5
1
11. 12. 2010

V neděli cestuje Milevsko do Žďáru

Po dvou zápasech v domácím prostředí vycestuje Milevsko opět k venkovnímu zápasu. Představí se na ledě 9. týmu tabulky SKLH Žďár nad Sázavou. Utkání začíná na žďárském zimním stadionu v neděli od 17:30.

Žďár prochází dosavadním průběhem sezóny se střídavými výsledky. Vstup do soutěže měl poměrně úspěšný a pohyboval se v horních patrech tabulky. Zásluhu na to měla hlavně série tří vyhraných zápasů v řadě ve druhém až čtvrtém kole. Od té doby se však už Žďáru ani jednou nepovedlo bodovat dvakrát za sebou. Výsledkově střídá prohry s výhrami, což ho ve vyrovnané tabulce odsunulo do nižších pozic.

První čtvrtina

Sezónu sice Žďár odstartoval prohrou na ledě Kutné Hory po gólové přestřelce. V následujících třech zápasech však bodoval naplno. Postupně zdolal Milevsko a dvakrát za sebou vyhrál na soupeřově ledě, v Jindřichově Hradci a v Trutnově. Poté však následovala domácí prohra s Nymburkem a Žďáru se pak nevydařilo ani derby Vysočiny, kdy na ledě Pelhřimova smůlovatě prohrál poté, co inkasoval rozhodující gól sedmnáct vteřin před koncem. Dvouzápasový bodový půst ukončil Žďár domácí výhrou nad Chotěboří. V dalším kole tým z Vysočiny notně potrápil vedoucí tým soutěže Benešov na jeho ledě, když po dvou třetinách vedl o dva góly, ale v poslední části neodolal benešovskému tlaku a nakonec si odvezl prohru 6:4. Poslední utkání první čtvrtiny Žďáru v domácím prostředí hrubě nevyšlo, když prohrál doma s Kolínem 1:7, což znamenalo prozatím nejvyšší prohru v soutěži.

Druhá čtvrtina

Na začátek druhé čtvrtiny vyšla Žďáru odveta za úvodní prohru, když zdolal Kutnou Horu 2:1. Stejně tak se však v následujícím zápase podařila Milevsku odveta za prohru ze Žďáru. A právě úvodní dvě kola naznačily výsledkovou houpačku, kterou Žďár ve druhé části soutěže předvedl. Pravidelně střídal plný bodový zisk s nulou na svém kontě. Z této řady vybočily jen dvě prohry za sebou doma s Trutnovem a v Nymburce v 13. a 14. kole. Ve výsledcích Žďáru jsou ještě dvě zajímavosti. Mezi ně určitě patří desítka nadělená doma vedoucímu týmu tabulky Benešovu a také skutečnost, že všechny zápasy Žďáru byly ukončeny v řádné hrací a nemuselo se ani jednou prodlužovat.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve dvou vzájemných zápasech o body si oba celky vyhrály své domácí zápasy. V obou případech ty byly vyrovnané duely, ve kterých poražení do poslední chvíle bojovali o body i při hře bez brankaře. Žďár doma vyhrál 5:3. Domácí tým rozhodl o svém vítězství v prostřední části. Milevsko šlo v průběhu první třetiny dvakrát do vedení, ale Žďár ve druhém dějství otočil skóre ve svůj prospěch. Milevsko v poslední třetině v přesilovce vyrovnalo, ale rovnoměrný stav nevydržel ani dvě minuty. Na další žďárský gól už hosté odpověď nenašli. Domácí odveta vyšla naopak lépe Milevsku po výsledku 3:2. Milevsko výborně vstoupilo do zápasu, když hned z prvního útoku vstřelilo gól. Podruhé Žďár inkasoval ve dvojnásobném oslabení. Když pak Milevsko zásluhou proměněného trestného střílení zvýšilo na rozdíl třech branek, zdálo se být rozhodnuto. Žďár však zbraně nesložil. Brzy po třetím gólu snížil a využitím pětiminutové přesilovky se přiblížil na rozdíl jednoho gólu. Vyrovnat však nedokázal.

Nejlepší hráči soupeře

Týmovým statistikám Žďár vévodí Martin Sobotka, který si v 19-ti zápasech připsal 25 bodů za 9 gólů a 14 asistencí. Nejlepším střelcem je kapitán týmu Jiří Plachý, jenž v 15-ti utkáních čtrnáctkrát skóroval. Hlavní zásluhu na tom mají dva podařené zápasy. Hattrickem se podílel na vysoké výhře nad Benešovem a dokonce čtyřikrát skóroval v prvním zápase třetí čtvrtiny na ledě Kutné Hory. Mezi obránci je nejlepší v bodování Aleš Koželuh, když v 17-ti zápasech vstřelil 5 gólů a na 9 z nich přihrál. Mezi brankaři má nejvíce odchytáno Jiří Sláma, jenž se poměrně pravidelně v brankovišti střídal s v Milevsku dobře známým Romanem Kousalem, který však nedávno Žďár opustil a odešel do posilující se Chotěboře.

Sestava Žďáru z minulého kola ze zápasu v Jindřichově Hradci:
SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma - Souček, Koželuh, Smejkal, Pleva, Heřmanský, Sobotka M., Vránek, Plachý, Sobotka R., Bukáček, Kunstmüller, Kotlík, Kočan, Štěpánek, Dobiáš, Dvořák L., Janda.

Před zápasem

Zatímco Milevsko odehrálo poslední své dva domácí zápasy doma, Žďár se na své stadionu představí po dlouhých třech kolech. Milevsku se vstup do druhé poloviny soutěže vůbec nepovedl. V prvním utkání podlehl v derby Jindřichovu Hradci, další střetnutí s Nymburkem zůstalo nedohráno a bude velmi pravděpodobně kontumováno v neprospěch Milevska. Žďárské Plameny naopak odehrály oba své duely druhé poloviny základní části na ledech soupeřů a i tentokrát si dokázaly udržet svou střídavou úspěšnost. V Kutné Hoře vyhrály, v Jindřichově Hradci prohrály. Milevsko se započtením předpokládané kontumace už ve třech utkáních nedokázalo bodovat. Tabulkou se propadá stále níže a další prohra by ho ještě více srazila. Žďár se po třítýdenní pauze bude chtít ukázat svým příznivcům v co nejlepším světle a naplno doma bodovat.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 6. M. Sobotka (Plachý), 7. R. Sobotka (Kotlík), 55. Štěpánek (Bukáček) - 15. Müller (Štěrba), 25. Květoň (Šulčík), 41. Květoň (Šulčík, Hamerle), 53. Matějka, 54. Šulčík (Květoň). Rozhodčí: Jiří Stolín, Petr Maštalíř, Marek Šmika. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 29:26 (11:6, 9:9, 9:11) . Průběh utkání: 2:0, 2:5, 3:5.