Božetice
18:00
26. 1. 2012

V 31. kole do Bíliny

Již jen šest zápasů základní části zbývá odehrát týmům druholigové skupiny Západ. Milevsko čekají tři zápasy doma a tři zápasy venku. Tím prvním venkovním bude střetnutí v Bílině, kde se HC Milevsko 2010 utká s místním týmem HC Draci. Utkání na bílinském zimním stadionu začíná v sobotu od 17:30.

Bílina zpočátku soutěže platila nováčkovskou daň, ale její výsledky mají vzestupnou tendenci. To se projevilo i na postavení v tabulce. Nějaký čas pobývala na jejím samém dně, avšak momentálně zaujímá poslední postupové místo do vyřazovacích bojů. Bílina má poměrně vyrovnanou bilanci domácích a venkovních zápasů. Doma totiž získala jen o čtyři body více než venku a i díky tomu má čtvrté nejlepší hodnocení úspěšnosti na ledech soupeřů.

První polovina

Sezónu neodstartovala Bílina dobře. Z prvních šesti kol bodovala v jediném a v úvodní čtvrtině získala jen sedm bodů. Ve druhé čtvrtině nastalo zlepšení. Bílina začala bodovat i na ledech soupeřů, kde do té doby získala jediný bod. Povedlo se jí hlavně rozmezí 13. - 16. kola, kdy bodovala čtyřikrát v řadě. Na závěr první poloviny soutěže sice dvakrát prohrála, ale bylo to s oběma prvními týmy tabulky.

Druhá polovina

Druhou polovinu soutěže zahájila Bílina domácí kontumační prohrou s Jablonce 0:5, když utkání bylo za stavu 3:1 pro Jablonec předčasně ukončeno a následně zkontumováno ve prospěch Jablonce. To však Bílinu nesrazilo, ale naopak ji to vyburcovalo k velkolepé stíhací jízdě. V další pěti duelech totiž neprohrála a odnesla si z nich celkem 11 bodů. Pak sice prohrála doma s Děčínem, ale vše napravila senzační výhrou v Klášterci.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve třech dosavadních střetnutích bylo úspěšnější Milevsko. Vždy se však jednalo o vyrovnaná utkání, kdy jedno skončilo o gól, jedno v prodloužení a jednou se rozhodovalo až v nájezdech. První letošní vzájemný souboj vyhrálo Milevsko po těsném výsledku 6:5. Milevsko bylo od počátku zápasu aktivnějším týmem, ale přesto gólově na svého soupeře ztrácelo. Bílina sázela na nebezpečné brejky a skvěle využívané přesilovky. Milevsko sice dokázalo srovnat hostující dvougólové vedení i další odskok Bíliny na 2:3. V závěru prostřední části však Bílina využila dvě přesilovky a na závěrečnou třetinu šla s vedením 3:5. Milevsko se ale nevzdalo. Během osmi minut posledního dějství třemi góly otočilo skóre ve svůj prospěch a jednobrankové vedení už do konce hrací doby uhájilo.
I v odvetě v Bílině se z vítězství radovalo Milevsko, byť bodový zisk zachraňovalo až při závěrečné hře bez brankaře a nakonec zdolalo domácí tým 5:4 po prodloužení. Milevsko inkasovalo úvodní gól už ve 2. minutě zápasu při vlastním oslabení. Následně však využilo i svoji přesilovku a srovnalo. V prostřední části si vybudovalo dvougólový náskok a navíc neproměnilo trestné střílení. Bílina však úspěšným závěrem druhé třetiny vyrovnala a ve třetí části se ujala znovu vedení. To hájila až do samého závěru, kdy Milevsko necelou půlminutu před koncem vyrovnalo při hře bez brankaře. V prodloužení hostující tým nejdříve přečkal stoprocentní domácí šanci a pak rozhodl o zisku bonusového bodu.
Ve třetím měření dokázalo Milevsko zdolat Bílinu až na samostatné nájezdy 4:3. V základní hrací době hostující celek ani jednou neprohrával a na začátku druhé třetiny dokonce vedl 3:1. Přesto si z Milevska odváží pouze jeden bod. Částečně se tak opakovala historie z prvního vzájemného zápasu, kdy Milevsko rovněž muselo dotahovat soupeřův dvougólový náskok. Tentokrát však nezvítězilo v základní hrací době, ale až na nájezdy.

Nejlépe si v bodování Draků vede Vlastimil Salač s 28 body za 11 gólů a 17 asistencí. V těsném závěsu za ním následuje nejlepší střelec týmu extraligou protřelý útočník Vladimír Machulda se 13 góly a 14 přihrávkami. Stejně bodů tedy 27 má i Vladimír Kýhos . Branek nastřílel o jednu méně, přihrávek má naopak o jednu více. Mezi obránci je nejúspěšnějším v bodování Josef Müller , když vstřelil 3 góly a na 7 z nich přihrál. Z brankařů má nejvíce odchytáno Tomáš Fikrt .

Zatímco výsledky Bíliny mají od začátku vzestupnou tendenci, Milevsko je na tom opačně. Po povedené první polovině soutěže se mu v té druhé vůbec nedaří. Rozdíl mezi oběma celky se tak smrskl pouze na šest bodů. V minulém kole nedokázalo ani Milevsko ani Bílina proti svým soupeřům skórovat. Zatímco pro Milevsko to znamenalo i nulový bodový zisk, Bílina si z Benešova odvezla alespoň bod za prohru na nájezdy. Ve vzájemném zápase budou chtít oba týmy napravit nulovou gólovou bilanci z posledního zápasu a hlavně předčít svého protivníka v počtu nastřílených branek.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Bílina vs Milevsko

Branky a nahrávky: 6. Švácha (Přeučil, Havlůj), 9. Hrubant (Urban, Kunrt), 18. Hrubant (Urban), 36. Machulda (Havlůj), 48. Szakal (Machulda, Urban), 48. Pozděna (Urban), 55. Kýhos (Machulda, Jos. Müller) – 13. Kořánek (Procházka, Sýbek), 20. Urbanec (Procházka, Kořánek), 20. Klíma, 23. Urbanec (Procházka). Rozhodčí: Hlinka-Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 7:8 navíc Přeučil (Bílina) 5+OK. Využití: 2:4. V oslabení: 0:0. Diváci: 228. Střely na branku: 40:44 (11:14, 15:18, 14:12). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:4, 7:4.