5
1
10. 2. 2012

Naposledy doma v základní části

Již jen dva zápasy zbývají Milevsku odehrát v základní části soutěže. V domácím prostředí ji zakončí tuto sobotu, poslední kolo pak odehraje na ledě soupeře. Posledním domácím soupeřem HC Milevsko 2010 bude druhý tým tabulky HC Řisuty.

Vedení Řisut bude jistě hodnotit letošní základní část soutěže pozitivně. Řisuty byly po celou dobu jediným vážnějším konkurentem Klášterce v boji o prvenství ve skupině Západ. V závěru soutěže jim přeci jen mírně došel dech a už nemohou Klášterec předstihnout. Mají s ním však lepší bilanci vzájemných zápasů. Do vyřazovacích bojů půjdou z druhého místa. Druhé pořadí za Kláštercem jim momentálně patří i v úspěšnosti domácích a venkovních zápasů.

První polovina

Hned start do letošní sezóny měly Řisuty výborný. V první čtvrtině jen jedinkrát poznaly hořkost porážky a další dva body ztratily za výhry po nájezdech. Ve druhé čtvrtině už se Řisutum vedlo hůře, když hned čtyřikrát našly přemožitele. Z těchto proher zaujala hlavně ta v Jablonci po divokém výsledku 9:6 pro domácí. Překvapivá byla i domácí prohra s Děčínem, kterému však Řisuty na svém ledě podlehly i v druhé polovině.

Druhá polovina

Druhou polovinu soutěže začaly Řisuty nečekanou prohrou v Sokolově, kde dokonce ani jedinkrát neskórovaly, ale od té doby se znovu vezly na vítězné vlně. Ztratily jen dva zápasy, když podlehly po prodloužení v Klatovech a Jablonci. Utkání bez bodu zažily Řisuty až po 12-ti kolech od předchozí prohry, kdy nestačily doma na již zmiňovaný Děčín. Hned vzápětí přišla další prohra v Benešově, čímž definitivně ztratily možnost předstihnout Klášterec.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Řisuty jsou jediným soupeřem Milevska ve skupině, kterého dosud nedokázalo porazit. V úvodních dvou střetnutích je však obralo alespoň bod. V prvním měření v Řisutech určily vítěze až samostatné nájezdy. Domácí tým se třikrát v utkání dostal do vedení, ale ani jednou jej neudržel. Nepomohl mu ani klasický gól do šatny, který vsítil vteřinu před koncem druhé třetiny. Milevsko i na třetí domácí gól dokázalo najít odpověď. V prodloužení ani jeden z týmů nevyužil přesilovku a držitele bonusového bodu tak musely určit až nájezdy. V těch se našel jediný úspěšný střelec, kterým byl domácí útočník Kos a stanovil tak konečný výsledek 4:3.
Ani druhé střetnutí mezi Milevskem a Řisuty se nerozhodlo v normální hrací době. I tentokrát získaly bonusový bod Řisuty, přestože Milevsko drželo po dvou třetinách vedení 3:0 získané v první části. Řisutum se však povedl úvod třetí třetiny, kdy dvěma slepenými góly snížily a v polovině třetiny ve vlastním oslabení vyrovnaly. Milevsko však tutéž přesilovku dokázalo využít a znovu šlo do vedení. To Řisuty srovnaly dvě minuty před vypršením základního času. V prodloužení hosté urvali bod navíc pro sebe, když se dokázali prosadit z nenápadné akce 21 vteřin před jeho koncem a odvezli si z Milevska výhru 5:4.
Ze třetího měření odjelo Milevsko z Řisut s prázdnou po prohře 1:3. Znovu to však byl vyrovnaný zápas. Domácí tým se ujal vedení v první třetině zásluhou využité přesilovky. Na další gól se čekalo až do třetí třetiny, kdy domácí zvýšili na 2:0. Milevsko však za necelou minutu snížilo a stále drželo naději na bodový zisk. Vyrovnat se mu však nepodařilo a naopak při závěrečné hře bez brankaře inkasovalo potřetí.

Nejlépe si v bodování Řisut vede Matěj Kos, jenž v 34 zápasech nasbíral 41 bodů za 23 gólů a 18 asistencí. Za ním zeje v počtu získaných bodů propast. Další v pořadí má na svém kontě 29 bodů a je to druhý nejlepší střelec týmu Jakub Kraus , autor 19 gólů a 10 přihrávek. V těsném závěsu jsou shodně s 28 body Tomáš Lanada (15+13) a Karel Vach (12+16). Mezi obránci je nejúspěšnějšími v bodování Martin Kašák , který v 32 zápasech vstřelil 5 gólů a na stejný počet přihrál. Mezi brankaři má výsostné postavení Vít Schwamberger, který odchytal většinu zápasů.

Řisuty už mohou poslední dva zápasy základní části odehrát v poklidu. O druhé místo v tabulce je již nemůže nic připravit. Svoji kůži však jistě neprodají lacino, což dokázaly i v minulém kole, kdy doma na nájezdy zdolaly Klášterec. To Milevsko má ve vyrovnaném středu tabulky stále o co hrát. Pořád je hře o získání umístění v pro play-off výhodnější první čtyřce. Milevsko zvítězilo v posledních třech zápasech a tuto řadu bude chtít prodloužit i s Řisuty. Je to navíc poslední možnost, jak pro něj doposud neporaženého soupeře obrat o body. Začátek zápasu je od 17:00.

Milevsko vs Řisuty

Branky a nahrávky: 1. Klíma (Müller), 12. Fořt (Procházka, Hájek), 18. Sýbek (Urbanec), 23. Urbanec (Sýbek, Kořánek), 26. Urbanec (Kořánek), 36. Štych (Procházka, Sýbek), 41. Klíma (Müller, Seidl) - 14. Kos (Scherzl), 27. Landa (Kos, Scherzl) 44. Křepelka (Wolf, Hlusička), 47. Vach (Veselý). Rozhodčí: Němec - D.Štětina, J.Štětina. Vyloučení: 7:8. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 40:33 (12:8, 14:10, 14:15). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2, 7:2, 7:4.

Knap – Štych, Božilov, Klíma, Dvořák, Procházka, Dušek, od 41. Bartůněk – Urbanec, Sýbek, Kořánek – Seidl, Müller, Hamerle - Fořt, Heřmánek, Hájek - Silbernágl, Kálal, Novák