Vimperk
17:00
23. 8. 2024

Po zlepšeném výkonu Milevsko zdolalo Benešov

Až zlepšení výkonu v druhé polovině zápasu, přineslo Milevsku vítězství. V dalším přípravném utkání se Milevsko trápilo jak se soupeřem, tako samo se sebou. Po bezbrankové první třetině se hosté dokonce ujali vedení. Milevsko ještě v prostřední části stav otočilo ve svůj prospěch a v poslední části přidalo další dva góly.

V počátku zápasu bylo aktivnější Milevsko, ale i Benešov se dokázal dostat k ohrožení domácí branky. Na první vážnější možnost se čekalo až do 9. minuty, kdy se kolem hostujících obránců protáhl Jakub Suchan. Byl však v zakončení faulován a tak následovalo trestné střílení. Při něm si hostující brankař Štěpánek zkušeně vybruslil milevského útočníka a skórovat mu nedovolil. Za minutu přihrál Jan Janoch od zadního mantinelu před branku Vojtěchu Krchovi, benešovský gólman jeho střelu vyrazil. Hosté mělo možnost skórovat v 16. minutě, kdy Růzha pálil z prostoru kruhů vedle branky. Na druhé straně Milevsko dvakrát zahrozilo po vhazování. Nejprve po něm nebezpečně zakončoval Matouš Masopust, Štěpánek puk zachytil. Po následném buly zůstal u tyčky volný Vojtěch Krcho, ale branku minul. Poslední možnost první třetiny měl Matouš Masopust, když najížděl na hostující branku z levé strany, ale bekhendem neuspěl.

V úvodu prostřední části měl více šancí Benešov. V 22. minutě zůstal na levém kruhu nepokrytý Borek, David Novák v domácí brance jeho střelu vyrazil. Za minutu najížděl na domácí branku osamocený Burda a trefil její tyčku. Pak před milevskou brankou dorážel Sládek, David Novák puk zastavil. Na druhé straně se Milevsko dostalo do přečíslení 2 na 1. Yahor Hrakholski přihrával Františku Januškovi, jehož ránu z první dokázal Štěpánek vytěsnit. V 28. minutě padl první gól a byl do domácí branky, když sraženou střelu Filipa Zderadičky úspěšně dorazil Mareček. Milevsku se podařilo srovnat po polovině zápasu kdy se znova dostala do přečíslení dvojice Yahor Hrakholski a František Januška. Tentokrát jej vzorově vykombinovala a František Januška zamířil pod horní tyč. Další možnost měl aktivní Yahor Hrakholski, jenž se prosmýkl mezi obránci, ale brankaře nepřekonal. Pak se poprvé v zápase vylučovalo. Přesilovku měl Benešov, ale šanci Milevsko. Matouš Masopust se ocitl před soupeřovou brankou a hledal ještě u tyčky volného Vojtěcha Krcha, který však trefil je vytrčený brankařův beton. Již při plném počtu hráčů na ledě František Januška našel efektní zadovkou z mezikruží u tyčky nepokrytého Yahora Hrakholskiho, který branku minul. Do vedení šlo Milevsko v 38. minutě, kdy Jan Janoch poslal puk na modrou Lukáši Pavlátovi, jeho střelu brankař Štěpánek vyrazil před sebe, kde Vojtěch Krcho pohotově poslal puk branky. V závěru třetiny mělo svojí první početní výhodu Milevsko. Matouš Masopust střílel z kruhu, benešovský gólman vyrazil a Vojtěch Krcho z těžkého úhlu trefil tyčku.

Zbytek přesilové hry si Milevsko přeneslo do závěrečné třetiny a dokázalo jej ještě využít. Po 18 vteřinách od zahájení Yahor Hrakholski našel dlouhým pasem rozjetého Františka Janušku, jenž unikl protihráčům a svůj nájezd úspěšně zakončil. V posledním dějství mělo již více ze hry Milevsko, ale svoji převahu dokázalo přetavit již jen v jeden gól. Vojtěch Krcho udržel puk na útočné modré, poslal jej k zadnímu mantinelu Janu Janochovi, který jej nasměroval před branku, odkud Matouš Masopust zamířil přesně k tyči. Další velkou možnost měl Yahor Hrakholski, který najížděl na hostujícího brankaře z levé strany, překonat ho ale nedokázal a ve zbytku střetnutí se to nepovedlo ani nikomu dalšímu.

4 : 1
(0:0, 2:1, 2:0)
Milevsko vs Benešov

Branky a nahrávky: 31. Januška (Hrakholski), 38. Krcho (Pavlát, Janoch), 41. Januška (Hrakholski), 46. Masopust (Janoch, Krcho) – 28. Mareček (F. Zderadička). Rozhodčí: Šperl - Bočan, Schlixbier. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

D. Novák - Janda, Hubáček, Kohout, Pavlát, Růžek, Štekr - Chocholoušek, Januška, Hrakholski - Janoch, Krcho, Masopust - Březina, Suchan, Pouch