Vimperk
17:00
14. 9. 2024

Po roce znova vysoká výhra z Božetic

Stejně jako minulý ročník začalo Milevsko i ten letošní na milevském stadionu, ale znova v pozici hostujícího týmu proti domácím Božeticím. Znova z toho byla vysoká výhra a znova bez inkasovaného gólu. Milevsko rozhodlo utkání hned v první třetině a pak už jen navyšovalo skóre. Na kanonádě se aktivně podíleli i milevští obránci, kteří vstřelili pět gólů.

Milevsko začalo zápas očekávaným náporem, ale první větší možnost měly Božetice, když Buriánek vystihl hostující rozehrávku, ale jeho střelu hostující David Novák vyrazil. V gólovou radost přetavilo Milevsko svoji převahu ve 3. minutě, když si na přihrávku Jakuba Suchana od mantinelu najel před branku Josef Růžek a prostřelil Pance v brance domácích. Za další tři minuty už to bylo o 2 góly. Střelu Aleše Řezáče z dobré pozice Panec vyrazil, ale puku se za brankou chopil Jan Březina, vyjel před ní a z těžkého úhlu zakončením po ledě překvapil brankaře. Za minutu střílel od modré Lukáš Pavlát a Yahor Hrakholski z dorážky přidal třetí gól. V 9. minutě unikl po pravé straně Pavel Chocholoušek, jeho střílenou přihrávku tečoval před brankou Yahor Hrakholski a Panec špičkou betonu vyrazil. Následovala první a zároveň jediná přesilovka v zápase, kterou bleskově svým druhým gólem využil Josef Růžek. A rychle následovaly další branky. Za 18 vteřin se v předbrankovém prostoru bekhendem prosadil Pavel Chocholoušek. Za další necelou minutu si Jan Janoch zkušeně počkal na nejlepší chvíli pro zakončení a trefil horní roh. Milevský gólostroj první části uzavřel střelou zpoza kruhu k protější tyči Filip Hubáček.

V prostřední části Milevsko trochu ubralo z tempa a tak gólů přišlo méně. V 23.minutě zůstal sám u tyčky Jan Březina, Panec dokázal jeho střelu vyrazit. Před polovinou zápasu se po utěšené kombinaci celé řady prezentoval střelou do horního rohu branky Matouš Masopust. Po rozehrání najížděl zleva na domácí bránu Aleš Řezáč, brankař mu holí puk vypíchl. Poté Pavel Chocholoušek efektní zadovkou v mezikruží uvolnil Yahora Hrakholskiho, jenž pohotově trefil horní roh branky. V 34. minutě Yahor Hrakholski přebruslil domácího Keřku, ale zblízka nedal. Desátý gól vstřelil Jan Kohout, když se z dorážky prosadil po střele Lukáše Pavláta.

V poslední třetině již úzké skupině domácích hráčů začaly evidentně ubývat síly a Milevsko toho využilo ke vstřelení dalších 8 gólů. Ve 42. minutě našel Jakub Suchan přihrávkou od zadního mantinelu mezi kruhy Aleše Řezáče, Panec jeho střelu vyrazil, ale na dorážku Jana Březiny již nedosáhl. Za minutu Vojtěch Krcho z otočky na kruhu poslal puk před branku, kde jej pohotově poslal za gólmanova záda Yahor Hrakholski. To už bylo příliš na brankaře Michaela Pance, kterého v brance domácích nahradil Marek Čunát. Toho rychle přivítal Matouš Masopust střelou na bližší tyč. V 47. minutě ujel hostující obraně Fencl, ale Davida Nováka neprostřelil. V první minutě poslední desetiminutovky přidalo Milevsko hned 2 góly. Aleš Řezáč od mantinelu poslal puk před branku, odkud se Jakub Suchan trefil pod horní tyčku. Po půlminutě měl Pavel Chocholoušek před brankou dostatek času a prostoru na to, aby si položil brankaře a překonal jej. V 57. minutě pronikl po levé straně Yahor Hrakholski, našel za kruhy Michala Přívozníka, který prostřelil vše před sebou. V předposlední minutě přihrával od zadního mantinelu Jakub Suchan a Jáchym Štekr u tyčky bezpečně proměnil. Finální podobu výsledku dal v závěrečné minutě Pavel Chocholoušek.

Božetice vs Milevsko

Branky a nahrávky: 3. Růžek (Suchan), 6. Březina (Řezáč, Suchan), 7. Hrakholski (Přívozník, Pavlát), 14. Růžek (Březina), 14. Chocholoušek (Přívozník, Hrakholski), 15. Janoch (Masopust, Pavlát), 17. Hubáček (Hrakholski, Přívozník), 29. Masopust (Janoch, Krcho), 31. Hrakholski (Přívozník, Chocholoušek), 35. Kohout (Masopust, Pavlát), 42. Březina (Řezáč, Suchan), 43. Hrakholski (Krcho, Chocholoušek), 44. Masopust (Krcho), 51. Suchan (Řezáč, Březina), 51. Chocholoušek (Hrakholski, Březina), 57. Přívozník (Hrakholski), 59. Štekr (Suchan, Řezáč), 60. Chocholoušek (Hrakholski, Přívozník). Rozhodčí: Trnka - Koutenský, Loucký. Vyloučení: 1:0. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: . Střely na branku: 25:69 (9:25, 6:19, 10:25). Průběh utkání: 0:18.