5
1
4. 1. 2011

Rok 2011 zahajujeme s Kolínem

M i l e v s k o - Prvním soupeřem Milevska v roce 2011 bude SC Kolínští Kozlové. Milevsko tak zahajuje nový rok stejně, jako končilo ten starý. Soupeřem mu bude opět první tým tabulky, kde Kolín nahradil právě Milevskem poražený Benešov.

Kolín v letošní sezóně navazuje na velmi dobré výkony z minulého ročníku. Stále se pohybuje v horních patrech tabulky a patří k nejvytrvalejším pronásledovatelům předchozího lídra Benešova. Již třikrát mohl Kolín ve vzájemných zápasech Benešov sesadit z trůnu, ale ani jednou se mu to v přímém souboji nepodařilo. Povedlo se mu to až v posledním kole roku 2010, kdy se Kolín vyhoupl před Benešov do čela díky většímu množstvím nastřílených branek při stejném rozdílu ve skóre.

První čtvrtina

Soutěž odstartoval Kolín na výbornou, když v prvních třech zápasech neztratil ani bod. Pak sice z dalších čtyř zápasů vydoloval „jen“ dvě výhry po samostatných nájezdech, ale první čtvrtinu zakončil dvěma sedmigólovými výhrami, doma o gól s Jindřichovým Hradcem, venku o šest gólů ve Žďáru.

Druhá čtvrtina

Ve druhé čtvrtině se dařilo Kolínu o něco hůře. Získal v ní o sedm bodů méně, než v první části. Na vině byla především série tří proher v řadě v 15. až 17. kole. Jinak Kolín boduje poměrně pravidelně. Vždy, když nějaký zápas prohraje, dokáže v dalším kole opět bodovat a nezáleží na tom, zda hraje venku nebo doma. To dokládá i úspěšnost v bilanci venkovních a domácích zápasů, kde patří Kolínu shodně 3. místo v pořadí. Kozlové jsou nejlépe skórujícím týmem na ledech soupeřů a společně s Pelhřimovem mají i nejvíce vstřelených branek ve skupině.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve dvou dosud odehraných mistrovských zápasech zvítězily oba celky na soupeřově ledě. První letošní vzájemné měření vyhrál na milevském ledě Kolín 4:5 po samostatných nájezdech. Pro Milevsko to je dosud jediný zápase, který se nerozhodl v základní hrací době. Po divoké přestřelce v první třetině, kdy se skóre přelévalo z jedné strany na druhou a skončilo na stavu 4:3 pro domácí, jakoby ve zbývající části střelcům zvlhl prach. Na další gól se čekalo až do 59. minuty, kdy v početní výhodě vyrovnal Dulovec. Další branka nepadla ani v prodloužení a tak o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V těch byl jediným úspěšným exekutorem hostující Kubišta, který zajistil Kolínu zisk bonusového bodu.
Odveta v Kolíně vyšla naopak lépe Milevsku, které si vcelku snadno poradilo s domácím celkem po výhře 2:6. Hostující tým si jak v první, tak v průběhu druhé třetiny vytvořil dvougólový náskok. Na ten Kolín vždy dokázal zareagovat přiblížením na jednobrankový rozdíl. Na začátku poslední třetiny však Milevsko přidalo dva góly v rychlém sledu za sebou a tím definitivně zlomilo domácí odpor.

Nejlepší hráči soupeře

Nejlépe si v bodování Kozlů vede teprve osmnáctiletý Pavel Musil . V zaznamenaných 22 zápasech nasbíral 35 bodů za 14 gólů a 21 asistencí. V závěsu za ním je jeho spoluhráč z útoku a nejlepší střelec týmu Josef Malý , jenž ve stejném počtu zápasů zaznamenal 31 bodů (15+16). Mezi obránci je nejúspěšnějším v bodování nestárnoucí Karel Nedbal , když v 22 zaznamenaných zápasech vstřelil 4 góly a na 11 z nich přihrál. Mezi brankaři má dominantní postavení Jiří Blažek, který odchytal většinu zápasů a svého brankařského kolegu Jaroslava Brázdila pustil do branky jen ve třech zápasech. Druhý brankař je navíc z Kolína na odchodu.

Sestava Kolína z minulého kola ze zápasu s Kutnou Horou:
SC Kolínští Kozlové : Blažek – Nedbal, Pohl, Kubát, Drak, Přibyl, T. Procházka, Pýcha – Malý, Musil, Skokan – Morkes, Pospíšil, Mejzr – Manhart, Pomichálek, Hloušek - Dulovec

Před zápasem

Ve druhé polovině soutěže si vede Kolín opět výborně. Z šesti zápasů pouze dva prohrál. Oba shodně 4:3, ale s týmy z opačných konců tabulky. Doma překvapivě nestačil na poslední avšak lepšící se Chotěboř, venku prohrál v souboji v boji o první místo v Benešově. Nakonec se však přeci jen ke konci kalendářního roku před svého rivala dostal. Pomohla mu k tomu i kontumace zápasu Kutná Hora – Benešov v neprospěch Benešova, který k utkání neodcestoval kvůli sněhové kalamitě. Milevsko i Kolín dokázali v minulém kole bodovat s týmy, se kterými se jim v dosavadním průběhu soutěže nedařilo. Oba protivníci byli shodou okolností aktéry kontumovaného zápasu. Milevsko poprvé obralo o body Benešov, Kolín zase svého neoblíbeného regionálního soupeře Kutnou Horu. Milevsko na 5. místě vyrovnané tabulky ztrácí na vedoucí Kolín jen tři body a v případě vítězství se může na svého soupeře dotáhnout. Kolín naopak nebude chtít opustit těžce vybojované postavení na čele pořadí. Začátek zápasu je od 18:00.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 2. Urbanec (Květoň), 10. Silbernágl (Heřmánek), 20. Urbanec (Rezek, Štěrba), 34. Vaniš (Nikodém), 38. Květoň (Urbanec) – 22. Nedbal (Pohl, Malý), 51. Musil, 59. Musil (Malý), 60. Nedbal (Malý). Rozhodčí: Tomáš Poskočil - Martin Šperl, Aleš Vavruška. Vyloučení: 5:8 . Využití: 4:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:31 (14:10, 11:9, 10:12) . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1, 5:4.

Pipek – Klíma, Štěrba, Štych, Čunát, Tollinger, Dvořák, Karpíšek – Urbanec, Květoň, Rezek – Matějka, Müller, Hamerle – Vaniš, Nikodém, Fořt - Silbernágl, Heřmánek, Novák