5
1
3. 2. 2012

Milevsko míří na Kobru

Druhá liga spěje do finiše. HC Milevsko 2010 před dvěma domácími zápasy zavítá na led pražského týmu HC Kobra. Utkání na zimním stadionu Kobry začíná v sobotu od 18:00.

Kobra prochází letošní soutěží velmi úspěšně. Po 32 odehraných kolech jí v tabulce patří třetí místo a má velkou možnost začínat vyřazovací boje v domácím prostředí. A v něm si počíná výborně, když zde jen čtyřikrát našla přemožitele a patří jí v hodnocení domácích zápasů druhé místo. Ale daří se jí i v bodování na ledech soupeřů, kde má čtvrtou nejlepší bilanci.

První polovina

Vstup do sezóny se Kobře povedl, když v prvních třech svých zápasech naplno bodovala. Dobrý vstup ovlivnil i další její účinkování. Přišlo sice několik proher, ale ty Kobra stále prokládala vítězstvími a hlavně mezi 13. - 17. kolem ztratila v pěti zápasech jediný bod. Tato úspěšná série ji rázem katapultovala do horních pater tabulky.

Druhá polovina

Druhá polovina soutěže je pro Kobru o něco bodově chudší, avšak stále se jí daří pravidelně bodovat. Druhý díl základní části sice zahájila dvěma prohrami v řadě, ale to už ji v dalším průběhu nepotkalo. Vždy po prohře následovala výhra, která přicházela hlavně na domácím ledě. A když přeci jen doma Kobra podlehla, hned v zápětí to napravila venkovní výhrou.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Milevsko ani Kobra ve vzájemných zápasech v dosavadním průběhu nedovolily soupeři na svém ledě bodovat. První letošní duel skončil vítězstvím domácího Milevska poměrem 4:3. Po první třetině se zdálo, že si Milevsko připíše klidnou výhru. Domácí tým měl jasnou převahu, vybudoval si dvougólový náskok a řadu příležitostí neproměnil. Od prostřední části se výkon Kobry zlepšil. Po polovině zápasu snížila, a byť Milevsko do minuty odskočilo znovu na rozdíl dvou branek, na poslední třetinu se šlo s jednogólovým rozdílem. Milevsko necelých deset minut před koncem znovu zvýšilo, ale Kobra se ještě nevzdala. Půlminuty před koncem snížila v přesilovce a dostala se i ke hře bez brankaře. Milevští však dokázali své vítězství uhájit.
Odveta naopak patřila Kobře, která v ní zvítězila 5:2. Milevsko se v zápase ujalo vedení, ale pak už úřadoval domácí celek. Vyrovnal v přesilovce a dvěma dalšími góly v početní výhodě v prostřední části položil základ svému vítězství. V posledním dějství přidal další dvě branky, na které našlo Milevsko už jen jedinou odpověď.
Ve třetím měření se radovalo Milevsko. Nad Kobrou zvítězilo 4:2. Milevsko se v první třetině otevřelo skóre zápasu, avšak soupeř v druhé části vyrovnal a na začátku třetího dějství šel vedení. Milevsko v 46. minutě dvěma góly během 18 vteřin otočilo znovu skóre ve svůj prospěch a definitivní pojistku přidalo při soupeřově hře bez brankaře.

Nejlepší hráči soupeře

Statistikám Kobry dominuje Jiří Jakeš. V zaznamenaných 26 zápasech už nasbíral úctyhodných 45 bodů za 26 gólů a 19 asistencí, čímž patří k nejproduktivnějším hráčům skupiny Západ. Krok s ním drží jeho nejčastější spoluhráč z útoku Martin Kocman, jenž má na svém kontě 30 bodů (10+20) a dále dlouholetá opora Kobry Martin Paris. Druhý nejlepší střelec týmu dal 16 gólů a k nim přidal 7 asistencí. V posledních zápasech se často prosazuje další hráč s extraligovými a prvoligovými zkušenostmi Michal Borovanský. Ten má na svém kontě zatím jen 15 zápasů v dresu Kobry, ale v nich nasbíral 18 bodů. Podobně si vede i z prvoligového Berouna vypomáhající Jan Milfait. Ten si v 11 zápasech připsal 7 gólů a stejný počet asistencí. Z obránců je na tom nejlépe zkušený Jan Boháček s 21 body (3+18). Z gólmanů se nejčastěji postavil do branky Ondřej Malík , za něhož nejvíce zaskakuje Pavel Krch

Před zápasem

Kobra v posledních dvou duelech trochu obrátila svůj způsob získávání bodů. Ty získává hlavně v domácím prostředí, ale v předminulém kole v něm podlehla doma Řisutum 2:3. Dokázala sice srovnat dvoubrankový hostující náskok, ale na řisutský gól 5 minut před koncem už odpověď nenašla. Své domácí zaváhání však Kobra napravila hned v dalším zápase, když zvítězila v Benešově 5:4. Zde hned na počátku získala dvougólové vedení, ale Benešov odpověděl třemi zásahy do černého a šel dovedení. Ve třetí třetině převzala otěže do svých rukou znovu Kobra. Rovněž třemi góly za sebou otočila stav ve svůj prospěch a na její výhře už nezměnilo nic ani domácí snížení. Milevsko po sedmi kolech znovu dokázalo získat plnobodové vítězství a udrželo se v bojích o střed tabulky. Na Kobře bude chtít získat další body, ale lehké to mít nebude. Pražský tým v domácím prostředí pouští body jen zřídka a udělá vše pro to, aby to neumožnil ani Milevsku.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

2. liga Západ,

Branky a nahrávky: 18. Milfait (Hybner, Sovík), 38. Hybner (Milfait) - 3. Procházka (Hájek), 25. Urbanec (Sýbek), 28. Hamerle (Müller, Štěrba), 44. Sýbek (Hamerle), 60. Müller (Špánek). Rozhodčí: Dundr - Ruchař, Vlasjuk. Vyloučení: 2:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:2. Diváci: 100. Střely na branku: 35:26 (14:2, 11:14, 10:10). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 2:3, 2:5.