5
1
13. 2. 2012

Konec základní části

Skupina Západ II. ligy dospěla do svého závěru. Z 36 dílů základní části zbývá Milevsku odehrát ten poslední. Představí se v něm na ledě posledního celku tabulky HC Baník Sokolov. Utkání na sokolovském zimním stadionu začíná ve středu od 18:00.

Sokolovu se letošní základní část nepovedla. Pro oproti minulé sezóně oslabený tým se soutěž od začátku nevyvíjela dobře. Nepodařil se mu už vstup do sezóny, pokračovalo to výsledkovým propadem ve druhé čtvrtině, a byť ve třetím dílu soutěže s posíleným kádrem přeci jen přišlo pro Sokolov zlepšení, nakonec poslednímu místu tabulky neunikl.

První polovina

Start do soutěže měl Sokolov mizerný. Přestože začínal dvěma zápasy v domácím prostředí, ani jednou nebodoval. První body získal Sokolov až v pátém kole, kdy si odvezl výhru z Bíliny a hned jí potvrdil domácím vítězstvím nad Jabloncem. Začalo to vypadat, že se Sokolov z nevydařeného úvodu oklepal. Realita však byla jiná. Do konce první části ještě nějaké body získal, ale ve druhé čtvrtině se mu dařilo ještě hůře. V devíti zápasech vydoloval pouhé tři body za výhru a prohru v prodloužení. Všechny byly z venkovních zápasů, doma ve druhé části vůbec nebodoval.

Druhá polovina

Ve třetí čtvrtině se podvedlo Sokolovu získat přeci jen více bodů. Vyšel mu hlavně vstup do této části, když vyhrál oba první zápasy shodně hrané v domácím prostředí. Pak však z pěti zápasů vyválčil jen jednu výhru, ke které přidal dvě vítězství na samostatné nájezdy v závěru této části. V poslední čtvrtině se Sokolov opět začal výsledkově propadat a dosud si v ní připsal na své konto jen čtyři body.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve vzájemných zápasech se oběma týmům vedlo lépe na ledě soupeře. Sokolov získal pro sebe oba duely v Milevsku, i když ani jeden v základní hrací době. Milevsko naopak naplno bodovalo v Sokolově. V prvním střetnutí v Milevsku byl Sokolov prvním týmem, který domácí obral doma o body, když vyhrál v prodloužení 5:4. Čtyřikrát v zápase Milevsko vedlo, na začátku třetí části dokonce o dva góly, ale nakonec získalo pouze bod. Domácí tým měl výborné vstupy do třetin, když na jejich začátcích vždy skóroval. Přes velké množství šancí však Milevsko nedokázalo utkání rozhodnout a Sokolov trestal. Po vyrovnávacích gólech v prvních dvou částech dohnal i dvoubrankovou ztrátu v té třetí poté, co vyrovnal ve hře bez brankaře. V prodloužení pak přestál milevský tlak a z rychlého protiútoku rozhodl.
Odveta v Sokolově patřila naopak Milevsku po divoké výhře 8:5. Přitom až do poloviny zápasu to na žádnou gólovou přestřelku nevypadalo. Na každé straně padlo po jednom gólu, když Milevsko muselo v první třetině dotahovat domácí vedení. Pak však hostující tým během dvou minut nasázel domácím tři góly a nakročil k vítězství. Sokolov však v závěru třetiny dvěma slepenými góly snížil na jednobrankový rozdíl. Milevsko si už výhru vzít nedalo. Na začátku třetí části využilo přesilovku a přidalo i další góly. Stejně jako ke konci druhé třetiny ale dovolilo domácím i v závěru té třetí dvěma brankami výsledek zkorigovat.
Sokolov i ve druhém střetnutí v Milevsku uspěl za dva body. Tentokrát získal bonusový bod až v samostatných nájezdech. Znovu se mu podařilo dotáhnout dvougólový domácí náskok. Hostující celek se ujal vedení v první třetině, ale Milevsko rychle srovnalo. Domácí tým v prostřední části získal dvoubrankové vedení, ale ve třetím dějství o ně přišel. Utkání následně dospělo až do samostatných nájezdů, po kterých se Sokolov radoval z výhry 4:3.

Nejlepší hráči soupeře

Na čele bodových statistik je dlouholetý sokolovský harcovník Václav Dobřemysl. Ten v 32 zápasech nasbíral 38 bodů za 20 gólů a 18 asistencí. Za ním následuje Jan Soukup, jenž zatížil konta soupeřů také 20 góly, ke kterým přidal 11 přihrávek. Sokolovu odvádí dobré služby na střídavé starty z prvoligového Mostu vypomáhající Vladislav Vrtek, který sice nastoupil k 16 zápasům, ale v nich si už připsal 23 bodů (10+13). Mezi obránci je na tom nejlépe další host z Mostu Miroslav Kuncl. I ten nastoupil ke zhruba polovině zápasů, než ostatní spoluhráči, ale přesto je na tom v bodování mezi obránci nejlépe. Na svém kontě má 3 góly a u 11 z nich si připsal asistenci. V brance Sokolova se už vystřídali čtyři gólmani, ale zdaleka nejvíce z nich má odchytáno Pavel Jakubal .

Před zápasem

Sokolov měl v posledních dnech nabitý program. V sobotu hrál v Benešově, v pondělí absolvoval dohrávku v Jablonci. V těchto zápasech nezískal ani bod, inkasoval v nich celkem 17 gólů a definitivně tak přišel o šanci neskončit poslední. Poslední zápas základní části už nemůže pro Sokolov na umístění nic změnit a poslouží mu maximálně jako příprava na baráž, kde bude muset hájit svoji druholigovou účast. Milevsku se v posledních kolech dařilo. I díky čtyřem výhrám za sebou se znovu dokázalo vyšvihnout na kýžené čtvrté místo tabulky, které už se zdálo ztracené. K jeho uhájení však vede jen vítězství v Sokolově. Milevsko však má vše ve svých rukou a nemusí se ohlížet na výsledky soupeřů. Pokud si ze Sokolova odveze jakoukoliv výhru, začne vyřazovací boje v domácím prostředí.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 9. Kašpar (Nový, Račanský), 9. Soukup (Divíšek, Dobřemysl), 38. Kašpar (Račanský) - 10. Hamerle (Špánek, Müller), 12. Kořánek (Urbanec, Sýbek), 22. Hamerle (Müller), 22. Fořt (Hájek), 49. Müller (Štych), 53. Hájek (Fořt), 55. Štěrba (Müller, Hamerle). Rozhodčí: Kostourek - Sentenský, Havelec. Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 31:37 (14:15, 11:11, 6:11). Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4, 3:7.