5
1
13. 1. 2012

Západ je v závěrečné čtvrtině

M i l e v s k o - Ve skupině Západ druhé ligy zbývá odehrát posledních devět zápasů. Závěrečnou čtvrtinu zahájí Milevsko na svém ledě, kde hostí HC Klatovy.

Klatovy po třech čtvrtinách základní části figurují v tabulce na 6. místě, tedy těsně za Milevskem. V dosavadním průběhu soutěže se jim nejvíce dařilo v první čtvrtině, po které byly v tabulce na 3. místě. Ve druhé jen jednou zvítězily za tři body a to znamenalo pád do nižších pater. Třetí čtvrtina přinesla Klatovům znovu více bodů a znovu se zařadily do pozic usilujících o horní polovinu tabulky.

První polovina

V první polovině základní části se Klatovům dařilo více v její první části. Sice je provázelo střídání výher a proher, když až poslední dva zápasy první čtvrtiny přinesly Klatovům ukončení této série, ale jinak získaly více bodů, než ve čtvrtině druhé. V té se Klatovům podařilo bodovat ve stejném počtu zápasů, avšak bodů získaly téměř o polovinu méně. Často totiž dovedly utkání do prodloužení nebo do nájezdů a tak jen jedinkrát ve druhé čtvrtině dokázaly bodovat naplno. Více o zápasech Klatov v první polovině základní části je zde.

Druhá polovina

Ani ve třetí čtvrtině soutěže nenastalo výrazné zlepšení, co se tříbodových výher týče. Klatovy jí zahájily výhrou nad Milevskem, ale to byla na delší dobu poslední výhra za tři body. Venku svá utkání prohrávaly, doma vítězily opět „jen“ v prodloužení nebo po nájezdech. Až závěr této čtvrtiny přinesl Klatovům dvě výhry za sebou.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Ze třech dosavadních zápasů bylo v prvních dvou lepší Milevsko, ve třetím Klatovy. Oba celky se potkaly v zahajovacím zápase soutěže a Milevsko vzešlo ze zápasu vítězně po výhře 6:3. Na zamlženém klatovském stadionu vyšel Milevsku výborně vstup do zápasu, když ke konci 2. minuty během 10 vteřin dvakrát skórovalo. Domácí si poté vytvořili tlak, který korunovali snižujícím gólem. Na první přestávku však šlo Milevsko přeci jen s dvougólovým náskokem. V prostřední části oba celky zaznamenaly po dvou gólech, ale hosté si stále drželi dvoubrankový odstup. V poslední třetině ještě Milevsko svou druhou využitou přesilovkou dalo výsledku konečnou podobu.
Odveta v Milevsku byl mnohem vyrovnanější, ale Milevsko znovu dokázalo zvítězit, tentokrát 3:2. Domácí tým dobře začal a v 11. minutě se během půlminuty dostal do dvoubrankového vedení. Klatovy snížily v poslední minutě první třetiny a v prostředním dějství po hrubce milevské obrany vyrovnaly. Čekání na rozhodující gól utnulo Milevsko dvanáct minut před koncem, kdy využilo dvojnásobnou přesilovku. Pak už svůj jednogólový náskok uhájilo a to i v závěrečné hostující hře bez brankaře.
Až ve třetím vzájemném střetnutí Klatovy obraly Milevsko o body. Přitom hostující tým nebyl daleko vítězství ani tentokrát. Třikrát v Klatovech vedl a po dvou třetinách byl ještě stav utkání 3:2 pro Milevsko. V poslední části však domácí celek dokázal potrestat milevské chyby a zvrátit stav ve svůj prospěch na konečný výsledek 5:4.

Na čele dosud zaznamenaných týmových statistik je bývalý extraligista Ondřej Steiner, který si v 21 zápasech připsal už 31 bodů za 14 gólů a 17 asistencí. Za ním následuje autor 26 bodů Jaroslav Hobl za 11 gólů a 15 přihrávek. Mezi obránci je nejlepší v bodování Lukáš Hauer. Ten sice začal nastupovat v klatovském dresu o něco později, ale bodů získal nejvíce, když vstřelil 5 gólů a k tomu přidal 4 přihrávky. V brance Klatov už se vystřídalo pět brankařů. Nejvíce z nich má odchytáno Marek Mazanec, jenž má do Klatov vyřízené střídavé starty z extraligové Plzně. Dalšími hráči, kteří již nastoupili v extralize za Plzeň a jezdí vypomáhat do druhé ligy Klatovům je útočník Patrik Petruška a obránce Jakub Ruprecht.

Sestava Klatov z minulého kola ze zápasu v Benešově:
HC Klatovy : Mazanec - Ruprecht, Šimandl, Bernad, Steiner, Topinka, Kořínek, Zeman, Hobl, Pavlis, Petruška, Mrázek, Kulhánek, Pouska, Flek, Malý, Petráček, Herr

Vstup do nového kalendářního roku měly oba celky rozdílný. Klatovy oba letošní zápasy vyhrály a potvrdily, že závěr lichých čtvrtin jim vychází. Milevsko naopak ze zápasů roku 2012 vytěžilo jen bod. Klatovy ukončily třetí čtvrtinu základní části výhrou v Benešově, kde se jim daří. Oba zápasy zde totiž vyhrály 4:2. Doma však stejným výsledkem Benešovu podlehly. V posledním zápase se Klatovy v Benešově brzy ujaly vedení. Na to domácí tým našel odpověď a po první části byl stav nerozhodný. Klatovy však v dalším průběhu postupně zvýšily až na stav 4:1, na který Benešov dokázal už jen jednou odpovědět. Pro Milevsko byla ze třech odehraných čtvrtin ta poslední suverénně tou nejhorší. Dokázalo v ní jen jednou zvítězit za tři body a její nepovedenost potvrdilo posledním prohraným duelem doma se Sokolovem. Doufejme, že závěrečná část základní části přinese znovu výsledkové zlepšení a to nejlépe hned v jejím prvním díle doma s Klatovy. Začátek zápasu je od 17:00.

Milevsko vs Klatovy

Branky a nahrávky: 9. Hamerle (Matějka), 20. Müller (Štych), 35. Müller (Klíma) - 2. Topinka (Kajer, Hauer), 7. Bernad (Kořínek), 16. Hucl (Hauer, Jež), 18. Bernad (Steiner), 45. Bernad (Hobl, Zeman), 50. Steiner (Pavlis). Rozhodčí: Vláčil - Ondráček, Krátký. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:2.V oslabení: 0:0. Diváci: 450. Střely na branku: 30:31 (9:12, 12:7, 9:12). Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:4, 3:4, 3:6.

Pipek (od 21. Knap) – Štych, Dušek, Štěrba, Klíma, Procházka, Tajbl (od 11. Božilov) – Urbanec, Matějka, Kořánek – Sýbek, Müller, Hamerle - Silbernágl, Heřmánek, Hájek - Špánek, Novák, Božilov (od 11. Kálal)