5
1
6. 2. 2012

Dva poslední domácí zápasy

Před Milevskem jsou nyní dva poslední domácí zápasy základní části, kterou pak zakončí venkovním utkáním. Nejprve HC Milevsko 2010 přivítá na svém ledě svého vzdálenostně nejbližšího soupeře HC Benešov.

Benešov neprožívá vydařenou sezónu. Zatímco v minulé sezóně atakoval příčky nejvyšší, letos se musí strachovat o účast ve vyřazovacích bojích. Nejvydařenější období zaznamenal Benešova na rozhraní poloviny základní části, kdy zvítězil čtyřikrát v řadě. To však byl jediný dosavadní světlý okamžik. Častěji sbírá porážky a prožil si osmi zápasovou šňůru bez plnobodového zisku.

První polovina

Benešovu se nepovedl hned začátek soutěže, když pouze v jediném ze šesti prvních kol dokázal bodovat naplno. I pak výher přibývalo poskrovnu. Venku si v první polovině základní části připsal jen dvě vítězství a ani v domácím prostředí nebyl neporazitelný. První půlku zakončil dvěma výhrami za sebou.

Druhá polovina

Jak první polovinu základní části Benešov zakončil, tak zahájil i její druhou část, tedy dvěma výhrami. Zdálo se, že začne stoupat tabulkou vzhůru, ale opak byl pravdou. Po porážce v Bílině Benešov ještě zdolal doma Jablonec, ale poté už přišla výše zmíněná osmi zápasová černá série, ve které si Benešova připsal jen dvě prohry na samostatné nájezdy a jednu výhru. Benešov se díky tomu propadl až mimo místa zaručující play-off. Díky dvěma úspěchům v posledních třech kolech se však na poslední postupové místo znovu vrátil.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

První dva vzájemné duely skončily pro Benešov i Milevsko domácím vítězstvím. Ve třetím měření uspělo Milevsko v Benešově na nájezdy. V prvním souboji o body si mnohem lépe vedl Benešov, když porazil Milevsko 4:1 a poprvé v sezóně před domácím publikem naplno bodoval. O svém vítězství rozhodl ve druhé třetině, kdy získal rozhodující náskok. Na první gól ještě stačilo Milevsko odpovědět. Pak však domácí využili dvojnásobnou početní výhodu a necelé tři minuty před koncem přidali třetí gól. Milevsko se už nezmohlo na další odpor ani zdramatizování zápasu a v poslední části ještě jednou inkasovalo.
Odvetu v Milevsku rozhodl domácí tým až v poslední desetiminutovce zápasu. V první třetině se Milevsko ujalo vedení, které Benešov v prostřední části vyrovnal, přestože bylo Milevsko střelecky aktivnějším týmem. Pak už se čekalo na rozhodující gól, který přišel necelých 10 minut před koncem v domácí početní výhodě. Jednobrankové vedení Milevsko v závěru přes soupeřovy přesilovky a hru bez brankaře ubránilo a v poslední minutě přidalo pojistku do prázdné brány, čímž stanovilo skóre zápasu na 3:1.
Třetí střetnutí musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Milevsko se po nich radovalo z výhry 2:1. V zápase chudém na góly si diváci museli počkat na vstřelené branky až na poslední třetinu. Od druhé třetiny jasně lepší Milevsko konečně zúročilo svoji převahu a ujalo se zásluhou využité přesilovky vedení. To však domácí Benešov za deset minut z ojedinělé šance vyrovnal. V základní hrací době už další branka nepadla a nestalo se tak ani v prodloužení. Vítěze tak musely určit až samostatné nájezdy, ve kterých byl úspěšnější hostující celek. Po celý zápas sváděli milevští hráči souboje s výborným domácím brankařem Holešem, kterému hned třikrát pomohla tyčka.

Tradičním suverénem ve statistikách Benešova je Michal Kaňka. Ve 33 zápasech už nasbíral 48 bodů za 20 gólů a 28 asistencí. Za ním následuje letošní nováček v benešovském dresu David Decsy, který má na svém kontě 27 bodů za 9 gólů a 18 asistencí. Mezi obránci je nejproduktivnější s 18 body dvojice Jakub Verbík a zkušený Zdeněk Toužimský. První z nich dal 5 gólů a na 13 z nich přihrál, druhý má o dva vstřelené góly méně, ale o to více asistencí. V brankovišti se při zranění Romana Matouška prostřídali tři další jeho kolegové. Nejvíce zápasů odchytal Michal Holeš. Roman Matoušek však po zranění znovu plní roli týmové jedničky.

Sestava Benešovem z minulého kola ze zápasu s Řisuty:
HC Benešov : Matoušek – Zeman, J. Verbík, Holada, R. Verbík, Dvořák, Srdínko - Jágr, Kaňka, Havlíček - Žoha, Vacek, L. Holánek - Strnad, Decsy, Starec.

Milevsko i Benešov patřily v druhé polovině základní části k těm horším týmům. Oba celky protrpěly dlouhé série bez tříbodové výhry, ale oba v posledních kolech naznačily zlepšení. Benešov dokázal přivést vítězství z horké půdy Jablonce. Pak sice doma ztratil utkání s Kobrou, přestože po dvou třetinách ještě vedl. Své selhání však napravil v dalším domácím duelu s Řisuty, které zdolal fotbalovým výsledkem 1:0. Poprvé v sezóně tak obral Řisuty o body, ale hlavně se díky zaváhání Bíliny dostal na osmou příčku. Milevsko vyhrálo své dva poslední duely, přičemž v obou případech zdolalo celky v tabulce před sebou. Milevsko i Benešov ve vzájemném střetnutí potřebují bodovat. Domácí tým stále živí naději na umístění do čtvrtého místa, zaručující zahájení vyřazovacích bojů doma. Benešov nesmí ztrácet body pro zachování účasti v play-off. Začátek zápasu je od 18:00.

Milevsko vs Benešov

Branky a nahrávky: 50. Štych (Heřmánek), 50. Kálal (Silbernágl) - 8. Strnad. Rozhodčí: J. Pražák - Černý, Vavruška. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 38:25 (9:9, 10:10, 19:6). Průběh utkání: 0:1, 2:1.

Knap – Štych, Tajbl, Štěrba, Dušek, Klíma, Božilov, Bartůněk – Urbanec, Sýbek, Kořánek – Kálal (od 21. Seidl), Müller, Hamerle - Fořt, Heřmánek, Hájek - Silbernágl, Špánek (od 21. Kálal), Novák