5
1
21. 12. 2010

Na závěr roku do Benešova

Poprvé v soutěži odehraje Milevsko dva zápasy za sebou na ledech soupeřů. V minulém kole zajíždělo do Pelhřimova, v tom další bude hostem Benešova. Jedná se zároveň o poslední mistrovské utkání kalendářního roku 2010. Utkání začíná na benešovském zimním stadionu ve středu od 18:00.

Benešov naplňuje předsezónní prognózy, kdy byl pasován do role jednoho z největších favoritů skupiny Střed. Hlavně první čtvrtina soutěže mu vyšla na výbornou. Od začátku vévodí tabulce, a přestože se jeho pronásledovatelé stále drží bodově nablízku, sesadit Benešov z trůnu se prozatím nikomu nepovedlo.

První čtvrtina

První čtvrtinu soutěže odehrál Benešov skvěle. Ztratil v ní pouze jediný zápas, když v 7. kole překvapivě neuspěl na ledě v té době posledního týmu tabulky Jindřichova Hradce. Jinak všechny ostatní střetnutí vyhrál, z toho jen jediný o gól. Zbylé zápasy skončily větším brankovým rozdílem.

Druhá čtvrtina

Ve druhé části soutěže už si Benešov vedl o poznání hůře. Nebodoval hned ve čtyřech zápasech a jednou navíc prohrál po nájezdech. Poprvé ztratil body i v domácím prostředí, kde ve 14. kole nedokázal doma zdolat Kutnou Horu. Utrpěl navíc i porážku s dvojciferným výsledkem, když na ledě Žďáru inkasoval deset gólů, z toho šest hned v první třetině. Byť výsledky Benešova nevykazovaly už tak suverénní úspěšnost, v rozhodujících bojích vždy dokázal zabrat. Platí to hlavně o střetnutích s Kolínem, se kterým hrál třikrát o první místo a třikrát uspěl.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve dvou dosud odehraných mistrovských zápasech nezískalo Milevsko ani bod. V prvním prohrálo v Benešově vysoko 8:1. Domácí tým si vytvořil bezpečný náskok již v první třetině. Oslabené Milevsko v druhé třetině snížilo a hrálo s domácími v tu chvíli rovnocennou partii. Dva laciné góly Benešova však znovu srazili ambice Milevska do hlubin. Domácí tým nadále navyšoval skóre a své vítězství korunoval dvěma góly v poslední části při milevské přesilovce.
Odveta v Milevsku byla vyrovnanější, ale i tak skončila hostující výhrou 1:3. Benešov o své výhře rozhodl v prostřední části díky využití dvou přesilových her, z toho první ve dvojnásobné početní výhodě a druhé 20 vteřin před koncem druhé třetiny. Uklidnění do hostujících řad přinesl hned na začátku poslední části svým gólem benešovský kapitán Kaňka. Milevsko dokázalo ve vlastním oslabení snížit, ale další gól už vstřelit nedokázalo.

Lídrem bodování bodování je hlavní tahoun týmu Michal Kaňka. V zaznamenaných 20-ti zápasech už nasbíral úctyhodných 47 bodů za 27 gólů a 20 asistencí. Jemu úspěšně sekundují jeho dva nejčastější spoluhráči z útoku Arnoldas Bosas a David Jonáš. První z nich má na svém kontě ve 20-ti zápasech 24 bodů (11+13), druhý dokonce 37 bodů (17+20). Mezi obránci si nejlépe v bodování vede Jakub Verbík , když v 20-ti zaznamenaných zápasech vstřelil 4 góly a na 17 z nich přihrál. Mezi brankaři měla neochvějnou pozici další výrazná osobnost Pavel Maláč, díky němuž Benešov vyřešil svůj dlouhodobý gólmanský problém. S ním se však po 19. kole Benešov rozloučil a jeho místo v brance zaujal mladý litevský brankař Ernestas Kielius. Toho však v posledním zápase kvůli zranění nahradil ve své druholigové premiéře Michal Holánek.

Sestava Benešova z minulého kola ze zápasu s Kolínem:
HC Benešov : M. Holánek - Kouba, J. Verbík, Košatka, R. Verbík, Zeman, Kouřil - Jonáš, Kaňka, Jágr - Bosas (30. Strnad), Vacek, L. Holánek - David, Kocman, Starec

Vstup do druhé poloviny soutěže neměl Benešov vůbec dobrý. Dvakrát nastoupil v domácím prostředí a v obou případech prohrál. Následně však Benešov v dalších dvou utkáních uspěl. Shodně se však v obou nerodila výhra snadno. V Chotěboři prohrával po dvou třetinách 5:3, ale mohutným finišem v závěrečné části přeci jen urval vítězství pro sebe. Podobně tomu tak bylo i v domácím střetnutí s Kolínem v minulém kole. Zde Benešov prohrával 0:2 a 1:3 a do závěrečné části šel s jednobrankovým mankem. Znovu však prokázal výborný závěr. V polovině třetí třetiny vyrovnal a tři minuty před koncem strhl vítězství na svou stranu. Mezi těmito dvěma zápasy však Benešov neodcestoval kvůli sněhové kalamitě k utkání do Kutné Hory. Také Milevsko nezvládlo první dva domácí zápasy druhé poloviny. V dalších však stejně jako Benešov zvítězilo. V minulém kole ale vyšlo naprázdno, když neuspělo na ledě Pelhřimova. Oba týmy jistě budou chtít před vánoční přestávkou bodovat. Benešov na Milevsko doma umí a je jasným favoritem zápasu. Pro Milevsko je motivací poprvé v sezóně obrat Benešov o body.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 29. Jágr (Jonáš, Kouba), 59. R. Verbík - 3. Heřmánek, 18. Matějka (Hamerle, Müller), 34. Nikodém (Fořt), 46. Štěrba (Klíma), 48. Urbanec. Rozhodčí: Tomáš Würtherle – Vít Komárek, Jan Krátký. Vyloučení: 9:9, navíc domácí Jágr 10 minut OT, hosté Nikodém 10 minut OT. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 28:35 (8:10, 11:11, 9:14). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:5, 2:5.