5
1
20. 11. 2010

Sedmička Kutné Hoře

Milevsko se v zápase s Kutnou horou dokázalo gólově prosadit hned sedmkrát. Na domácí dvougólové vedení Kutná Hora odpověděla brankou v početní výhodě. To však bylo z její strany vše. V prostřední části se Milevsko prosadilo hned třikrát a definitivní podobu výsledku dodalo dvěma góly v posledním dějství.

Milevsko poprvé vážněji ohrozilo soupeřovu branku v 5. minutě a hned vzápětí vstřelilo úvodní gól. Po buly vystřelil Jiří Heřmánek a hostující gólman Linhart střelu vyrazil. Puku se u zadního mantinelu chopil Jiří Müller, poslal jej před branku volnému Jakubovi Hamerlemu, jenže zamířil nad brankařův beton. Kutnohorští se snažili rychle najít odpověď. Kraučuk vypálil zpoza levého kruhu, ale Michael Panec v domácí brance skryl kotouč ve své lapačce. Kutná Hora poté měla první přesilovku v zápase, ale šanci si připravilo Milevsko. Tomáš Květoň na vlastní modré obral o puk hostujícího Fejgla, ujížděl na soupeřovu branku, ale při zakončení byl hostujícím obráncem faulován a Linhart si snadno poradil. Domácí celek se v krátké početní výhodě neprosadil, ovšem vzápětí brzy skóroval. Tomáš Květoň ve středním pásmu předal puk rozjetému Petru Šulčíkovi, jenž vystřelil tahem po přejetí modré a vyhnal všechny pavouky z horního rohu soupeřovi branky. Za minutu měla Kutná Hora další přesilovku a tentokrát ji využít dokázala. Od modré vystřelil Veselý, puk byl z jeho hole sražen, avšak ke smůle domácích přímo před Kraučuka, který prostřelil milevského brankaře. Hosté ještě více zvýšili aktivitu. Dokázali si vytvářet tlak v útočném pásmu, ale do vážnějších šancí se nedostávali. To Milevsko si jednu velkou vypracovalo. Petr Šulčík společně s Tomášem Květoně vyzískali puk v soupeřově pásmu, po přihrávce svého spoluhráče se zjevil sám před hostující brankou Tomáš Květoň, bohužel branku netrefil.

Ve druhé části prověřil nejprve připravenost gólmanovi lapačky hostující Bláha. Z protiakce se Milevsko gólově prosadilo potřetí. Libor Nikodém pronikl do pásma podél pravého mantinelu, našel před brankou Josefa Urbance, jenž prostřelil Linharta. V 24. minutě vyjel zpoza branky Lukáš Matějka, snažil se brankaře překvapit u tyčky, ale ten s notnou dávkou štěstí puk vyrazil. V 26. minutě nebezpečně dorážel po buly u tyčky milevské branky Křišťan, Michael Panec včas vystrčil svůj beton. Čtvrtou branku domácích provázelo štěstí. Jiří Heřmánek vyslal po levé straně do nájezdu Jakuba Hamerleho, jeho střelu z kruhu Linhart lapačkou vyrazil jen nad sebe a puk dopadl obločkem za brankovou čáru. Kutná Hora se ještě snažila zareagovat a občas hrozila rychlými výpady. Jeden z nich předvedl po pravé straně Kraučuk, Michal Panec vytěsnil kotouč nad branku. V 36. minutě se Milevsko dočkalo dalšího gólu. Josef Rezek obkroužil protivníkovu branku, z kruhu na ní nahodil puk, který do protipohybu brankaře šikovně tečoval zády k brance stojící Lukáš Matějka. Hned po rozehrání byl blízko gólu Tomáš Květoň, ale svoji šanci neproměnil. V 38. minutě na opačném konci nebezpečně dorážel u tyčky milevské branky Hemský, ale ležícího brankaře nepřekonal. Po vhazování v domácím pásmu ujel po pravé straně Prachař, ale z kruhu branku netrefil.

Na první šanci posledního dějství se čekalo 8 minut. Pak vypálil z mezikruží Josef Rezek, Linhart střelu zastavil. Po následném vhazování se k puku dostal jako první Petr Šulčík. Vjel s ním za branku, u tyčky našel Ivo Nováka, který chytře posunul kotouč Tomáši Květoňovi . Ten zakončoval z mezikruží a nedal hostujícímu brankaři šanci. Po odehrání další minuty přidalo Milevsko gólovou tečku. Petr Škulina parádním pasem našel na útočné modré Libora Nikodéma, ten zadovkou uvolnil najíždějícího Josefa Urbance, který nasměroval puk do odkryté brány. Skóre už se pak nezměnilo, byť k tomu měly oba týmy několik šancí. Pelán z pravého kruhu domácí branku přestřelil. V hostující přesilovce vyjel za vyhozeným pukem Josef Rezek, brankař Linhart byl u něj nejdříve, ale jeho rozehrávku zachytil Lukáš Matějka. Od mantinelu však opuštěnou branku netrefil. V 56. minutě tečoval nahození Veselého nad branku Hemský. Z protiakce pronikl do pásma po levé straně Josef Rezek, Linharta neprostřelil. Za minutu chybně zpracoval zpětnou přihrávku Petr Šulčík, puku se zmocnil Muras, ale trefil jen boční síť a z následné dorážky Michaela Pance nepřetlačil. V 58. minutě Tomáš Květoň znovu předal kotouč rozjetému Petru Šulčíkovi, jenž opět střílel zpoza kruhů, avšak tentokrát Linhart vyšel ze souboje vítězně. Na začátku poslední minuty Michal Štych nalezl dlouhým pasem na útočné modré Lukáše Matějku. Ten se natlačil přes hostujícího Pelána, ale byl v rozhodující chvíli faulován. Rozhodčí po právu nařídil trestné střílení. Lukáš Matějka jej nezvládl a tak už se stav utkání neměnil.

Prohra o šest gólů je pro Kutnou Horu až příliš krutá. Hlavně v první třetině byla Milevsku těžkým soupeřem. Často uzamkla domácí v jejich pásmu, ale její útočné snažení končilo v rohách. S postupem času a s přibývajícími góly na svém kontě Kutná Hora začala působit rezignovaným dojmem. Milevsko bylo ve svém útočném snažení o poznání efektivnější, dokázalo potrestat sebemenší hostující chybu a postupně dospělo k vysoké výhře.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 5. Hamerle (Müller), 12. Šulčík (Květoň), 23. Urbanec (Nikodém), 29. Hamerle (Heřmánek, Klíma), 36. Matějka (Rezek), 48. Květoň (Novák, Šulčík), 49. Urbanec (Nikodém, Škulina) – 14. Kraučuk (Veselý). Rozhodčí: Tomáš Poskočil, Karel Ingriš, Aleš Vavruška. Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 30:25 (10:10, 11:10, 9:5) . Průběh utkání: 2:0, 2:1, 7:1.

Panec – Klíma, Štěrba, Tollinger, Škulina, Štych, Čunát, Cirulis – Šulčík, Květoň, Novák – Heřmánek, Müller, Hamerle – Urbanec, Nikodém, Fořt- Matějka, Rezek, Silbernágl