20. 12. 2011

Na závěr roku do Benešova

Druholigovou skupinu Západ čeká tuto středu poslední soutěžní kolo v kalendářním roce 2011. Milevsko v něm vycestuje na led svého nejbližšího soupeře týmu HC Benešov. Utkání začíná na benešovském zimním stadionu ve středu od 18:00.

Benešov ani zdaleka nedosahuje tak výborných výsledků, jako v minulé sezóně. Stále jako by se nemohl dostat do ideálního zápasového tempa. Nedaří se mu vyhrát dvě utkání v řadě. Výjimkou bylo rozmezí 17. až 20. kola, kdy Benešov zvítězil čtyřikrát za sebou, a zdálo se, že začne stoupat tabulkou vzhůru. Opak byl pravdou. Od té doby ze čtyř zápasů zvítězil jen v jednom a stále tak figuruje v tabulce v její spodní polovině.

První čtvrtina

Vloni měl Benešov výborný vstup do soutěže, když první hořkost porážky poznal až v 7. kole. Letos tomu bylo naopak. Pouze v jediném ze šesti prvních kol totiž dokázal bodovat naplno. V 1. kole podlehl na ledě Děčína 3:1. Základ k vítězství položil domácí tým na přelomu první a druhé třetiny, když otevřel skóre 11 vteřin před první přestávkou a hned v první minutě po ní přidal v přesilovce druhý gól. I na druhý odchod do šaten přibalil Děčín Benešovu gól, tentokrát pouhou vteřinu před koncem třetiny. Benešovu se nulu na kontě soupeře podařilo smazat až dvě minuty před koncem. V domácí soutěžní premiéře obral Benešov o bod Klášterec. Ten musel hned čtyřikrát dotahovat vedení domácího celku. Pokaždé to dokázal. Utkání se nerozhodlo ani v prodloužení a vítěze musely určit až samostatné nájezdy. V nich si bonusový bod připsal Klášterec. Na body nedosáhl Benešov ani v Bílině. Přitom úvodní třetinu vyhrál 4:1. V prostřední třetině však přišel nečekaný obrat. Draci v ní vstřelili šest gólů, aniž by inkasovali. Benešov se sice z tohoto direktu vzpamatoval a dvěma slepenými góly se přiblížil na jednobrankový rozdíl. Bílina si však už bodový zisk utéct nenechala a radovala se z výhry 9:6. Naopak v domácím střetnutí s Jabloncem Benešov první část promarnil, když po 15 minutách prohrával 0:4. Benešov se sice jedním gólem v první a jedním ve druhé třetině Jablonci přiblížil, ale i tak se na třetí část šlo s hostujícím vedením o 3 góly. V závěru základní hrací doby však Jablonec nedokázal odolat mohutnému náporu domácích a o vítězi tak muselo rozhodnout prodloužení. V něm se Jablonec prosadil hned v první minutě, kdy využil početní výhodu a odvezl si z Benešova dva body po výhře 5:6. Až v následném střetnutí si Benešov připsal plný bodový zisk po vítězství na Kobře 7:5. I další utkání odehrál Benešov na ledě soupeře. Zavítal do Řisut a dovezl si prohru 6:3. Po polovině zápasu prohrával Benešov už 4:0. I když dokázal v dalším průběhu skóre zkorigovat, na body to nestačilo. První domácí výhru před svými fanoušky slavil Benešov v utkání s Milevskem. Ani to mu však nepomohlo k lepším výkonům a v obou zbývajících zápasech první čtvrtiny nezískal ani bod. Nejprve podlehl v Sokolově 3:6. Od začátku zápasu měl Baník utkání ve své moci. První třetinu vyhrál 3:0 a až do konce zápasu si udržoval bezpečný náskok. Pak prohrál Benešov doma s Klatovy 2:5. O vítězství hosté rozhodli ve druhé části, když v rozmezí 34. až 38. minuty třikrát skórovali. Po gólu v první třetině tak vedli již 4:0 a na to dokázal Benešov zareagovat už jen zkorigováním výsledku.

Druhá čtvrtina

Ve druhé čtvrtině sbíral Benešov své body hlavně doma, ale ani zde nebyl tolik úspěšným. Druhý díl základní části načal Benešov suverénní výhrou 7:1 nad Děčínem. Od začátku měl zápas plně ve své moci. Po první třetině vedl o tři góly a soupeři dovolil skórovat až za stavu 6:0. Následovala těsná prohra 3:4 v Klášterci. První dvě třetiny skončily nerozhodně, když se oba týmy prostřídaly ve vedení. Nejprve skóroval Benešov, Klášterec dvěma góly otočil ve svůj prospěch, ale pak musel znovu dotahovat hostující vedení. Až poslední třetina přinesla rozuzlení a jediný gól v benešovské brance rozhodl o vítězi. Návrat na domácí led přinesl Benešovu souboj s Bílinou, která se snažila odpoutat ze dna tabulky. Benešov však rychle zavrhl hostující cíle a Bílinu zdolal přesvědčivě 6:2. Domácí celek si postupně si vybudoval čtyřgólový náskok, který sice Bílina dvěma slepenými góly po polovině snížila, ale v poslední třetině ještě dvakrát inkasovala. V zápase v Jablonci se potkali domácí Vlci, kteří doma body ztrácejí jen zřídka s hostujícími Vodními Lvy, kteří naopak mají problém získávat body venku. Papírové předpoklady se potvrdily a Benešov odjel s prázdnou po porážce 2:4. Jablonec si v prvních dvou třetinách vybojoval třígólový náskok, a byť poslední část o gól prohrál, na jeho výhře to nemohlo nic změnit. V dalších dvou zápasech nastoupil Benešov v domácím prostředí, ale získal pouze bod. Nejprve prohrál s Kobrou, nad kterou už vedl 4:1, ale nakonec hosté dotáhli utkání do prodloužení, ve kterém se radovali z bonusového bodu. Poté Benešov neuspěl doma s Řisuty, kterým podlehl 4:5. Hosté se ujali vedení v první třetině. Ve druhé části Benešov otočil skóre na 3:1 ve svůj prospěch, ale během tří minut své vedení ztratil a na poslední dějství šel znovu s jednogólovým mankem. To sice dotáhl, ale sedm minut před koncem o body definitivně přišel. Pak Benešov neuspěl V Milevsku. Poslední dva zápasy druhé čtvrtiny Benešov zvládl. Napřed si poradil doma se Sokolovem 4:1. Výsledek se jeví jako jednoznačný, ale poslední dva góly Sokolov inkasoval až při hře bez brankaře. Na závěr poloviny soutěže si Benešov připsal své druhé venkovní vítězství poté, co uspěl v Klatovech 4:2. Klatovy rychle dokázaly odpovědět na hostující vedení. Pak se však Benešov prosadil ještě třikrát, proti jediné brance domácích.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Pro Benešov i Milevsko oba letošní vzájemné zápasy skončily vždy vítězstvím domácího týmu. V prvním souboji o body si mnohem lépe vedl Benešov, když porazil Milevsko 4:1 a poprvé v sezóně před domácím publikem naplno bodoval. O svém vítězství rozhodl ve druhé třetině, kdy získal rozhodující náskok. Na první gól ještě stačilo Milevsko odpovědět. Pak však domácí využili dvojnásobnou početní výhodu a necelé tři minuty před koncem přidali třetí gól. Milevsko se už nezmohlo na další odpor ani zdramatizování zápasu a v poslední části ještě jednou inkasovalo.
Odvetu v Milevsku rozhodl domácí tým až v poslední desetiminutovce zápasu. V první třetině se Milevsko ujalo vedení, které Benešov v prostřední části vyrovnal, přestože bylo Milevsko střelecky aktivnějším týmem. Pak už se čekalo na rozhodující gól, který přišel necelých 10 minut před koncem v domácí početní výhodě. Jednobrankové vedení Milevsko v závěru přes soupeřovy přesilovky a hru bez brankaře ubránilo a v poslední minutě přidalo pojistku do prázdné brány, čímž stanovilo skóre zápasu na 3:1.

Nejlepší hráči soupeře

Statistikám Benešova tradičně dominuje hlavní tahoun týmu Michal Kaňka. V zaznamenaných 22 zápasech už nasbíral 40 bodů za 15 gólů a 25 asistencí. Za ním následuje letošní nováček v benešovském dresu David Decsy, který má na svém kontě 25 bodů za 9 gólů a 16 asistencí. Mezi obránci je nejproduktivnější ten nejzkušenější z nich Zdeněk Toužimský, který sice vstřelil jen 1 gól, ale na 13 z nich už přihrál. Nejlépe skórujícím bekem je Roman Verbík s bilancí 6 gólů a 7 přihrávek. V brankovišti se při zranění Romana Matouška prostřídali tři další jeho kolegové. Nejvíce zápasů odchytal Michal Holeš. Roman Matoušek se však již po zranění znovu postavil v posledním zápase do benešovské branky.

Před zápasem

Tak jak Benešov zakončil první polovinu soutěže, tak začal i její druhou část a to dvěma výhrami. Podruhé za sebou dokázal zvítězit na ledě soupeře, když zvítězil 6:5 v Děčíně. Přitom domácí celek měl zápas slibně rozehraný, ale ztratil jej v poslední třetině, kterou prohrál 1:3. Úspěšnou čtyř zápasovou plnobodovou sérii završil Benešov domácí výhrou nad prvním týmem tabulky Kláštercem 6:3. Hostující tým si zde zápas prohrál hned v první třetině, ve které třikrát inkasoval, aniž by dokázal odpovědět. V dalším průběhu se Klášterec Benešovu přiblížil, ale prohru již neodvrátil. Pak však Benešov narazil v Bílině. Ta své výhře rozhodla hlavně v prostřední části, kterou vyhrála 4:0. Když na začátku třetí části zásluhou proměněného trestného střílení zvýšila Bílina své vedení už na 7:1, nepochyboval o jejím vítězství už nikdo. Benešov se však ještě zvedl a závěr zápasu domácím ještě trochu ztížil. Draci si ale tři body utéct nenechali a vyhráli 7:4. Poslední dva zápasy Benešov odehrál v cizím prostředí a v obou shodně prohrál o dva góly. Nejprve 6:4 na Kobře a pak 4:2 v Řisutech. Milevsko v posledním zápase naopak stejným výsledkem zvítězilo. Vzhledem k předchozím neúspěchům však má stále co napravovat. Oba týmy jistě budou chtít před vánoční přestávkou bodovat.

Utkání můžete sledovat na onlajn přenosu.

Statistiky hráčů

Jméno G A B +/- TM
Alexandr Božilov 0 0 0 0 0
Lukáš Dušek 0 0 0 -1 0
Jiří Fořt 0 0 0 0 0
Tomáš Hájek 0 0 0 -1 0
Jakub Hamerle 1 0 1 0 0
Jiří Heřmánek 0 0 0 -1 0
Ondřej Kálal 0 0 0 0 0
Michal Klíma 0 0 0 0 0
Filip Kolomý 0 1 1 0 0
Milan Kořánek 0 0 0 0 0
Lukáš Matějka 0 0 0 0 0
Jiří Müller 1 1 2 0 0
Ivo Novák 0 0 0 0 0
Pavel Procházka 0 0 0 -1 0
Milan Silbernágl 0 0 0 0 0
Jan Sýbek 0 0 0 -1 0
Roman Štěrba 0 0 0 0 0
Michal Štych 0 0 0 0 0
Kamil Tajbl 0 0 0 0 0
Josef Urbanec 0 0 0 0 0

Statistiky brankářů

Jméno Min Stř Ink Zás Úsp A TM
Václav Pipek 65 20 1 19 95,00 0 0

Ohlasy k utkání


1 : 2
(0:0,0:0,1:1 - 0:0 - 0:1)
Benešov vs Milevsko
2. liga Západ,

Statistiky zápasu

Branky a nahrávky: 54. Holánek - 44. Hamerle (Müller, Kolomý), rozhodující nájezd Müller. Rozhodčí: Talpa - J.Štětina, D.Štětina. Vyloučení: 5:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 20:39 (9:12, 3:14, 8:10 - 0:3). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Sestavy

Benešov

Milevsko

Pipek – Štych, Božilov, Štěrba, Klíma, Procházka, Tajbl, Dušek – Urbanec, Matějka, Kořánek – Kálal, Müller, Hamerle - Silbernágl (od 21. Sýbek), Heřmánek, Hájek - Fořt, Kolomý, Novák