5
1
2. 12. 2010

Derby s pořadovým číslem tři

M i l e v s k o - Druholigová soutěž skupiny Střed má za sebou první polovinu základní části. Víkendovými zápasy odstartuje její druhá polovina. Stejně jako tu první ji Milevsko zahájí jediným možným jihočeským derby, když v domácím prostředí hostí KLH Vajgar Jindřichův Hradec.

Jindřichův Hradec byl vzhledem k dvěma předchozím úspěšným sezónám pasován v předsezónních prognózách na jednoho z hlavních favoritů soutěže. Rovněž tak si jeho příznivci zvykly na již tradiční horší start do sezóny. Letošní rozjezd však Vajgaru trvá nezvykle dlouho a stále se nemůže protlačit do horní poloviny tabulky.

První čtvrtina

Vajgar odehrál první dva soutěžní zápasy na ledech soupeřů. V Milevsku na úvod prohrál 3:1, v Trutnově v poslední minutě zásluhou proměněného trestného střílení dovedl utkání do prodloužení, ve kterém už po 14-ti vteřinách rozhodl o zisku bonusového bodu ve svůj prospěch. To však bylo pro Jindřichův Hradec na dlouho poslední bodový zisk. V dalších čtyřech zápasech totiž nezískal ani bod a postupně se propadl v tabulce až na samé dno. Bodový půst byl ukončen až v 7. kole, kdy Hradec na svém ledě z pozice posledního týmu tabulky zdolal jejího leadera Benešov, pro který to byla první bodová ztráta. Poslední příčku tabulky opustil Jindřichův Hradec až v posledním kole první čtvrtiny poté, co přehrál Kutnou Horu.

Druhá čtvrtina

Druhou čtvrtinu základní části odehrál Hradec o poznání lépe, když v ní získal jednou tolik bodů, co v první čtvrtce. Odstartoval ji dvěma vysokými výhrami doma s Milevskem a Trutnovem. Právě rozdílnost úspěšnosti v domácích a venkovních zápasech byla obrazem bodování druhé čtvrtiny. Doma totiž Vajgar neztratil ani bod. Naopak venku získal pouze dva body po výhře na nájezdy v Benešově. Jindřichův Hradec tak potvrdil, že se mu na vedoucí tým tabulky daří a má s ním doposud jednoznačně nejlepší bilanci oproti ostatním soupeřům. Zlepšené výkony ve druhé části soutěže pomohly Vajgaru přiblížit se týmům před sebou, ale stále to nestačí na očekávaný pobyt v horních patrech tabulky. Jindřichův Hradec sráží hlavně prohry na ledech soupeřů, kde dosud získal jen 4 body, přičemž ani jednou nezvítězil v základní hrací době.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve dvou vzájemných zápasech o body si oba celky vyhrály své domácí zápasy. V zahajovacím utkání sezóny zvítězilo Milevsko 3:1. Hosté se sice ujali v zápase vedení, ale Milevsko ještě v téže minutě vyrovnalo. Zápas se rozhodl na začátku prostřední třetiny, kdy Milevsko dvěma slepenými góly odskočilo soupeři ve skóre, na což už Jindřichův Hradec nedokázal zareagovat. V odvetě odvedl Hradec Milevsku porážku i s úroky po výhře 7:2. V první třetině derby diváci gól neviděli. V druhém dějství se domácí celek ujal vedení, na které ještě Milevsko dokázalo zareagovat vyrovnáním. Vajgar však přidal další dva góly a na uklidňující třígólový náskok zvýšil hned po necelé půlminutě poslední třetiny. Milevsko ve vlastním oslabení snížilo, ale závěr utkání nezvládlo, když v posledních čtyřech minutách inkasovalo hned třikrát.

Týmovým statistikám Jindřichova Hradce vévodí Aleš Skokan, který si v 18-ti zápasech připsal už 25 bodů za 11 gólů a 14 asistencí. Mezi obránci je nejlepší v bodování Tomáš Tupý, když v 18-ti zápasech vstřelil 4 góly a na 8 přihrál. Hradci se povedly i příchody hráčů v průběhu sezóny. Mezi nimi vyčnívá Michal Milotinský, který odehrál 11 zápasů a připsal si v nich už 20 bodů (13+7). Velmi dobře mu sekundují další příchozí útočník Tomáš Hájek a obránci Robert Procházka a David Mazanec. Ti všichni si drží statistiku přibližně bod na zápas. V brankovišti vládne Tomáš Kubeš, který odchytal všechna utkání a nikoho jiného do branky Jindřichova Hradce nepustil.

Sestava Jindřichova Hradce z minulého kola ze zápasu v Kutné Hoře:
KLH Vajgar Jindřichův Hradec : Kubeš - Procházka, Chmel, Zíb, Tupý, Mazanec D., Heršálek - Bula, Kupec, Dvořák Ma. - Hájek, Mařík, Skokan - Mazanec J., Masanov, Dolina, od 30. min. Schmidt

Oběma týmům se nepovedlo minulé kolo. Jindřichův Hradec prohrál v Kutné Hoře, i když dvakrát v průběhu zápasu vedl o dva góly. Milevsko neuspělo v Trutnově, kde nezvládlo první polovinu zápasu a domácí náskok už následně nedokázalo dohnat. Oba celky dělí v pořadí čtyři místa, ale bodový rozdíl ve vyrovnané tabulce je pouhých šest bodů. Každý bodový zisk je tak velmi důležitý. V druhé polovině základní části se mění dresy. Domácí týmy tak budou nyní nastupovat ve světlých dresech. Začátek zápasu je od 17:00.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 21. Štych (Květoň), 60. Nikodém (Urbanec) – 9. Zíb (Kupec), 29. Zíb (Tupý, Skokan), 43. Marek Dvořák (Kupec), 50. Skokan, 51. Mařík (Skokan). Rozhodčí: Jan Vláčil - Josef Špůr, Daniel Jechoutek. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:3. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 34:25 (10:8, 15:9, 9:8). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:5, 2:5.

Panec – Klíma, Štěrba, Tollinger, Škulina, Štych, Čunát, Cirulis – Šulčík, Květoň, Kořánek – Heřmánek, Müller, Silbernágl – Urbanec, Nikodém, Fořt- Matějka, Rezek, Novák