5
1
27. 11. 2011

Vítězství dorostenců nad Strakonicemi.

Po zlepšeném výkonu od druhé třetiny milevští dorostenci pozazili svého soupeře ze Strakonice.

Do sobotního utkání třináctého kola krajské ligy dorostu nastoupili domácí proti hokejistům HC Strakonice. Milevští šli do utkání s cílem soupeři oplatit porážku na jeho ledě. Bohužel začátek, v podstatě celá první třetina na to však nevypadala. Domácí se nechali v první třetině zaskočit velmi rychlým nástupem soupeře. Ke klidu jim nepřidal ani první obdržený gól již ve čtvrté minutě, kdy soupeř skóroval po chybě v milevské obraně. Již třetí utkání se milevští potýkají s relativně slabším nástupem do zápasů. I tentokráte první třetinu prohráli 1:3. Jedinou branku první třetiny vstřelil Pouch. Po přestávce, po rozboru hry, po přeskupení sestavy se domácí začali herně prosazovat. Na kolena je nesrazila ani branka hned v první minutě druhé třetiny. Postupně začali soupeře tlačit do jeho pásma a začali si vytvářet gólové příležitost. Zlom utkání nastal od 29. do 32. minuty. Tři rychle za sebou jdoucí branky v síti hostů domácí nastartovaly. Nejdříve trefil dvakrát Kolčaba, pak zaúřadovali obránci Bartůněk a Jíška. U všech čtyř branek asistoval Pouch. Domácí se velmi dobře tlačili do útočného pásma, hosté postupně ztráceli sebevědomí a dopouštěli se více chyb. Do pauzy mezi třetinami šli domácí, již za stavu 5:4. Přestávka jim pomohla získat klid. Pokyny trenéra byly krátké, a jak se na konci utkání ukázalo, vzali si je hráči za své. Při hře plnili hráči své povinnosti a to přineslo své ovoce. Využitím přesilové hry ve 47. minutě brankou z hole Bartůňka, domácí svému soupeři odskočili. Branka Roubíka v 51. minutě přinesla do hry milevských uklidnění. Soupeř sice na tuto branku odpověděl svojí pátou vstřelenou brankou, ale domácí již žádné velké drama v závěru nechtěli dopustit. Uklidnění přinesla branka Kubičky v 56. minutě po velmi pěkné samostatné akci.

Milevští musí svůj trénink zaměřit na zvládnutí nástupů do utkání a zlepšení obranné činnosti. Od druhé třetiny kluci předváděli velmi slušný a rychlý hokej. Domácí tentokráte strakonické od druhé třetiny přehrávali. Na vítězství má velký podíl i výkon gólmana Koláře, který zneškodnil několik samostatných nájezdů a v závěru utkání se dobře orientoval při několika nebezpečných situacích před svojí brankou. Myslím si, že se utkání rodičům a několika návštěvníkům líbilo. Kluci za výkon a zvrat utkání zaslouží pochvalu.

Krajská liga dorostu,

Branky a nahrávky: 12.Pouch (Bartůněk,Kothera), 29.Kolčaba (Pouch), 30.Kolčaba(Pouch), 32.Bartůněk(Pouch), 38.Jíška(Pouch), 47.Bartůněk(Kolčaba), 51.Roubík(Jiroušek), 56.Kubička. Rozhodčí: Urban - Schlixbier,Čáp. Vyloučení:5:5 + Kordík (St) 10 . Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 36:39. Průběh utkání: 0:1,1:1,1:4,7:4,7:5,8:5.

Kolář - Kubička, Vacek, Bartůněk, Chomát, Jíška, Mašek - Kothera, Pouch, Kolčaba - Hanzlík, Mácha, Reindl - Homola J., Roubík, Urban - Sýkopra, Jiroušek