5
1
20. 1. 2012

V sobotu s prvním

V sobotním pokračování druholigové skupiny Západ zavítá do Milevska vedoucí tým tabulky HC Klášterec nad Ohří. Klášterec potvrzuje v letošní sezóně roli favorita, když převážnou část soutěže okupuje čelo tabulky.

Klášterec v dosavadním průběhu sezóny nezískal ani bod jen v šesti zápasech. Bodů tak získal výrazně více, než většina jeho soupeřů, ale přesto nemůže být v klidu. Stále má v patách jediného, ale o to urputnějšího pronásledovatele, kterým jsou Řisuty. Klášterec má na ně v tabulce náskok jen tří bodů. Pravidelně boduje hlavně doma, kde jen dvakrát vyšel naprázdno a vévodí v tomto hodnocení tabulce. I ve venkovních zápasech příliš body neztrácí, avšak v celkovém hodnocení o bod zaostává za Řisuty.

První polovina

První polovina soutěže vyšla Klášterci skvěle. Ztratil v ní jen dvě utkání, po jednom v každé čtvrtině. První bezbodová porážka sezóny přišla až v posledním kole první čtvrtiny v Jablonci. Do té doby jen třikrát dovedl utkání do nájezdů. Vždy to bylo za stavu 4:4. Dvakrát se v nájezdech radoval Klášterec, jednou soupeř. Všechny zbylé zápasy Klášterec vyhrál. Velmi obdobné to bylo i ve druhé čtvrtině, kde Klášterec nebodoval pouze v Milevsku. Další dva body ztratil za dvě výhry na nájezdy.

Druhá polovina

Ve druhé polovině soutěže Klášterec přeci jen prohrává častěji. Nebodoval hned v pěti zápasech, z toho dvakrát dokonce před vlastními fanoušky. Bylo to vždy o gól. Zatímco prohra s Řisuty nebyla, vzhledem k postavení obou celků v tabulce, zas až tak nečekaná, domácí kolaps 5:6 s Bílinou hodně překvapil. Přitom Klášterec po první třetině vedl 4:2.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ve vzájemných zápasech oba týmy prozatím využily výhody domácího prostředí. První dvě střetnutí skončila shodným výsledkem. Vždy se radoval domácí tým z vítězství 5:2. Nejprve Klášterec potvrdil v domácím prostředí roli favorita a jako první v soutěži připravil Milevsko o body. Hostující tým se sice ujal v zápase vedení, ale na první přestávku už šel Klášterec s jednogólovým náskokem. V prostřední části zvýšil domácí celek dvěma góly na pohodlných 4:1. Milevsko se sice v poslední třetině přiblížilo na rozdíl dvou branek, avšak Klášterec žádné zdramatizování nepřipustil. Neustále hrozil nebezpečnými brejky, z nichž jeden proměnil v pátý gól.
Odveta v Milevsku začala podobně. Do vedení šli hosté, kteří hned na začátku zápasu využili svoji první přesilovku, ale Milevsko dokázalo brzo odpovědět. Pomohla mu k tomu dvojnásobná přesilovka, kterou využilo k vyrovnání a během minuty i k otočení skóre v jejím klasickém pokračování. V dalším průběhu hry domácí tým postupně zvýšil až na stav 5:1, jenž hostující Klášterec závěrečným gólem už jen zkorigoval.
Třetí zápas vyhrál Klášterec doma těsně 3:2. Po bezbrankové první třetině dostal Klášterec v prostřední části hned šestkrát výhodu přesilové hry, přičemž dvě z nich dokázal využít. Tím si v podstatě zajistil vítězství. V poslední třetině zvyšoval domácí tým ve vlastním oslabení už na rozdíl tří branek, ale Milevsko ještě zbraně nesložilo. V poslední desetiminutovce dvěma góly snížilo a dostalo se i ke hře bez brankaře. Ta však kýžené vyrovnání nepřinesla.

Na čele týmových statistik je se ziskem 25 bodů Martin Kalinovič . Své body dělí rovnoměrně mezi góly, kterých má 13 a asistence, kterých má 12. V závěsu za ním je Libor Řepík, jenž má stejně přihrávek, ale o 2 góly méně. Za nimi následuje nejlepší střelec týmu Tomáš Polanský , který se už trefil 16 krát a k tomu přidal 6 gólových přihrávek. Další hráči už mají bodů méně, i když u některých z nich je to způsobeno hlavně menším počtem odehraných zápasů, které si v Klášterci připisují na střídavé starty z prvoligové Kadaně. Jejich průměr na zápase je však velmi dobrý. Mezi obránci je nejlepší v bodování Jakub Loučka jenž dosáhl už 15 bodů (4+11). S ním drží krok Ladislav Řezníček , který má o 5 asistencí méně. Mezi brankaři má výsadní postavení Pavel Damašek, jenž svého kolegu Jana Kaššáka pustil do branky jen na 4 zápasy a Jana Zavadila jen na několik minut.

Sestava Klášterce z minulého kola ze zápasu s Benešovem:
HC Klášterec : Damašek - Mašek, Kocek, M. Žižka, Řezníček, Loučka, Kolčava, Tollinger, Horváth, Řepík, Freiberg, Polanský, Kalinovič, Stehlík, Pražák, Miklovič, Bečvář, Mužík, Tenkač, Růžek, Hofmeister

Klášterec prochází pro něj asi nejhorším obdobím sezóny. V posledních šesti zápasech totiž nedokázal bodovat dvakrát v řadě a pravidelně tak střídá prohry s výhrami. Pro většinu ostatních týmů skupiny věc běžná, pro Klášterec s ohledem na předchozí výsledky hodně nestandardní. Vždyť do té doby nebodoval jen třikrát. Ani Milevsko neprochází zrovna podařenou částí sezóny. Na rozdíl od Klášterec však přičítá na své konto hlavně prohry. Minulé kolo bylo pro oba týmy úspěšné. Zatímco Klášterec si užil pohodový zápas 6:1s Benešovem, kdy jen v úvodu musel dotahovat hostující vedení, Milevsko má za sebou hororové představení v Děčíně, naštěstí pro něj s dobrým koncem. Oba soupeři vyhlížejí zápas s vidinou zisku bodů. Na každé zaváhání Klášterce čekají za ním číhající Řisuty, Milevsko má za sebou pronásledovatelů více a každá ztráta pro něj znamená propad v tabulce. S Kláštercem ho však čeká těžký úkol, protože ten je v zápase nejen z titulu prvního týmu tabulky favoritem. Začátek zápasu je od 17:00.

Milevsko vs Klášterec

Branky a nahrávky: 19. Polanský (Freiberg, Řezníček), 23. Kalinovič (Stehlík, Kolčava), 48. Freiberg (Řepík, Polanský). Rozhodčí: D. Pražák, J. Mertl, Slavík. Vyloučení: 8:9 navíc Klíma 5+OK, Müller 10 OT (oba Milevsko.) Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 400. Střely na branku: 37:34 (11:10, 14:10, 12:14). Průběh utkání: 0:3

Pipek – Štych, Božilov, Štěrba, Klíma, Procházka, Dušek – Urbanec, Matějka (od 41. Silbernágl), Špánek – Hájek, Müller, Hamerle - Fořt, Heřmánek, Novák