5
1
26. 11. 2010

Končí první polovina základní části

Osmnáctým kolem bude odehrána první polovina základní části druhé ligy skupiny Střed. Milevsko v něm zajíždí na led HC Trutnov. Utkání začíná na trutnovském zimním stadionu v neděli od 17:00.

Trutnov prochází v dosavadním průběhu soutěží se střídavými úspěchy, což dokazuje i skutečnost, že pouze jednou v dosavadním ročníku dokázal naplno bodovat ve dvou zápasech po sobě. Většinou jinak Trutnov střídá výhry s prohrami. Tým z Podkrkonoší získává své body hlavně doma. Zde nebodoval pouze dvakrát a jednou prohrál v prodloužení. To bylo hned ve druhém kole v souboji s Jindřichovým Hradcem, který vyrovnal v poslední minutě z trestného střílení a na začátku prodloužení rozhodl utkání ve svůj prospěch. Jinak v Trutnově dokázal zvítězit jenom Žďár a Kolín. Body zde nezískal mimo jiných i vedoucí tým tabulky Benešov, jenž hlavně nezvládl úvodní třetinu, kterou prohrál 4:0 a i přes mohutné dotahování už prohru odvrátit nedokázal. To úspěšnost na ledech soupeřů má Trutnov zcela opačnou. Přivést všechny body si dokázal pouze ze zahajovacího zápasu v Chotěboři a dále pak ze Žďáru, kterému oplatil svoji domácí prohru. Další plusový bod z venku zaznamenal Trutnov prohrou po samostatných nájezdech v Kolíně. Zde se opět jednalo o velice smolné utkání, neboť ještě šest minut před koncem vedl Trutnov o tři góly, ale své vedení neudržel a neuspěl ani v nájezdech. I poslední dvě střetnutí Trutnova dokazují střídání úspěšnosti a sílu v domácím prostředí. V předminulém zápase zdolal Trutnov doma Kutnou Horu 4:2, aby pak stejným výsledkem podlehl na ledě Pelhřimova. Zde dokázal Trutnov na vedoucí pelhřimovský gól zareagovat otočením skóre ve svůj prospěch, ale pak už se prosazovali pouze domácí.

Pelhřimov - Trutnov 4:2

Kádr Trutnova se opírá převážně o mladé hráče. Svým věkem nad ostatní vyčnívají obránce Jiří Antonín a hlavně pak dva extraligou protřelí borci bek Jiří Malinský a útočník Stanislav Procházka, jenž se k týmu připojil teprve nedávno.

Sestava Trutnova z minulého kola ze zápasu v Pelhřimově:
HC Trutnov: Škrabelj - Antonín, Kuna, Chytráček, Dlab, Berger, Stehno, Havlíček, Mlejnek, Mečiar, Mikolášek, Šimoníček, Jankovský, Klement, Jindřich, Malinský

První letošní vzájemný souboj vyhrálo Milevsko. To skórovalo v zápase už po půlminutě hry a dvakrát si v průběhu zápasu vypracovalo dvougólový náskok. Trutnov se však vždy dokázal přiblížit na rozdíl jednoho gólu a na začátku třetí třetiny dokonce ve vlastním oslabení vyrovnal. Milevsko však ještě tutéž přesilovky využilo a následně nastřílelo Trutnovu další tři góly. Hattrickem se hned v prvním svém zápase za Milevsko v letošní sezóně blýskl Petr Šulčík.

Trutnov se momentálně nachází až na 9. místě v pořadí. Vzhledem k velké vyrovnanosti tabulky se v případě svého vítězství a proher týmů před sebou může posunout o několik míst vzhůru. Milevsko na druhém místě tabulky se při stejné konstelaci může bodově dotáhnout na vedoucí Benešov. V Trutnově jej však čeká velice těžký zápas, protože domácí zde body ztrácejí jen zřídka.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 14. Šimoníček (Berger), 18. Havlíček (Jindřich, Chytráček), 25. Berger (Procházka), 30. Malinský (Šimoníček, Procházka), 31. Mikolášek (Chochola, Stehno), 34. Chochola (Jindřich, Stehno) - 29. Štych (Šulčík), 39. Hamerle (Müller), 42. Štych (Nikodém). Rozhodčí: Schmejkal, Hanzlík, Daněk. Vyloučení: 4:6 navíc hosté 10 + OK (Kořánek). Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 37:31 (14:7, 17:10, 6:14) . Průběh utkání: 3:0, 3:1, 6:1, 6:3.