Vimperk
17:00
16. 8. 2024

Přípravu zahájilo Milevsko výhrou nad juniorkou Tábora

Gólový účet zápasu otevřel Tábor, ale Milevsko otočilo skóre ve svůj prospěch a odskočilo na rozdíl dvou branek. Ten sice Tábor snížil, ale i tak šel po gólově nejbohatší první třetině na přestávku s dvougólovým mankem. V prostřední části Milevsko svůj náskok ještě navýšilo a v poklidu dokráčelo k výhře. Táboru se ke konci zápasu již jen podařilo zkorigovat.

Po úvodních šancích na každé straně se Táboru podařilo skórovat jako prvnímu. Stalo se tak po utěšené kombinaci, kterou Šindelář zakončoval do odkryté brány. Před polovinou 7. minuty dostalo Milevsko výhodu přesilovky a bleskově jí využilo poté, co Jakub Suchan našel před brankou Josefa Růžka a ten nadvakrát dostal puk za záda hostujícího gólmana Ostrého. Těsně po polovině třetiny šlo Milevsko do vedení. Bleskový útočný výpad předvedla celá trojice, puk rychle putoval z hokejky na hokejku až úspěšně zakončujícímu Michalu Přívozníkovi. Za minutu Milevsko svůj náskok navýšilo. Po průniku Jana Kohouta středem se ke střele do horního rohu branky dostal František Januška. Vzápětí byl Kofroněm zahákován Tomáš Vochozka a dostal výhodu trestného střílení. Puk směřující k tyči z jeho hokejky však Ostrý vystihl. A Tábor navíc trestal. Nenápadná střela Jana Pospíchala zpoza obránce propadla domácímu gólmanovi Tadeáši Dvořákovi až za brankovou čáru. Milevsko však rychle znova odskočilo. Jan Březina zadovkou z mezikruží uvolnil Tomáše Vochozku a ten z pravého kruhu zamířil přesně. V 17. minutě nahazoval od modré puk Jakub Bednář a ten se zastavil až na tyčce hostující branky.

První možnost prostřední části připravil Tomáš Vochozka pro Michala Přívozníka, ale ten zblízka brankaře nepřekonal. Znova po přihrávce Tomáše Vochozky zůstal sám před brankařem Jan Janoch, ale ani on neuspěl. Až pak ujel všem Pavel Chocholoušek a svůj únik zakončil bekhendovým blafákem. Další gól přidal Yahor Hrakholski, jenž skrytou střelou zpoza kruhu přivítal v hostující brance vystřídavšího gólmana Koryťáka. Za Tábor mohl v 36. minutě snížit Šindelář, ale Tadeáš Dvořák jeho střelu vyrazil.

Závěrečné dějství přineslo již jedinou branku. Hra sice měla spád, ale příliš brankových příležitostí k vidění nebylo. Hlavně domácí tým některé své akce až překombinovával. V 51. minutě se ocitl sám před domácím brankařem Mohyla, ale mířil vedle. V nájezdu 2 na 1 vzal na sebe zakončení Yahor Hrakholski, ale táborský Koryťák jeho střelu vyrazil. V 55. minutě najížděl na domácí branku Šimák, Tadeáš Dvořák puk vytěsnil mimo branku. Cestu do sítě si necelé dvě minuty před koncem zápasu našla až střela Anděla, který se přes clonící hráče trefil pod horní tyč a dal tak výsledku konečnou podobu.

6 : 3
(4:2, 2:0, 0:1)
Milevsko vs Tábor

Branky a nahrávky: 7. Růžek (Suchan), 11. Přívozník (Chocholoušek, Hrakholski), 12. Januška (Kohout), 14. Vochozka (Březina, Suchan), 29. Chocholoušek (Hrakholski, Janda), 33. Hrakholski (Janda, Bednář) – 4. Šindelář (P. Pospíchal), 13. J. Pospíchal (Šindelář), 59. Anděl (J. Pospíchal). Rozhodčí: Novotný - Bočan, Schlixbier. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2, 6:2, 6:3.

T. Dvořák - Janda, Bednář, Kohout, Pavlát, Štekr, Růžek - Chocholoušek, Přívozník, Hrakholski - Janoch, Krcho, Januška - Březina, Suchan, Vochozka