Radomyšl
19:00
5. 10. 2024

Obrat v zápase s Hlubokou

Po roce se si Milevsko zopakovalo zápasový obrat s Hlubokou. Stejně jako v loňském střetnutí základní části muselo Milevsko doma skóre dotahovat a nakonec jej v prodloužení získalo pro sebe. Milevsko tentokrát v utkání nejprve doplácelo na nedisciplinovanost, když první tři góly od Hluboké inkasovalo v oslabení. Po dvou třetinách tak prohrávalo 1:4 a se ziskem bodů to nevypadalo dobře. Ve třetí třetině však Milevsko prokázalo ohromnou vůli. Po drtivé převaze stav srovnalo a v prodloužení znova rozhodlo o zisku bonusového bodu pro sebe.

Při početné absenci obránců musel naskočit v obranných řadách domácího týmu i útočník Václav Pouch. Milevsko začalo aktivně a hned v prvních vteřinách musel hostující gólman Dašek čelit závaru před svojí brankou. Následoval však milevský faul a Hluboká dostala výhodu čtyřminutové přesilovky. Ta se jí po většinu času nevedla a měl problém udržet se v pásmu. Pak však Michel zadovkou z rohu našel před brankou Moudrého a ten procedil puk do milevské branky. Milevsko se snažilo vyrovnat. Bylo aktivnější, ale když už přešlo přes hostující obranu, narazilo na výborného Daška v brance Hluboké. Asi největší šanci domácích tak měl Yahor Hrakholski při další přesilovce Hluboké, ale z kruhu těsně minul.

Bohužel situace s vyloučením na čtyři minuty se opakovala hned na začátku druhé třetiny, kdy za katr putoval domácí hráč už po 6 vteřinách hry. A Hluboká toho znova dokázala využít. Moudrý pronikl do pásma podél levého mantinelu a střelou z otočky přes obránce překvapil Tadeáše Dvořáka v milevské brance. Početní výhoda hostů pokračovala a Moudrý se znova dostal do dobré střelecké pozice, ale u tyčky tentokrát minul. Pak se naopak v krátkém sledu provinili proti pravidlům hráči Hluboké a pro Milevsko z toho vyplynula přesilovka 5 proti 3, kterou využilo ke snížení. Vojtěch Krcho přihrál na druhou tyč Alešovi Řezáčovi, který se ještě pokoušel najít před brankou spoluhráče. Přihrávku však brankař Dašek zastavil, ale jen za cenu toho, že se puk zpátky odrazil k Alešovi Řezáčovi, jenž z dorážky dostal puk do branky. V další početní výhodě byl domácí celek blízko vyrovnání, když střelu Lukáše Pavláta tečoval Marek Janda do horní tyčky. Následně před brankou dorážel Vojtěch Krcho, ale branku minul. To Hluboká svoji přesilovku využila. Arnold z kruhu poslal kotouč před branku, kde najetý Škopek nadvakrát dostal puk do branky. Milevsko znova přidalo na obrátkách a čím dál více svíralo hostující tým v jeho pásmu. Po střele Jakuba Suchana z kruhu se k dorážce protlačil Jan Březina, ale trefil jen tyčku. Pak znova pálil Jakub Suchan z prostoru kruhů, Dašek vyrazil. Tyč zvonila i na druhé straně. Po buly zůstal sám před brankou Kouba, ale zasáhl brankovou konstrukci z boku. V 35. minutě bylo s domácími ještě hůře. Po nepřesnosti Jana Kohouta vystřelil zpoza obránce Arnold a trefil protější horní roh milevské branky. Za Milevsko se do úniku za obránce dostal Jakub Suchan, ale nedokázal včas zakončit.

Milevsko se s tříbrankovou ztrátou nesmířilo a od začátku třetí třetiny vyvíjelo maximální snahu o vyrovnání. Hluboká tomu nedokázala čelit. V 45. minutě Jan Janoch přihrávkou zpoza branky našel na kruhách Matouše Masopusta, který však z ideální pozice přestřelil. Milevský kanonýr Matouš Masopust pak předvedl buldočí akci, když se s pukem rozjel ze středního pásma, prohnal se kolem obránce, natlačil se před branku a puk do ní dostal. Hra na jednu branku pokračovala. Jakub Suchan přihrával od zadního mantinelu a Lukáš Pavlát najetý před brankou trefil jen gólmanův beton. Milevsko si pak vynutilo další přesilovku, při které Vojtěch Krcho vyjel zpoza branky a zakončením k protější tyči vstřelil kontaktní gól. A vyrovnání na sebe nenechalo dlouho čekat. Za půlminutu našel Aleš Řezáč přihrávkou napříč středním pásmem u mantinelu na modré připraveného Matouše Masopusta. Ten se zprava rozjel na branku a zakončením ala Forsberg vyrovnal. Hosté si vzali oddechový čas a přeci jen zastavili domácí nápor. Milevsko se i nadále hnalo za rozhodnutím, ale v základní hrací době to nestihlo.

Prodloužení přineslo nejprve možnost Hluboké, když se po nepřesnosti v domácí rozehrávce dostal ke střele u tyčky volný Miler, Tadeáš Dvořák včas zasáhl. Matouš Masopust pak vykličkoval z vlastního pásma, v přečíslení si narazil puk s Janem Janochem, ale u tyčky Daška neprostřelil. Další přečíslení měla dvojice Yahor Hrakholski a Vojtěch Krcho. Ten puk netrefil, ale poté s ním elegantně vybruslil z rohu a našel u protější tyčky Yahora Hrakholskiho. Ten nejprve střílel bekhendem, Dašek sice vyrazil, ale na forhendovou dorážku již nedosáhl. Milevsko tak dokonalo obrat a mohlo slavit vítězství.

Milevsko vs Hluboká nad Vltavou

Branky a nahrávky: 25. Řezáč (Krcho, Masopust), 47. Masopust (Krcho), 54. Krcho (Janoch), 55. Masopust (Řezáč), 62. Hrakholski (Krcho) – 4. Moudrý (Arnold, Michel), 22. Moudrý (Škopek, Matys), 31. Škopek (Arnold), 35. Arnold. Rozhodčí: Ondřej - Mohyla, Hlaváč . Vyloučení: 9:8. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 48:39 (14:12, 15:15, 16:11 – 3:1). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 5:4 .

T. Dvořák - Janda, Pavlát, Kohout, Řezáč, Růžek, Pouch - Březina, Suchan, Vochozka - Janoch, Krcho, Masopust - Chocholoušek, Přívozník, Hrakholski

Dašek - Škopek, Dohnal, Robin Rákosník, Ťoupal, Formánek, Melichar - Schmidmayer, Miler, Dubský - Arnold, Moudrý, Michel - Matys, Kouba, Kantor