5
1
15. 12. 2011

Naposledy letos doma

Milevsko se naposledy v tomto kalendářním roce představí v mistrovském utkání v domácím prostředí, kde hostí HC Kobra. Poslední soutěžní zápas roku 2011 totiž odehraje na ledě soupeře.

Kobra patří k nejpříjemnějším překvapením letošního průběhu soutěže. V tabulce jí patří třetí místo. Tradičně hodně získává body v domácím prostředí, kde prohrála pouze třikrát. Ale daří se jí i v bodování na ledech soupeřů. V tomto hodnocení je třetím nejlepším týmem a také třeba jediným, který dokázal naplno bodovat na ledě posledního milevského přemožitele Jablonce.

První čtvrtina

Vstup do soutěže se pražskému týmu vydařil. Utkání 1. kola v Klášterci bylo po dohodě obou týmů odloženo a tak si soutěžní premiéru odbyla v domácím prostředí s nováčkem Bílinou. Úvod to byl nakonec vítězný, ale bodový zisk se nerodil lehce. Po první třetině totiž hosté vedli dvoubrankovým rozdílem, to však bylo z jejich strany vše. Kobra jedním gólem ve druhé a třemi v závěrečné třetině ukořistila vítězství 5:3 pro sebe. Pak Kobra zajížděla ke dvěma těžkým střetnutím na led soupeřů a v obou překvapivě naplno bodovala. V Jablonci Kobra nezachytila počáteční domácí nápor, když už po 21 vteřinách prohrávala. Pak ale ovládla druhou část, ve které zvítězila 4:0 a položila tak základ svému vítězství. Jablonec se v závěru snažil dotahovat, ale na lepší výsledek než 3:5 to nestačilo. Ještě větší překvapení se zrodilo v Řisutech, které do té doby neztratily ani bod. Na Kobru však nestačily. Třikrát inkasovaly, aniž by alespoň jednou skórovaly a byl z toho výsledek 0:3. Až čtvrté kolo přineslo Kobře první ztrátu. Nestačila doma na Benešov po výsledku 5:7. Kobra ani jednou v zápase nevedla. Dvakrát dokázala soupeřův náskok srovnat a nedovolila mu výrazně gólově odskočit, ale bodového zisku nedosáhla. Následovala těsná prohra v Milevsku 3:4. Stejný výsledek se zrodil i následujícím zápase Kobry, tentokrát však se šťastným koncem pro pražský celek, když 4:3 zdolal Sokolov. V dalším kole zajížděla Kobra do Klatov, a byť zde šestkrát dokázala skórovat, neodvezla si ani bod po divoké prohře 6:9. Návrat na domácí led přinesl Kobře znovu plný bodový zisk po výhře nad Děčínem 6:4. Na domácí dvougólové vedení přitom dokázal Děčín zareagovat ještě do konce první třetiny třemi brankami a otočil skóre ve svůj prospěch. Druhou třetinu však prohrál 3:0 a tím zápas ztratil. Aby byl výčet první čtvrtiny úplný, nutno započítat i dohrávku 1. kola v Klášterci, byť se uskutečnila až mezi 12. a 13. kolem. Klášterec zdolal Kobru bez problémů 7:3, když základ vítězství položil už v první třetině, kterou vyhrál 4:0. Po dvou třetinách už vedl o šest gólů a až v poslední části se Kobře podařilo odvrátit hrozící debakl.

Druhá čtvrtina

Druhou čtvrtinu zahájila Kobra dvěma prohrami. Nejprve prohrála doma s Kláštercem 3:5, když třikrát dokázala srovnat hostující vedení, ale na další dva góly už odpověď nenašla. Pak podlehla 4:3 na ledě Bíliny. Když na začátku druhé třetiny vedli domácí Draci 3:0, zdálo se být rozhodnuto. Kobra se však nevzdala a až do konce zápasu držela domácí celek v napětí o výsledek. Ve třetím utkání druhé čtvrtiny si Kobra doma poradila s Jabloncem 6:4. Po bezgólové první třetině se v té druhé roztrhl s brankami pytel. Skončila výhrou Kobry 5:3, když už vedla 3:0 a 4:1. V poslední třetině už oba celky přidaly jen po gólu. Pak přišla prohra v Klášterci v dohrávaném střetnutí 1. kola v Klášterci, ale v dalším domácím duelu dosáhla Kobra stejného výsledku, jako v tom předchozím, tedy 6:4. Poraženým týmem byly tentokrát Řisuty a Kobra ukázala, že letos na Řisuty umí. Po počáteční gólové přetahované si Kobra postupně vybudovala náskok 5:2. Řisuty se dokázaly přiblížit na rozdíl jediné branky, Kobra si ale závěr pohlídala a do prázdné branky pojistila své vítězství. V dalším kole si Kobra po delší době přivezla body z venku, když zvítězila 6:5 po prodloužení v Benešově. V zápase se sice ujala vedení, ale domácí bleskově odpověděli a do poloviny zápasu si vypracovali vedení 4:1. Kobra však po několikáté v sezóně ukázala, že se jen tak lehce nevzdává a dotáhla utkání do prodloužení s úspěšným koncem. Pak přehrála doma Milevsko 5:2. V bodové řadě pokračovala i v Sokolově, kde v gólové přestřelce zvítězila 7:5. Domácí měli výborný úvod a rychle se dostali do dvougólového vedení. Pak však čtyřikrát udeřila Kobra. Sokolov ještě dokázal vyrovnat, ale na další hostující gólový trhák už síly nenašel. Sérii pěti vítězných zápasů, ve kterých Kobra ztratila jen jeden bod, dovršila v domácím duelu s Klatovy. Na Kobře se Klatovy brzy ujaly vedení, ale byl to jejich jediný gólový úspěch. Nakonec prohrály 4:1. Až Děčín v posledním utkání druhé čtvrtiny zastavil rozjetou Kobru a to hodně razantně, když ji přehrál 9:4. O svém vítězství rozhodl v prostřední třetině, kterou vyhrál 5:1.

Vzájemné zápasy v letošní sezóně

Oba soupeři ve vzájemných zápasech využili výhodu domácího prostředí. První letošní duel skončil vítězstvím domácího Milevska poměrem 4:3. Po první třetině se zdálo, že si Milevsko připíše klidnou výhru. Domácí tým měl jasnou převahu, vybudoval si dvougólový náskok a řadu příležitostí neproměnil. Od prostřední části se výkon Kobry zlepšil. Po polovině zápasu snížila, a byť Milevsko do minuty odskočilo znovu na rozdíl dvou branek, na poslední třetinu se šlo s jednogólovým rozdílem. Milevsko necelých deset minut před koncem znovu zvýšilo, ale Kobra se ještě nevzdala. Půlminuty před koncem snížila v přesilovce a dostala se i ke hře bez brankaře. Milevští však dokázali své vítězství uhájit.
Odveta naopak patřila Kobře, která v ní zvítězila 5:2. Milevsko se v zápase ujalo vedení, ale pak už úřadoval domácí celek. Vyrovnal v přesilovce a dvěma dalšími góly v početní výhodě v prostřední části položil základ svému vítězství. V posledním dějství přidal další dvě branky, na které našlo Milevsko už jen jedinou odpověď.

Statistikám Kobry dominuje Jiří Jakeš. V zaznamenaných 21 zápasech už nasbíral úctyhodných 36 bodů za 23 gólů a 13 asistencí. Hlavně jeho gólová bilance je úctyhodná. Krok s ním drží jeho nejčastější spoluhráč z útoku Martin Kocman, jenž má na svém kontě 23 bodů (7+16) a dále dlouholetá opora Kobry Martin Paris. Druhý nejlepší střelec týmu dal 12 gólů a k nim přidal 5 asistencí. V posledních zápasech se často prosazuje hráč s extraligovými a prvoligovými zkušenostmi Michal Borovanský. Ten má na svém kontě zatím jen 11 zápasů v dresu Kobry, ale stejný počet bodů. Podobně si vede i z prvoligového Berouna vypomáhající Jan Milfait. Ten si v 7 zápasech připsal 5 gólů a stejný počet asistencí. Z obránců je na tom nejlépe zkušený Jan Boháček s 21 body (3+14). Z gólmanů se nejčastěji postavil do branky Ondřej Malík , za něhož nejvíce zaskakuje Pavel Krch

Ve druhé polovině soutěže Kobra nijak nezáří, ale přeci jen získala o čtyři body více, než Milevsko. Začala ji dvěma prohrami, nejprve 2:4 v Klášterci a pak překvapivě doma 3:4 s Bílinou. Poté však podruhé v sezóně a zatím také jako jediný tým zvítězil v Jablonci. I k dalšímu duelu vyjela Kobra ven, tentokrát do Řisut. S těmi oba zápasy vyhrála a i v tom třetí k výhře dobře nakročila. Vedla totiž 3:1. Domácím se však ještě do konce druhé třetiny podařilo skóre srovnat a třemi góly v posledních sedmi minutách zápasu i rozhodnout. Poslední ligový duel odehrála Kobra na svém ledě s Benešovem a byl to zápas vítězný s výsledkem 6:4. Milevsko v druhé polovině základní části silně zaostává. Hraje vyrovnané zápasy, ale bodovat se mu nedaří. Každý bodový zisk je v současné době pro Milevsko nesmírně důležitý. V případě vítězství se může ke Kobře dotáhnou v tabulce na rozdíl jednoho bodu a také eventuelně odskočit pronásledovatelům Začátek zápasu je od 17:00.

Milevsko vs Kobra Praha

Branky a nahrávky: 15. Kořánek (Urbanec), 46. Kolomý (Božilov), 46. Heřmánek (Urbanec, Štěrba), 60. Urbanec (Heřmánek, Procházka) - 26. Sovík (Koubek, Palaščák), 43. Palaščák (Sovík). Rozhodčí: S. Mertl - J. Mertl, Slavík . Vyloučení: 4:6 navíc Malý (Kobra) 10 minut OT . Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 46:35 (15:12, 14:12, 17:11). Průběh utkání: 1:0, 1:2, 4:2.

Pipek – Štych, Božilov, Štěrba, Klíma, Procházka, Tajbl – Urbanec, Sýbek, Kořánek – Matějka, Müller, Hamerle - Kálal, Heřmánek, Hájek - Fořt, Kolomý, Novák