5
1
10. 11. 2010

Těsná výhra v Chotěboři

Milevsko potvrdilo roli favorita a odváží si z Chotěboře všechny body, byť dokázalo zvítězit jen nejtěsnějším rozdílem. Domácí tým se sice ujal v zápase vedení po pěti a půl minutách hry. Milevsko však za minutu vyrovnalo a tak se šlo po první třetině do kabin za nerozhodného stavu. Ten se změnil v prostřední části, ve které hostující celek přidal druhý a jak se později ukázalo i rozhodující gól. Chotěboř už vyrovnat nedokázala a to ani v závěrečné hře bez brankaře.

Již úvodu zápasu ukázal, že diváci se v tomto utkání brankových hodů a ani festivalu gólových šancí nedočkají. Hra byla spíše opatrná a brankaři se nepřipsali žádný těžký zákrok. Nic na tom nezměnila ani hostující přesilovka, při které se Milevsko nedokázalo ani usadit v útočném pásmu. První vážnější možnost se zrodila v polovině 6. minuty a hned z toho byl gól. Milevské chybné rozehrávky za brankou využil domácí Prachař, vyjel zpoza branky mezi kruhy a zamířil pod horní tyč. Milevsko dokázalo rychle zareagovat. Roman Štěrba dlouhým pasem z vlastního pásma našel na útočné modré Jiřího Heřmánka. Ten najížděl na domácího gólmana Opršala, ale byl zezadu lehce poháknut a tak nedokázal zakončit. Kotouč však znovu vybojoval Ruda Suchánek, předložil jej před branku, kde se z dorážky prosadil Ivo Novák. Hned po rozehrání však mohla jít Chotěboř opět dovedení, když se z čistajasna zjevil před naší brankou nepokrytý Babkovič, ale Václav Pipek v milevské brance vyrazil. Další šance přinesla až 17. minuta. To se hrálo ve čtyřech na obou stranách a více prostoru svědčilo Milevsku. Petr Šulčík se dostal ke sraženému puku za kruhy a z otočky trefil tyč. Pak se k brankařem vyraženému puku dostal osamocený Josef Urbanec, ale nedokázal přehodit ležícího ochránce soupeřovi branky. Domácí poté měli ještě jednu šanci v samém závěru třetiny, když přečíslení 2 na 1 nepřesně zakončil Burian.

Ve druhé části Milevsko přeci jen zapnulo na vyšší obrátky a zrodilo se i více gólových šancí. Josef Urbanec z rohu přihrál na mezikruží Jiřímu Fořtovi, jehož střelu ještě tečoval Libor Nikodém – Opršal vyrazil. I další útok vedl Josef Urbanec. Tentokrát po levé straně, znovu našel v dobré střelecké pozici Jiřího Fořta, jehož střelu chotěbořský gólman pokryl. V polovině zápasu se při signalizovaném trestu prohnal kolem milevského obránce Prachař, Václav Pipek jej dokázal zastavit. Milevsko přečkalo oslabení bez úhony a znovu se tlačilo do útoku. Po pravé straně pronikl Ruda Suchánek, výborně přihrál před branku na Marcela Dvořáka, jenž zblízka Opršala nepřekonal. Podobně vnikl do útočného pásma Petr Šulčík, nacentroval mezi kruhy na Milana Kořánka, Opršal jeho střelu vyrazil. V končící 35. minutě se Milevsko přeci jen dočkalo. Petr Šulčík se pustil mezi dva domácí obránce a dokázal vystřelit. Chotěbořský gólman střelu vyrazil, ovšem před dojíždějícího Milana Kořánka, který umístil kotouč do odkryté branky. První milevská formace zůstala na ledě a hned si vypracovala další příležitost poté, Petr Šulčík z útočné modré našel na levém kruhu Tomáše Květoně, jehož příklep prosvištěl kolem branky. Chotěboř si připravila šance v početní výhodě. Václav Pipek si však poradil jak se střelou Popely zpoza kruhů, tak i s ranou Babkoviče z pravého kruhu. Také Milevsko si v prostřední části zahrálo přesilovku, ve které Tomáš Květoň přihrával od zadního mantinelu před branku Milanu Kořánkovi, jenž si tentokrát na Opršala nepřišel.

Očekávaný domácí nápor ve snaze vyrovnat se ve třetím dějství nekonal. Milevští drželi hru v bezpečné vzdálenosti od své branky. Puk byl častěji před domácí brankou, odkud se hráči Chotěboře snažili vyrážet do brejků. Jeden takový vyšel v 47. minutě, kdy najížděl sám na branku Bašnár, ale bekhendem přestřelil. Pak hostující hráči zbytečně odkryly pravou stranu středního pásma, čehož využil k ataku znovu Bašnár, avšak Václav Pipek proti němu dobře vyjel a zakončení zneškodnil. V 51. minutě znovu zkoušel štěstí jako při svém prvním gólu Prachař. Znovu vyjel zpoza branky, ale tentokrát jí netrefil. V 53. minutě po milevské chybě ve středním pásmu získal puk Babkovič, vystřelil po přejetí modré, ale branku minul. Pak už mělo šance hlavně Milevsko. Po pěkné kombinaci putoval puk z hole Rudy Suchánka na kruhy Jakubovi Hamerlemu, který přihrál k tyči na zapomenutého Jiřího Heřmánka, Opršal se stihl přesunout a prostor u tyčky si pohlídal. Milevsko mělo v poslední pětiminutovce dvě početní výhody. V ní Petr Šulčík objel branku, ale u tyčky Opršala nepřekvapil. Od modré vyslal tvrdý projektil Michal Štych, kotouč bohužel trefil jen spojnici břevna a tyče a dorážející hráči neprotlačili kotouč do brány. V předposlední minutě se agilní Ruda Suchánek probil z rohu až před soupeřovu branku, Opršal proti zakončení zasáhl a dorážka Jiřího Heřmánka skončila vedle branky. Až 25 vteřin před koncem se Chotěboř dokázal usadit v milevském pásmu. Vzala si oddechový čas a odvolala brankaře. Milevsko se však ubránilo a navíc v posledních vteřinách utkání netrefil prázdnou bránu od červené Milan Kořánek.

Milevsko se nadřelo na vítězství více, než očekávalo. V první třetině byla hra poměrně vyrovnaná. Od druhé však začalo Milevsko získávat mírnou převahu, kterou korunovalo vítězným gólem. Chotěboř jakoby s odehraným časem opouštěly síly a nedokázala si vytvořit souvislý tlak. Hrozila hlavně v přesilovkách a z nebezpečných kontrů. Se všemi z nich si ale Milevsko poradilo na čele se spolehlivým Václavem Pipkem v brance a utnulo snahu domácích o bodový zisk.

2. liga Střed,

Branky a nahrávky: 6. Prachař (Hadrava) - 7. Novák (Suchánek), 35. Kořánek (Šulčík). Rozhodčí: Jiří Kareš, David Potůček, Michal Tasch. Vyloučení: 5:5 navíc domácí Fila a Prachař 10 minut OT, hosté Cirulis 10 minut OT. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 21:27 (8:11, 6:9, 7:7). Průběh utkání: 1:0, 1:2.