5
1
18. 12. 2010

Milevsko míří do Pelhřimova

Milevsko má před sebou do konce kalendářního roku ještě dva mistrovské zápasy. Oba sehraje na ledech soupeřů. V tom prvním se představí na ledě Spartaku Pelhřimov. Utkání začíná na pelhřimovském zimním stadionu v neděli od 17:00.

Pelhřimov zatím prochází soutěží poměrně dobře. Nevyšly mu sice vstupy ideálně vstupy do obou čtvrtin, ale jinak se převážně drží ve vyrovnané tabulce v její horní polovině. Přesto už dvakrát v průběhu sezóny došlo u Spartaku ke změně na trenérském postu.

První čtvrtina

Začátek mistrovské sezóny nebyl pro Pelhřimov vůbec dobrý. V prvních dvou střetnutích inkasoval vždy po sedmi gólech a měl na kontě nula bodů. Pelhřimov navíc musel řešit složitou situaci na pozici trenéra, když těsně před začátkem mistrovských bojů rezignoval trenér A-mužstva Jiří Žůrek, jenž provedl pelhřimovské hokejisty celou přípravou. Jeho místo později zaujal Jaroslav Martínek společně s asistentem Martinem Melounem, který se kvůli dlouhodobým zdravotním problémům rozhodl ukončit hráčskou kariéru. Nově složená trenérská dvojice měla impozantní premiéru, když pod jejím vedením deklasoval Pelhřimov Kutnou Horu na jejím ledě 1:11. To dodalo pelhřimovským hráčům sebevědomí a následovaly další tři zápasy s plným bodovým ziskem. Vítězná šňůra vynesla postupně Spartak až na druhé místo tabulky. Sestup v pořadí znamenaly až dvě těsné prohry za sebou na ledech soupeřů v 7. a 8. kole. Chuť si Spartak spravil v poslední duelu první části doma s Chotěboří. Připsal si v něm druhý dvouciferný výsledek a v gólově divokém zápase zvítězil 12:5.

Druhá čtvrtina

Druhou čtvrtinu zahajoval Pelhřimov doma. Soupeřem mu byl tým o poznání silnější, než v předchozím zápase - vedoucí celek tabulky Benešov. Ani to však Pelhřimov nezastavilo a uštědřil Benešovu teprve jeho druhou prohru v soutěži. Poté však přišlo pro Spartak výsledkově nejhorší období. Z pěti zápasů vybojoval pouze jednu výhru doma s Vajgarem, propadl se v tabulce až na 8. příčku a to stálo místo trenéra Jaroslava Martínka. Na post hlavního trenéra se posunul dosavadní asistent Martin Meloun. A změna přinesla kýžené výsledky. Pelhřimov nepoznal hořkost porážky v pěti kolech po sobě. Z těchto pěti utkání tři odehrál venku, kde dvakrát vyhrál na nájezdy a naplno bodoval na ledě Benešova. Dva zápasy z vítězné série však spadají do druhé poloviny soutěže.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Oba týmy se dokázaly uhájit své domácí prostředí. Milevsku na ledě soupeře jen těsně unikl bodový zisk po prohře 3:2. Pelhřimov se ujal v zápase vedení, Milevsko za pět minut dokázalo vyrovnat. Za dalších pět minut však šel opět do vedení domácí tým. Pelhřimov v prostřední části ještě o gól skóre navýšil a do závěrečné třetiny šel s dvougólovým náskokem. Milevsko hned v první minutě nastřelilo tyč a devět minut před koncem dokázalo i snížit. Přes tlak a převahu však vyrovnat nedokázalo.
V domácí odvetě si Milevsko poradilo se soupeřem o poznání lehčeji, když zvítězilo 7:3. Domácí tým základ svého vítězství položil už v první třetině, kterou vyhrál 2:0. Další dvě branky přidal ve druhém dějství. Pelhřimov sice dokázal snížit, ale na začátku poslední třetiny chyboval a znovu prohrával o čtyři góly. Pelhřimov se pak přiblížil na rozdíl dvou branek. Milevským pomohl oddechový čas, po kterém znovu zabrali a dalšími dvěma góly upravili na konečné skóre.

Týmovým statistikám Pelhřimova vévodí Jan Hrbatý , který si v 21 zápasech připsal už 34 bodů za 18 gólů a 16 asistencí. V těsném závěsu za ním je z 33 body jeho spoluhráč z útoku Tomáš Plachý 15+18. V dresu Spartaku už nenastupuje dvojice útočníků Ota Lazorišák a Tomáš Hadrava, kteří v minulých dnech sami své působení v Pelhřimově ukončili. I mezi obránci se o post nejlépe bodujícího beka „pere“ dvojice hráčů. Jsou to Adam Rašner a Michal Roháčik, přičemž prvně jmenovaný má na svém kontě 14 bodů (7+7), druhý pak o bod méně (3+10). Oba je dosáhli v 21 zápasech. Nejsložitější je v týmu Pelhřimova situace na brankařském postu. Na to se vystřídali již čtyři gólmani. Nejvíce má odchytáno Tomáš Klestil , jenž je však zároveň brankařskou dvojkou prvoligového Tábora, což mu při shodném termínu neumožňuje nastupovat do druholigových zápasů. V posledních zápasech se v brankovišti nově objevil brankář staršího dorostu Havlíčkova Brodu Daniel Dolejš .

Sestava Pelhřimova z minulého kola ze zápasu v Jindřichově Hradci:
Spartak Pelhřimov : Dolejš - Rašner, Šustr, Roháčik, Fibikar, Jelínek - Tecl, Plachý, Hrbatý - Kubát, Havel, Hadrava - Barták, Votápek, Beneš

Oba celky procházejí prozatím druhou polovinou soutěže se zcela opačnými výsledky. Pelhřimov odehrál první dva zápasy na ledech soupeřů a v obou zvítězil, když hlavně již zmíněná výhra v Benešově notně překvapila. V dalších dvou kolech však odešel poražen, když shodně v obou sedmkrát inkasoval. Nejprve doma s Kolínem a pak v Jindřichově Hradci, kde jen jednou dokázal na vajgarskou gólovou nadílku odpovědět. Milevsko nastoupilo v prvních dvou zápasech druhé poloviny základní části doma. V prvním utkání podlehlo Jindřichovu Hradci, další střetnutí s Nymburkem zůstalo nedohráno a bude velmi pravděpodobně kontumováno v neprospěch Milevska. V následujících dvou kolech však Milevsko zastavilo pád tabulkou a v obou zvítězilo. Napřed ve Žďáru a v posledním kole doma s Chotěboří. Pelhřimov se v případě vítězství v nedělním utkání může na Milevsko bodově dotáhnout a navíc může v tomto zápase dosáhnout stovky v bilanci vstřelených gólů. Úkolem Milevska je mu v obou možných úspěších zabránit.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 15. Havel (Hadrava), 25. Hadrava (Roháčik), 29. Hadrava (Havel), 39. Dostál (Hrbatý) - 3. Květoň (Rezek), 54. Šulčík (Rezek). Rozhodčí: Chlaň - Potůček, Tasch. Vyloučení: 5:7, navíc Roháčik (PEL) 5+OK . Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 27:39 (9:11, 11:14, 7:14) . Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2.