Radomyšl
19:00
21. 9. 2024

Milevsko přehrálo Soběslav

Milevsko poměrně jasně ovlálo očekávané střetnutí se Soběslaví. Základ svého vítězství položilo hned v první třetině, kterou vyhrálo 3:0. I když od druhé části domácí tým lehce ubral a umožnil soupeři vsítit čestný úspěch, nadále působil kompaktním dojmem a příliš toho Soběslavi nedovolil. Když se přeci jen dostala do šance, vše jistil spolehlivý Tadeáš Dvořák v domácí brance. Významný podíl na jednoznačné výhře měla druhá milevská formace pod vedením výborného Vojtěcha Krcha, která byla u pěti vstřelených branek.

Úvod zápasu nenaznačoval příliš velkou gólovou podívanou. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, ale šancí k vidění příliš nebylo. Až v 6. minutě se u tyčky uvolnil Jan Březina, byl při střele zahákován a Milevsko tak dostalo první přesilovku. V ní však nejprve ujeli hosté do přečíslení 2 na 1, Tržil od mantinelu našel před brankou najetého Petráska, jenž však branku netrefil. Hra se znova vrátila do hostujícího pásma, kde se k dorážce před brankou dostal Jan Kohout, ale odkrytou bránu netrefil. V 9. minutě Pavel Chocholoušek poslal puk na protější kruh, odkud Yahor Hrakholski přestřelil. Před polovinou třetiny se Milevsko přeci jen dočkalo. Vojtěch Krcho se zbavil protihráče na kruhu, zpoza brankové čáry přihrál puk na kruhy, odkud se trefil přesně Jan Kohout. Druhý gól přidalo Milevsko znova po vhazování v útočném pásmu. Hostující brankař Michal Novák u tyčky puk neudržel, Jan Janoch s ním objel branku a poslal jej před ní na volného a bezpečně skórujícího Vojtěcha Krcha. Střelec druhého milevského gólu měl dobrou možnost v 18. minutě, ale z mezikruží mířil nad branku. Ještě jeden gólový zářez stihlo Milevsko do konce první třetiny. Matouš Masopust zadovkou na kruhu uvolnil Jana Janocha, ten si puk potáhl kolem brankaře a poslal jej k tyči hostující branky. V samém závěru střílel z prostoru kruhů hostující Kubeš, Tadeáš Dvořák puk zastavil.

První možnost prostřední části měl při přesilovce soběslavský kapitán Kanov, který střílel zpoza kruhů, Tadeáš Dvořák ramenem vyrazil. Po ubráněném oslabení Milevsko svůj náskok navýšilo. Jan Janoch z rohu poslal puk na kruh, odkud Matouš Masopust zamířil přesně k protější tyči. Na začátku 29. minuty se dočkali i hosté. Využili špatného domácího střídání, v přečíslení Petrásek od mantinelu našel před brankou Tržila, jenž nasměroval puk do horního rohu branky. Byl to první milevský inkasovaný gól v soutěži. Možná po svém prvním gólu chtěla Soběslav zápas ještě zdramatizovat. K tomu jí měla pomoct početní výhoda, ve která však sama inkasovala. Hosté propadli na útočné modré, Vojtěch Krcho získal puk u mantinelu a v přečíslení 2 na 1 ideálně načasoval přihrávku na Matouše Masopusta, kterému jen stačilo nastavit hůl a následně smeknout před přihrávajícím pomyslný klobouk. V 32. minutě Jakub Suchan přihrál před branku Alešovi Řezáčovi, Michal Novák v brance Soběslavi vyrazil. Na druhé straně přihrával zpoza branky Šimák před ní Oliveru Pánkovi, Tadeáš Dvořák puk vytěsnil nad branku. Za Milevsko měl vekou možnost Michal Přívozník. Dostal přihrávku před branku, položil si gólmana, ale ležícího jej bekhendem nepřehodil. Pak pronikl po levé straně Jakub Suchan, před brankou našel Jana Březinu, který brankaře neprostřelil.

Do závěrečné části si Milevsko přeneslo pokračování přesilové hry a dokázalo jí využít. Josef Růžek rychle posunul puk na Jana Březinu na levém kruhu, který střelou z první prostřelil brankaře. Po skončení přesilovky pronikl po levé straně Yahor Hrakholski, puk po jeho střele prošel gólmanovi pod betonem, ale vyplul vedle branky. Po chybné milevské rozehrávce najížděl na domácí branku osamocený Škoda, Tadeáš Dvořák jej zastavil. Pak předvedli, po počátečním osekávání, férovou bitku Jan Březina a hostující Petrásek, za což je oba rozhodčí vyloučil do konce zápasu. V 51. minutě se ocitl sám mezi kruhy Bláha, ale milevského gólmana neprostřelil. V 54. minutě Oliver Pánek po průniku středem trefil zpoza kruhů tyč domácí branky. V 57. minutě se při milevské přesilovce dostali hosté do přečíslení, které u tyčky neúspěšně zakončoval Vojtěch Pánek. V poslední minutě složil Jan Kohout před vlastní brankou dorážejícího Šimáka. Za to se jej vydal pomstít hostující Škoda a oba předvedli krátkou bitku. Za tu je rozhodčí odměnil menším trestem, ale milevskému obránci k tomu přidal dosti přísný trest do konce zápasu za předchozí zákrok. Zápas tak dohrávali hosté v početní výhodě, ale nic z ní nevytěžili.

Milevsko vs Soběslav

Branky a nahrávky: 10. Kohout (Krcho, Pavlát), 17. Krcho (Janoch, Pavlát), 19. Janoch (Pavlát, Masopust), 26. Masopust (Janoch, Krcho), 30. Masopust (Krcho, Pavlát), 41. Březina (Suchan, Růžek) – 29. Tržil (Petrásek). Rozhodčí: Poskočil – Hlaváč, Mašek. Vyloučení: 8:8, navíc Březina, Kohout (oba Milevsko) a Petrásek (Soběslav) všichni 5 minut + do konce. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: . Střely na branku: 52:39 (19:12, 18:13, 15:14). Průběh utkání: 4:0, 4:1, 6:1.

T. Dvořák - Janda, Hubáček, Kohout, Pavlát, Růžek, Štekr - Chocholoušek, Přívozník, Hrakholski - Janoch, Krcho, Masopust - Březina, Suchan, Řezáč