30. 1. 2012

Přivítáme Jablonec

Základní část soutěže vstupuje do svého posledního měsíce. V únoru vyvrcholí boje o konečné postavení v tabulce. První únorový den má skupina Západ na programu 32. kolo a HC Milevsko 2010 v něm přivítá na svém ledě HC Vlci Jablonec.

Jablonec si od počátku soutěže udržuje stabilní výkonnost. Neprošel si výsledkově žádnou významnější krizí a tomu odpovídá také jeho postavení v tabulce. Vytrvale se pohybuje v její horní polovině. Daří se mu hlavně v domácím prostředí, kde jen čtyřikrát našel přemožitele.

První polovina

Začátek soutěže neměl Jablonec právě jednoduchý. V úvodních čtyřech kolech se totiž pouze jedinkrát představil doma. Vzhledem k tomu, že na ledech soupeřů patří k nejhorším a svůj úvodní domácí zápas prohrál, nejednalo se zrovna o povedený start. Pak však Jablonec začal na svém ledě porážet jednoho soupeře za druhým a i když body z venku nevozil, začal stoupat tabulkou vzhůru. Skvěle mu vyšel přelom první a druhé čtvrtiny, kdy se hned třikrát v řadě představil doma a byl 100% úspěšný, přestože mu soupeřem byly Klášterec a Řisuty.

Druhá polovina

Stejně jako start do soutěže, tak ani vstup do druhé poloviny základní části nebyl pro Jablonec úspěšný. Začal jí sice kontumační výhrou v Bílině, ale pak třikrát za sebou prohrál. To však byla ojedinělá výjimka. Od té doby znovu pravidelně boduje a stále si drží postavení do čtvrté příčky zajišťující výhodu domácího prostředí pro první kolo play-off.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Oba celky si ve vzájemných zápasech drží domácí prostředí. V prvním měření potvrdil Jablonec svoji domácí úspěšnost a vyhrál 4:3. Milevsko dobře zareagovalo na úvodní přesilovkový gól Jablonce a otočilo skóre ve svůj prospěch. Domácí tým znovu v početní výhodě vyrovnal, ale na první přestávku šlo Milevsko rovněž zásluhou využité přesilovky s jednobrankovým náskokem. Tím však hostující tým svoji gólovou produkci vyčerpal a do konce utkání již neskóroval. To Jablonec dvěma góly v prostřední části zvrátil stav na svou stranu a i přes převahu Milevska v závěrečné části výsledek udržel.
Odveta v Milevsku skončila vítězstvím domácího týmu 3:2. Ve vyrovnaném zápase otevřelo skóre Milevsko. Jablonec však za minutu vyrovnal a gólem v prostřední části šel do vedení. To držel až do 51. minuty. Poté se povedlo Milevsku srovnat a vzápětí využilo dvojnásobnou přesilovku. Tím znovu otočilo skóre ve svůj prospěch. Vedení o gól už domácí celek i přes soupeřovu hru bez brankaře v závěru nepustil.
Doma byl Jablonec i podruhé úspěšnější po výsledku 4:1. Milevsko se v Jablonci ujalo v 6. minutě vedení, na které domácí tým ještě v první třetině našel odpověď. Na další branku se čekalo až do 48. minuty, kdy se Jablonec prosadil v početní výhodě. Milevsko poté až do konce zápasu usilovalo o vyrovnání, ale nedokázalo se prosadit ani v těch nejvyloženějších šancích. V závěru zápasu pak navíc při hře bez brankaře dvakrát inkasovalo.

Nejlepší hráči soupeře

Nejlépe si prozatím v bodování vede Michal Nevyhoštěný , přestože má odehráno méně zápasů, než většina jeho spoluhráčů. V 23 zaznamenaných zápasech připsal už 36 bodů za 22 gólů a 14 asistencí a je zároveň nejlepším střelcem týmu. O čtyři góly za ním zaostává Kamil Bříška, který k 18 gólům přidal 11 asistencí, což dohromady představuje 29 bodů. Dva body na něj společně ztrácí 27 bodový (10 + 17) Daniel Stehno a Lukáš Tondr (12 + 15) . Mezi obránci v bodování vyčnívá Milan Beránek jenž vstřelil 4 góly a na 9 přihrál. Ten je však kvůli zranění mimo hru. Post nejproduktivnějšího obránce tak po něm zaujal Jan Petrmichl s bilancí 5 gólů a 2 asistence. Mezi brankaři dostával na začátku soutěže více prostoru Erik Štěrba, následně si post brankařské jedničky vydobyl Jan Hanousek .

Sestava Jablonce z minulého kola ze zápasu s Benešovem:
HC Jablonec : Hanousek – Petrmichl, Vozka, Abraham, Pulec, Zeman, Duda, Bednarik – Šulc, Bříška, Tondr – Nevyhoštěný, Kadeřábek, Stehno – Měrtl, Mulač, Hájek - Peřina, Krátký, Oppelt

Před zápasem

Výsledky Jablonce a Milevska nesly do poloviny soutěže takřka totožnou stopu. V tabulce je dělilo většinou jedno místo s rozdílem několika málo bodů. Oba celky sbíraly body hlavně v domácím prostředí, oba měly rovněž podobné skóre s přibližně stejným počtem vstřelených a inkasovaných gólů. Pak se však jejich úspěšnost začala lišit. Zatímco Jablonec nepřestal pravidelně bodovat, Milevsko se k bodům dostávalo zřídka. I přesto všechno není bodový rozdíl mezi oběma středečními soupeři velký, když Milevsko ztrácí na Jablonec 4 body. Ani v minulém kole nevybředlo Milevsko ze svých špatných výsledků a prohrálo v Bílině. Také Jablonci se však poslední zápas nevyvedl, když nečekaně neuspěl doma s Benešovem. Oba celky tak mají co napravovat. Začátek zápasu je od 18:00.

FOTOGALERIE

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Alexandr Božilov 0 0 0 3 0
Lukáš Dušek 0 0 0 0 0
Jiří Fořt 2 0 2 1 0
Tomáš Hájek 0 0 0 2 0
Jakub Hamerle 0 1 1 -1 0
Jiří Heřmánek 0 0 0 1 0
Michal Klíma 1 1 2 0 0
Milan Kořánek 0 3 3 3 0
Jiří Müller 0 1 1 0 0
Ivo Novák 0 0 0 0 0
Pavel Procházka 1 1 2 2 0
Radek Seidl 0 0 0 0 0
Milan Silbernágl 0 0 0 0 0
Jan Sýbek 2 0 2 3 0
Filip Špánek 0 0 0 0 0
Roman Štěrba 0 0 0 0 0
Michal Štych 0 0 0 3 0
Josef Urbanec 0 2 2 3 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Lukáš Knap 60 35 2 33 94,29 0 0

Ohlasy k utkání


6 : 2
(2:0, 2:0, 2:2)
Milevsko vs Jablonec
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 6. Klíma (Müller, Hamerle), 18. Sýbek (Urbanec, Kořánek), 21. Procházka (Kořánek), 29. Fořt (Klíma), 52. Sýbek (Kořánek, Urbanec), 53. Fořt (Procházka) - 44. Pulec (Tondr), 48. J. Hájek (Pulec). Rozhodčí: Poskočil - Matějček, Dančišin. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 290. Střely na branku: 47:35 (14:10, 17:14, 16:11). Průběh utkání: 4:0, 4:2, 6:2.

Sestavy

Milevsko

Knap – Štych, Božilov, R. Štěrba, Klíma, Procházka, Dušek – Urbanec, Sýbek, Kořánek – Seidl, Müller, Hamerle - Fořt, Heřmánek, T. Hájek - Silbernágl, Špánek, Novák

Jablonec

E. Štěrba (od 53. Záruba) – Petrmichl, Bednarik, Duda, Pulec, Abraham, Zeman – Šulc, Bříška, Tondr – Nevyhoštěný, Kadeřábek, Stehno – Měrtl, Mulač, J. Hájek - Vašek, Peřina, Oppelt