5
1
15. 12. 2010

Utrápená výhra s Chotěboří

Milevsko vstoupilo do zápasu aktivně, mělo celou řadu šancí, ale přesto všechno na první přestávku šla s vedením Chotěboř. Domácím se však ve druhé části podařilo otočit skóre ve svůj prospěch. Milevsko na začátku posledního dějství mohlo odskočit ještě více, ale neproměnilo trestné střílení. A tak Chotěboř po pěti odehraných minutách třetí třetiny vyrovnala a začalo se schylovat k dramatu. Milevsko však za další dvě minuty využilo přesilovku a jednobrankový náskok už do konce utkání nepustilo.

Milevsko oproti předchozím zápasům vstoupilo do utkání velice aktivně ve snaze co nejdříve skórovat. Hned v první minutě se Lukáš Matějka natlačil od zadního hrazení k tyči a hostující brankař Kousal vyrazil puk, aniž by věděl jak. Pak střílel od modré Milan Čunát a Tomáš Květoň tečoval do tyče. V 5. minutě poprvé o sobě dali vědět i hosté. Prachař vnikl do pásma po levé straně, ale narazil na připraveného Václava Pipka v domácí brance. Pak už opět útočilo Milevsko. Nahození Ivo Nováka tečoval Petr Šulčík, Kousal nadvakrát puk zastavil. Petr Šulčík pak pronikl do pásma po pravé straně, na levém kruhu našel Tomáše Květoně, jenž z první minul. Milevský první centr následně přihrával zpoza branky mezi kruhy Josefovi Rezkovi, ale ani on Kousala neprostřelil. Další útok vedl zprava Jiří Müller, dostal puk před branku na najetého Jiřího Fořta, jehož střelu Kousal vyrazil. Chotěboř se po většinu úvodní části převážně bránila, ale gól na rozdíl od Milevska vstřelit dokázala. Prachař si na levém kruhu vytáhl z branky Václava Pipka a po kličce zakončoval do prázdné brány. Milevští hráči však stihli puk zastavit. Ten se ale následně dostal za kruhy ke Kobelovi, který dokázal prostřelit do branky se vracejícího milevského brankaře. Za minutu mohlo být ještě hůře. To vyjel zpoza branky Martinec, ale u tyčky naštěstí neuspěl. Poslední šanci první třetiny si v její poslední minutě připravilo Milevsko, Tomáš Květoň znovu přihrával od zadního mantinelu před branku, kde tentokrát zakončoval Petr Šulčík, ovšem jen do Kousala.

Stejně jako úvod zápasu a tak i začátek prostřední části patřil Milevsku, tentokrát navíc s gólovým efektem. Po přistrčení Tomáše Květoně ve středním pásmu se do nájezdu 1 na 1 dostal Petr Šulčík a zpoza obránce se trefil přesně k tyči. Brzy poté se poprvé v zápase vylučovalo a Milevsko dostalo navíc výhodu přesilové hry. V té se z dorážky před brankou neprosadil Jiří Fořt. Na druhé straně se naopak dral ve vlastním oslabení do šance Babkovič, ale trefil jen boční konstrukci. V 25. minutě zavezl puk do pásma Jakub Hamerle, předal jej za kruhy Lukáši Matějkovi, před kterým se rozevřela dálnice až k brankaři. Milevský útočník naznačil střelu, avšak pro zakončení zvolil kličku, při které mu Kousal vleže puk vypíchl. Pak se hrálo ve čtyřech na obou stranách a oba celky si připravily při menším počtu hráčů na ledě šanci. Mezi kruhy se prosmýkl Petr Šulčík, ale po ledě Kousala neprostřelil. Na opačné straně zakončoval svůj únik po pravé straně střelou z kruhu Babkovič, Václav Pipek vyrazil. V polovině utkání se Milevsko konečně dočkalo vedení. Rychlou akcí se o něj postarala druhá milevská řada. Po vyhraném vhazování přihrál Jakub Hamerle zleva doprava podél čáry oddělující útočné pásmo od středního Lukáši Matějkovi. Ten pohotově předal puk na levý kruh volnému Jiřímu Müllerovi, jenž z první nasměroval kotouč odrazem o horní tyčku do branky. V 32. minutě Tomáš Květoň pronikl z buly až před brankaře, ale ten jej zastavil. V 36. minutě mělo Milevsko další početní výhodu, když se na chvíli ocitl před brankou sám s pukem Jiří Müller, avšak zblízka nedal. Za Chotěboř zahrozil svým průnikem od mantinelu až před branku Kobela, ale Václav Pipek u tyčky svoji branku uhájil.

Chotěboř se v nástupu do závěrečného dějství snažila ukázat, že bude o body bojovat. Dařilo se jí usadit v domácím pásmu, ale vážnější příležitost si vypracovat nedokázala. Naopak nedokázala uhlídat Lukáše Matějku, jenž se pukem probil z vlastního pásma až před soupeřovu branku, kde byl hostujícím obráncem Florianem zahákován. Rozhodčí bez váhání nařídil trestné střílení. Lukáš Matějka při jeho exekuci mířil mezi brankařovi betony, který je však včas zaklapl. Chotěboř neustala ve své snaze vyrovnat. V 44. minutě pálil z levého kruhu hostující Valko, Václav Pipek včas zasáhl lapačkou. Po následném buly se ke střele znovu dostal Valko, ale ta byla sražena. Milevsko nedbalo soupeřova varování a v 45. minutě přišel trest v podobě vyrovnání. Prachař se za brankou zbavil bránícího protihráče, předložil puk na tyč volnému Šulcovi, jenže se trefil nad gólmanovo rameno. Milevsko si ještě v téže minutě vynutilo soupeřův faul a v následné přesilovce šlo znovu do vedení. Faulovaným hráčem byl Petr Šulčík, jenž byl zahákován za kruhy. Puku se zmocnil Josef Rezek, ale branku přestřelil. V přesilové hře se Lukáš Matějka opět snažil překvapit brankaře výjezdem zpoza branky a zakončením u tyčky. Kousal si s jeho pokusem poradil, ale na následnou dorážku Jakuba Hamerleho už nedosáhl. V 52. minutě střílel po buly Petr Šulčík, ale jeho střelu Kousal zastavil a dorážka Josefa Rezka skončila nad brankou. Menší komplikace přišla pro Milevsko v 55. minutě, kdy měl soupeř přesilovkovou výhodu. Domácí tým se s přehledem ubránil a snažil se už při plném počtu ohrožovat Chotěboř bleskovými výpady. Tomáš Květoň dostal na útočnou modrou dlouhou přihrávku, zakončoval z kruhu střelou přes ruku a branku minul. Jiří Müller střílel z kruhu z otočky a jen těsně netrefil. V čase 59:06 se Chotěboř dostala do pásma a po oddechovém čase sáhla ke hře bez brankaře. Milevsko sice získalo puk, ale nedokázalo jej dostat z pásma. Následovala rychlá přihrávka na Prachaře, který zůstal nepokryt na kruhách, ale naštěstí branku netrefil. Pak už Milevsko další komplikace nepřipustilo a nedovolilo soupeři žádné ohrožení své branky.

Milevsko bylo po většinu zápasu aktivnějším týmem. Střelecky se však trápilo, což bylo hlavním důvodem, že po celou dobu utkání byl stav poměrně vyrovnaný. V zápase bylo k vidění několik přímočarých akcí, ale zároveň řada nepřesností a nesourodých útoků. Hlavní cíl – zisk 3 bodů byl ze strany Milevska splněn.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 21. Šulčík (Květoň), 30. Müller (Matějka, Hamerle), 48. Hamerle (Matějka) – 17. Kobela (Hospodka, Prachař), 46. Šulc (Prachař). Rozhodčí: Arnošt Nečas - Svatopluk Marek, Michal Rybáček. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 35:29 (10:8, 14:11, 11:10). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Pipek – Klíma, Štěrba, Štych, Čunát, Tollinger, Cirulis – Šulčík, Květoň, Rezek – Matějka, Müller, Hamerle – Urbanec, Nikodém, Fořt - Špánek, Silbernágl, Novák