5
1
17. 1. 2012

Milevsko zajíždí do Děčína

K dalšímu střetnutí vycestuje Milevsko na led Děčína. Čeká ho zde souboj u držení horní poloviny tabulky. Utkání začíná na děčínském zimním stadionu ve středu od 18:00.

Zatímco Milevsku hrubě nevyšla třetí část základní části, Děčín prožil nejhorší období v jejím prvním díle. V dalších čtvrtinách však začal bodovat častěji, když mu prospěly hlavně dvě čtyřzápasové série bez prohry. Děčín se postupně dokázal přiblížit bodově stagnujícímu Milevsku na rozdíl jednoho bodu a v případě výhry jej může v tabulce předstihnout.

První polovina

Zahajovací zápas soutěže se Děčínu povedl, když zdolal doma Benešov. Pak však sbíral body poskrovnu. Po prohře v Milevsku získal další domácí duel se Sokolovem. Na další body však čekal až do osmého kola, kdy po sérii čtyř proher porazil doma Jablonec. Druhá čtvrtina byla v podání Děčína o poznání lepší. Na její úvod sice utrpěl vysokou prohru v Benešově, ale pak přišla vítězná řada, když v následujících čtyřech duelech ztratil jen bod. Vítěznou sérii Děčína ukončil až Klášterec a to velmi razantně. Doma uštědřil Děčínu debakl 9:1. Tím odstartoval naopak neúspěšnou část. Děčín prohrál i další dva duely a až poslední utkání druhé čtvrtiny přineslo Děčínu výhru, když přehrál Kobru 9:4.

Druhá polovina

I přes zlepšení ve druhé čtvrtině se Děčín po polovině soutěže stále pohyboval na hraně play-off. Do druhé půlky vstoupil domácí prohrou s Benešovem, ale pak bodoval čtyřikrát za sebou. Bodovou řadu mu znovu ukončil Klášterec. Domácí ztrátu dohnal Děčín výhrou v Bílině, avšak závěr třetí části mu nevyšel, když dva poslední zápasy prohrál vždy o gól.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ze vzájemných zápasů má lepší bilanci Děčín. Úvodní souboj vyšel lépe Milevsku, další dva potom Děčínu. První střetnutí dopadlo lépe pro domácí Milevsko po výsledku 2:0. Po dvě třetiny nedovolilo Milevsko Děčínu téměř nic. Bylo aktivnějším týmem, soupeře drželo v dostatečné vzdálenosti od své branky, samo naopak v každé z úvodních dvou částí zaznamenalo po jednom gólu. Až v závěrečné dvacetiminutovce se obraz hry změnil. Děčín však ani jednu příležitost ke skórování nevyužil a odjel z Milevska bez bodu i vstřeleného gólu.
Odveta přinesla vítězství Děčínu po výsledku 4:3. Milevsko si prohrálo zápas hned v první desetiminutovce, ve které inkasovalo od domácího týmu tři góly. Na začátku druhé třetiny se podařilo hostům snížit, ale Děčín brzy kontroval dalším gólem. To však bylo z jeho strany vše. Milevsko se postupně přiblížilo až na rozdíl jednoho gólu, ale přes závěrečný nápor už vyrovnat nedokázalo.
Ve třetím střetnutí vyhrál Děčín v Milevsku 5:4. Poprvé od zahájení soutěže nezískalo Milevsko v utkání v domácím prostředí ani bod. Děčín ani jednou nepustil Milevsko do vedení. Dvakrát domácí tým dokázal vyrovnat hostující náskok, ale vždy, když se nadechoval k obratu, srazila ho hrubá vlastní chyba, kterou Děčín potrestal. Na poslední třetinu tak šel s náskokem dvou gólů a i když se Milevsko dvakrát přiblížilo na jednobrankový rozdíl, vyrovnat už nedokázalo ani v závěrečné hře bez brankaře podpořené přesilovkou.

Týmovým statistikám vládne Michal Oliverius, který si v 25 zápasech připsal 44 bodů za 11 gólů a 33 asistencí. Tím se zároveň řadí k nejlépe bodujícím hráčům II. ligy. Nejlepším střelcem je Jan Filipovský se 14 góly ve stejném počtu zápasů. Jen gól na něj ztrácí tradiční kanonýr Lukáš Zika. Ten však ke 13 gólům přidal 20 přihrávek, tedy o polovinu více než Filipovský. To jej řadí v bodování týmu na druhé místo. Filipovskému navíc dýchá na záda objev Děčína v letošní sezóně Tomáš Vávra s bilancí 12 + 12. V bodování obránců si vede nejlépe Petr Sádovský se 13 body (3+10). Jen o jednu asistenci za ním zaostává Milan Stezka (3+9). V brance má prozatím nejvíce odchytáno z 5 nastoupivších gólmanů Lukáš Lavinger.

První dva zápasy kalendářního roku 2012 Děčín o gól prohrál. Tím zakončil třetí díl základní části. Do její poslední etapy vstoupil s vervou poté, co si odvezl výhru s Benešova 6:2. Děčín rozhodl o své výhře hned v první třetině, kterou opanoval 3:0. Milevsko bohužel v minulém kole navázalo na své nepřesvědčivé výkony z třetí čtvrtiny a závěrečný díl základní části zahájilo domácí prohrou s Klatovy. Stejně jako Klatovy patří i Děčín v tabulce k hlavním milevským pronásledovatelům. Díky bodovým neúspěchům Milevska se již oba týmy přiblížily na rozdíl jednoho bodu a tak v případě další ztráty čeká náš tým pád do horší poloviny tabulky.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Děčín vs Milevsko

Branky a nahrávky: 21. Olivierus (Sádovský), 22. Baránek (Rudovský, Drahorád), 24. Myšík (Stibor, Filipovský), 26. Filipovský (Myšík, Bulva), 37. Zika (Filipovský, Stezka), 43. Zika (Stibor), 43. Filipovský (Zika, Olivierus), 51. Zika (Oliverius, Stezka) - 12. Matějka (Kořánek, Urbanec), 32. Hamerle (Klíma), 45. Dušek (Procházka, Novák), 48. Fořt (Procházka, Heřmánek), 50. Heřmánek (Novák, Fořt), 52. Urbanec (Štych, Matějka), 55. Klíma (Štěrba), 60. Štych (Procházka), 65. Klíma (Urbanec, Štěrba). Rozhodčí: Orlický - Chochola, Marek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 157. Střely na branku: 32:53 (8:16, 12:18, 9:14 - 3:5). Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:2, 7:2, 7:5, 8:5, 8:9.

Děčín

Sklíba - Sádovský, Stezka, Kaltenböck, Drahorád, Saska, Hříbal, Místecký, Bulva - Filipovský, Oliverius, Zika, Vávra, Baránek, Šetka, Adámek, Böhm, Rudovský, Myšík, Stibor, Vacek

Knap (od 26. Pipek) – Štych, Božilov, Štěrba, Klíma, Procházka, Dušek – Urbanec, Matějka, Kořánek (od 41. Špánek) – Hájek, Müller, Hamerle - Fořt, Heřmánek, Novák