5
1
20. 8. 2010

Podruhé za sebou Milevsko bez gólu

Ani ve druhém přípravném utkání na ledě soupeře nedokázalo Milevsko vstřelit gól. Benešov v zápase Milevsko předčil ve většině hokejových dovedností, zejména však v důrazu před oběma brankami, výsledkem čehož byl výrazný rozdíl ve skóre. Milevsko se sice dokázalo prosadit do několika šancí, ale spolehlivý benešovský gólman Maláč a nedůraz v zakončení znamenaly nulu na milevském kontě vstřelených branek. <

První šanci zápasu měl hned v úvodní minutě milevský David Hubáček, který si našel volný puk u tyčky, ale brankaře Maláče neprostřelil. O minutu později zachytil soupeřovu rozehrávku na kruhu Libor Nikodém, ovšem domácí branku netrefil. To bylo v první části ze strany hostujícího týmu vše. Benešov podobně jako v prvním utkání v Milevsku hrozil z nebezpečných brejků. Při jednom z nich se domácí dostali do přečíslení 2 na 1 při vlastním oslabení, ale Václav Pipek v milevské brance vše zachránil. V polovině třetiny už šel Benešov do vedení. Strnad dostal u tyčky hostující branky dostatek prostoru ke třem střelám, přičemž se z té poslední prosadil. Druhý domácí gól padl v 15. minutě, kdy v protiútoku dostal puk do druhé vlny Holánek a střelou po ledě zvýšil.

Na začátku prostředního dějství ubránilo Milevsko dvakrát oslabení 3 proti 5, ale v 26. minutě nestačilo na další benešovské přečíslení tentokrát 3 na 1, které po ukázkové spolupráci zakončil Starec do prázdné brány. Další branka padla ani ne po minutě, kdy přihrávku zpoza branky proměnil Burda. Po tomto gólu nastoupil do milevské branky Jakub Myslivec, jenž vydržel bez inkasované branky pouhé 3 minuty. Nejprve při hře 4 proti 4 neuspěl Jiří Müller se střelou zpoza obránce. Na druhé straně předvedl hrubou chybu David Hubáček, když po výjezdu zpoza branky ztratil puk, jenž Kaňka pohotově bekhendem umístil pod horní tyč. V 35. minutě se i Milevsko dostalo do přečíslení, kdy Jiří Heřmánek volil přímou střelbu, ale nadvakrát Maláče neprostřelil. Velkou příležitost měl následně Libor Nikodém, jehož našel zcela osamoceného před soupeřovou brankou Milan Silbernágl, ovšem s nepříliš prudkou střelou si strážce domácí branky lehce poradil. V 37. minutě Jakub Myslivec vychytal Holánka, který dostal před branku přihrávku od Kaňky. V samém závěru třetiny měl Benešov další dvojnásobnou početní výhodu, při které od modré napálil tyč Jakub Verbík.

V poslední části náskok Benešova ještě narostl. Milevsko dokonce inkasovalo při vlastním oslabení, když v 48. minutě milevský gólman nestačil na zakončení Bosase z mezikruží pro průniku Romana Verbíka. S chutí hrající obránce Roman Verbík byl i dalšího gólu, kdy jeho průnik tentokrát z pravé strany zakončil z dorážky Jonáš. Konečnou podobu výsledku dal v 54. minutě benešovský Kaňka, jenž nejprve na kruhu sestřelil Romana Štěrbu a z opakované střely umístil puk do horního rohu milevské branky. V závěru zápasu byly k vidění dva neproměněné samostatné úniky. Za Milevsko neuspěl Jakub Hamerle a za Benešov při vlastním oslabení Kaňka.

8 : 0
(2:0, 3:0, 3:0)
Benešov vs Milevsko

Branky a nahrávky: 10. Strnad (Burda), 15. Holánek (Kocman), 26. Starec (Kouba, Kaňka), 27. Burda (Strnad), 30. Kaňka, 48. Bosas (R. Verbík, Zeman), 53. Jonáš (R. Verbík, David), 54. Kaňka. Vyloučení: 10:9. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Průběh utkání: 8:0.