21. Klíma (Květoň), 29. Matějka (Müller), 59. Urbanec (Rezek, Štěrba), 62. Urbanec (Květoň, Müller) – 30. Dome (Kuna), 38. Jindřich (Březina), 43. Březina (Jindřich). Rozhodčí: Pavel Würtherle, Jiří Hák, Michal Zíka. Vyloučení: 7:7 navíc hostující Škrabelj 10 min. OT . Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 36:28 (14:9, 9:9, 12:8 - 1:2) Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.

Panec – Klíma, Štěrba, Štych, Čunát, Tollinger, Dvořák, Karpíšek – Urbanec, Květoň, Rezek – Matějka, Müller, Hamerle – Vaniš, Nikodém, Fořt - Silbernágl, Heřmánek, Novák