17:00
29. 8. 2024

Druhá třetina rozhodla o vítězství Tábora

Omlazené celky utkáním splnili očekávání trenérů.

Oba týmy nastoupili do utkání s cílem prověřit ve svých sestavách mladíky. V týmu HC Milevsko 1934 se objevili i Junioři HC Tábor, kteří připadají v úvahu pro střídavé starty. Jsou to junioři širšího kádru druholigového celku odchovanci Milevska.

Koncem páté minuty měl milevský gólman Dvořák hodně práce ve svém brankovišti, když si táborští vytvořili velký tlak a puk se velmi nebezpečně pohyboval v prostoru jeho působiště. Dvořák i obrana závar dokázali vyřešit a do velké šance se po rychlém protiútoku dostal Jakub Suchan. Jeho zakončení však táborský gólman úspěšně vyřešil. Milevští při své přesilovce udělali velkou chybu a Nevšímal ji využil k bleskovému výpadu a dokázal jej využít. Milevští se však po obdržené brance nevzdali a ve zbytku Bejšákova trestu si vytvořili i několik slibných šancí, ale Šťastný v brance byl pozorný. Následné oslabení Milevští zvládli velmi dobře. Milevsko se po skončení oslabení dostalo do prostoru před brankou a Janoch dokázal dostat puk za záda táborského gólmana. Třetina skončila smírným stavem 1:1.

I ve druhé třetině měli oba brankáři poměrně dost práce a předváděli super zákroky. V této části utkání byli úspěšnější táborští borci. Nejprve skóroval Prášek a podruhé Nevšímal, obě akce připravil Severa.

Začátek třetího dějství předvedl Hrakholski pěknou akci. Přešel před dva táborské obránce, ale koncovka se mi nepovedla dle jeho představ. Z následné protiakce sice padla branka, ale pro nedovolený způsob nebyla hlavním uznána. Poslední úprava skóre následovalo po brance Severy.

Myslím si, že pro oba celky byl zápas dobrou přípravou a prověrkou mladých hráčů. Pro tým Milevska bude příprava zakončena v pátek, kdy zajede tým k odvetě do Benešova.

4 : 1
(1:1, 2:0, 1:0)
Tábor vs Milevsko

Branky a nahrávky: 8. Nevšímal (Bouška), 29. Prášek (Severa), 38. Nevšímal (Severa, Ondřej), 43. Severa (Kofroň, Duda) - 17. Janoch (Kohout, Masopust). Rozhodčí: Šperl - Ent, Mohyla. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 320. Střely na branku: 49:32. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.