Radomyšl
19:00
29. 9. 2024

Upracovaná výhra z Radomyšle

Na zisk tří bodů z Radomyšle se Milevsko hodně nadřelo. Do zápasu přitom vstoupilo výborně, když se ujalo vedení už po 26 vteřinách hry. Radomyšl však nejenže srovnala, ale otočila skóre ve svůj prospěch na 3:1. Milevsko dokázalo rychle zareagovat a již 84 vteřin od třetího domácího gólu bylo srovnáno. Radomyšl však znova o gól odskočila. Milevsko před druhou přestávkou srovnalo a v poslední části rozhodlo. Nejprve gólem v přesilovce a dalším pak v oslabení při domácí hře bez brankaře.

Milevsko mělo vstup do zápasu perfektní. Neuplynula ještě ani půlminuta hry, když Jan Březina prohodil puk za obránce na rozjetého Yahora Hrakholskiho, který svůj nájezd proměnil. Navíc ve druhé minutě putovali na trestnou lavici hned dva domácí hráči a Milevsko tak mělo přesilovku 5 proti 3. V ní mělo několik možností, ale v největších Jan Kouhout u tyčky a ani Jan Janoch z kruhu brankaře Radomyšle Koryťáka neprostřelili. Autor úvodního gólu Yahor Hrakholski pak již při plném počtu hráčů na ledě pronikl po pravé straně, poslal puk před branku na Jana Březinu, jenž narazil na připraveného gólmana. Domácí tým vyrovnal na začátku 10. minuty, když vystřelil z levého kruhu Jan Korytar a trefil protější horní roh. Milevsko mohlo jít znova do vedení, když Aleš Řezáč vyslal do samostatného úniku Matouše Masopusta, který však Koryťáka nepřekonal. Stejný hráč Milevska pálil v 19. minutě po buly, ale opět jen do brankaře. V závěru první třetiny tečoval Vojtěch Krcho při početní výhodě puk sám před brankou vedl ní.

Zbytek přesilové hry dohrávalo Milevsko v prostřední části, ale proměnit jí nedokázalo. Po jejím skončení následoval hostující přestupek a Radomyšl přesilovku využila k otočení stavu ve svůj prospěch. Znova se prosadil Jan Korytar, když objel branku a u tyčky do ní puk protlačil. Brzo poté milevští hráči chybovali v rohu svého pásma, před brankou zůstal osamocený Jeník, ale Davida Nováka v hostující brance neprostřelil. Za Milevsko mohl odpovědět Vojtěch Krcho, ale u tyčky úspěšný nebyl. Před polovinou zápasu využil domácí tým i druhou přesilovku této části. V rohu získal puk Jiří Bárta, poslal jej na Františka Bártu k protější tyči, odkud umístil puk do horního rohu. Dvougólové vedení Radomyšli dlouho nevydrželo. Za minutu Pavel Chocholoušek vybojoval puk v rohu útočného pásma, probil se sním až před domácí branku, kde se přihnal k zakončení František Januška. Puk však řádně netrefil a tak jej Pavel Chocholoušek poslal za záda domácího brankaře. Za dalších 20 vteřin již bylo srovnáno. Jakub Suchan vyvezl puk z vlastního pásma, předal jej vedle sebe rozjetému Yahorovi Hrakholskému, který mu jej po přejetí útočné modré vrátil, načež jej Jakub Suchan ještě posunul doprava k tyči, kde měl osamocený Jan Březina odkrytou bránu. Ještě jednou se domácí dostali do vedení. A znova to bylo po spolupráci bratrů Bártů. Jiří Bárta se šikovně uvolnil na pravém kruhu, poslal jej na zapomenutého Františka Bártu k protější tyči, jenž střelou z první trefil branku. Milevsko se znova hnalo za vyrovnáním. Pavel Chocholoušek objel branku, našel před ní Františka Janušku, který však puk do ní nedostal. Po pravé straně pronikl Jan Březina, poslal puk na kruhy Jakubovi Suchanovi , jehož střelu Koryťák vyrazil. I tak se Milevsko ještě do konce prostřední části vyrovnání dočkalo. Hlavní zásluhu na tom měl Vojtěch Krcho, který vyhrál vhazování v útočném pásmu směrem dopředu, poslal kotouč na druhou tyč, kde jej Jan Janoch zametl do branky.

První možnost posledního dějství měla Radomyšl. Milevští chybovali při vyvážení puku z pásma, na kruhu zůstal chvíli nepokrytý Jiří Bárta, David Novák jeho střelu zastavil. Za Milevsko zahrozil Matouš Masopust, jenž dostal dost prostoru na kruhách, ale Koryťák jeho střelu vyrazil. Pak přihrával Jan Březina od mantinelu na kruhy Vojtěchu Krchovi, ani on brankaře domácí neprostřelil. Milevsko pak mělo početní výhodu. Yahor Hrakholski popojel s pukem od modré a vystřelil zpoza kruží. Puk pak do branky dotlačil Marek Janda, ale rozhodčí dříve zapískal a gól neuznal. Početní výhodu si Milevsko pokazilo útočným faulem a tak následovala domácí přesilovka a v ní možnost dalšího využití. Jiří Bárta objel branku, našel před ní zcela volného Františka Bártu, který odkrytou bránu trefit nedokázal. V oslabení se Yahor Hrakholski protáhl až před brankaře domácího týmu, ale pro tentokrát jej nepřekonal. Již při plném počtu hráčů na ledě přihrál Pavel Chocholoušek za sebe na kruhy Michalu Přívozníkovi, který branku minul. Další hostující přesilovka přinesla rozhodnutí. Vojtěch Krcho vyhrál buly, Aleš Řezáč posunul puk po modré a Matouš Masopust ranou bez přípravy prostřelil vše před sebou. Milevsko si pak zkušeně hlídalo těsný náskok a domácí k ničemu nepouštělo. Možnost zvýšit vedení měl Michal Přívozník, který zůstal zapomenutý za obránci, ale bekhendem přestřelil. Až závěr přinesl domácí šance. Po pravé straně pronikl Brož, ale Lefan po jeho přihrávce z kruhu netrefil. Minutu a půl před koncem přistoupila Radomyšl ke hře bez brankaře a sehrála jí nejprve velmi dobře. Po vyhraných vhazováních se domácí dostali k několika nebezpečným dorážkám, kdy hlavně Volf měl na hokejce vyrovnání, ale David Novák za pomoci bránících hráčů všechny puky dokázal zastavit. Při jednom ze závarů se navíc hosté dopustili přestupku proti pravidlům a tak domácí podpořili hru bez brankaře ještě přesilovkou. V oslabení vyhodil puk z pásma obloukem Jan Janoch, Matouš Masopust jej dojel jako první a od mantinelu jej poslal přes bránící hráče do opuštěné brány.

Radomyšl vs Milevsko

Branky a nahrávky: 10. J. Korytar (Lefan), 22. J. Korytar (Lefan, P. Korytar), 30. F. Bárta (J. Bárta), 35. F. Bárta (J. Bárta, Hřebíček) – 1. Hrakholski (Březina, Janda), 31. Chocholoušek (Januška), 31. Březina (Hrakholski, Suchan), 40. Janoch (Krcho, Masopust), 50. Masopust (Řezáč, Krcho), 60. Masopust (Janoch, Pavlát). Rozhodčí: Svoboda - Dušek, Tuháček . Vyloučení: 6:5. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3, 4:6.